פתרון להורים חיוניים: מסגרות לימודיות לכ-200 ילדי עובדי רמב"ם (וידאו)

פתיחת המסגרות הינה יוזמה של הנהלת רמב"ם ואגף משאבי אנוש, יחד עם עיריית חיפה שמעניקה תמיכה מלאה ליוזמה ואף הקצתה לכך רכזת ועובדי עירייה הנמצאים כעת בחל"ת. ליוזמה שותפות כאמור גם תנועות הנוער השונות בעיר. צפו
 

קרוב ל-200 מילדי עובדי רמב"ם החלו בשבוע החולף ללמוד במסגרות חינוכיות אשר נפתחו במהלך ימי הסגר כפתרון להוריהם המוגדרים כעובדים חיוניים למשק.

במסגרות, אשר כוללות שתי קבוצות גיל (פעוטות עד גיל שלוש וילדים בגילאי 3-12), נפתחו כבר לפני שבוע ומאפשרות לעשרות מעובדי רמב"ם, בית החולים הגדול בצפון, להגיע אל מקום עבודתם באופן שוטף ולהעניק טיפול חיוני למבקרים ולמאושפזים בבית החולים.

יש לציין כי למרות מתן מענה לילדי העובדים בהיקף, הגדול משני הסגרים הקודמים, עדיין קימת דרישה גבוהה לילדי עובדים נוספים, ובימים הקרובים מספר הילדים הנמצאים במסגרות הללו עתיד לגדול.

צפו

צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

בבית הספר עירוני א' אשר נמצא בסמיכות לרמב"ם, פועלת המסגרת החינוכית תחת השם "השמרטפייה", המיועדת לגילאי 3-12 ובה שוהים כעת כ-150 ילדי עובדים תחת ניהולן התפעולי של מירב גנות ומאיה בנימין ממחלקת הרווחה באגף משאבי אנוש של בית החולים ותחת הפיקוח של' אביבה פלדמן בהגי, מרכזת מערכת קהילתית בבית הספר "יזרעליה" שבשכונת נו"ש.

במסגרת השמרטפייה, נהנים הילדים משיבוץ בקפסולות קבועות עם בני ובנות גילם, לצד מדריכים צמודים לכל אורך התקופה מארגון "השומר הצעיר", ליווי של סייעות מטעם מחלקת החינוך של עיריית חיפה, ארוחה חמה ושתייה, הפעלות לשמירה על כישורים חברתיים והכל בסביבה הגיינית, נקייה וחמה.

 

ילדי רמב"ם בשמרטפיה של עיריית חיפה במהלך ימי הסגר השני. צילום: הקרייה הרפואית רמב"ם

 

נזכיר גם שבמעון ויצ"ו בשכונת בת גלים נמצאים 24 מילדי עובדי רמב"ם בגילאי 3 חודשים עד שלוש, תחת ניהולה התפעולי של רמה לוי, ממחלקת הרווחה באגף משאבי אנוש של רמב"ם, ובעזרתן של מטפלות המעון הקבועות אשר נותנות מענה מלא לכל צרכי הפעוטות.

בסגר הנוכחי נפתח מעון ויצ"ו נוסף, הפועל בשכונת נווה דוד בחיפה ובו לומדים 22 פעוטות.

פתיחת המסגרות הינה יוזמה של הנהלת רמב"ם ואגף משאבי אנוש, בניהולו של אלי בן-שלוש, יחד עם עיריית חיפה שמעניקה תמיכה מלאה ליוזמה ואף הקצתה לכך רכזת ועובדי עירייה הנמצאים כעת בחל"ת. ליוזמה שותפות כאמור גם תנועות הנוער השונות בעיר, שנציגים שלהם מסייעים בפעילויות השונות.

"מסגר לסגר אנחנו לומדים טוב יותר את הצרכים של ההורים והמערכת ומצליחים לתת מענה ליותר פונים", מסבירה גנות, "לשמחתנו הרבה הצלחנו לתת גם הפעם מענה רוחבי למשפחות שיש להם ילדים בטווחי גילאים שונים. האחריות שלנו היא לא רק כלפי ההורים הזקוקים למענה כדי להגיע לעבודה, לא רק כלפי הילדים הזקוקים למסגרת תומכת בתקופה ארוכה של אי וודאות ואי יציבות, אלא גם כלפי הציבור הרחב שללא השירות הזה, עלולים להיפגע.

הטיפול בילדי העובדים מאפשרת להם להגיע לרמב"ם ולבצע את עבודתם ללא דאגות, בידיעה שיש מי ששומר להם על הילדים ודואג לכל צרכיהם. אנחנו מקבלים הכרות תודה ותמיכה מכל הכיוונים, וזה מחמם את הלב".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות