היומן של מיכל: התמדה

הטור השבועי של מיכל שחר: והפעם, היא מדברת על החשיבות של התמדה בכל תחומי החיים

את הטור הזה לא פשוט לי לכתוב. כיוון שאני רגילה לכתוב לכם כל פעם מחדש על שמחות, על תקוות, על תודעה ועל אהבה. וברוב הטורים שלי ישנה רוח אופטימית, כל אלה בדרך כלל נכתבים כשאני מביעה דעה ומביטה על העולם מבחוץ. אבל לחשוף את עצמי ואת הלב שלי, זאת תמיד משימת אומץ. ולמרות שבכל אחד מהטורים שלי אני נותנת הצצה אל עולמי הפנימי , עדיין יש בי משהו שמור. ובשבועות האחרונים עולמי, איך לומר? חצי חצי.

אני שוב מוצאת את עצמי במסע למציאת בעלי שיחייה. האפליקציות שוב פעילות, החלומות ,  המדיטציות,העידוד העצמי של "אל דאגה, זה כבר ממש כאן מחכה לך בפינה" והחיוך שמחזיק  שמחה פנימית גם מתוך העצב. אבל  יש גם את העצב ,את הדאגה , את רגעי השבר, אפילו את  רגעי הכעס שבהם  אני שואלת  את עצמי ,עד מתי ? עד מתי אלוהים ? ויש לי הרבה שיחות עם אלוהים ואני  מסבירה לו שאני מבינה שיש שיעור שצריך לעבור ובחיי שלמדתי כל כך הרבה בשלוש שנים האחרונות , למדתי  המון מהרגע שהבנתי שמשהו בי חייב להשתנות, שהדרך חייבת להיות שונה, אבל בחייאת אלוהים, חבר שלי, כבר עשיתי דוקטורט!

 

מה עם הלב שלי  שכל פעם נשבר מחדש ? ואגב ,שברון הלב הזה , כלל לא קשור למושא אהבה, הוא  קשור אך ורק  אליי ולכמיהה שלי . ומי שליבו  נשבר כבר, יודע  איך זה שממש שומעים את ה"ככככ"  הזה ושלא רק הוא נשבר אלא כל הגוף.

יחד עם כל זאת, אני עדיין מודה באמת ובתמים על כל מה שיש  לי, ויש  לי המון , קודם כל  יש לי  את עצמי  וזה עוד משהו שלמדתי , שלמרות הכל אני לא לבד, כי מי שמכיר בהווייתו , יודע שזה מאה אחוז יצירה בפני עצמה  ( יצא  לי כאן קצת  לעוף על עצמי – אבל זה במובן הבריא ותנסו גם). ואם אני יצירה אז אני ניתנת לעיצוב בכל רגע ורגע.

בימים האלו שאני גם וגם ויש סטייה קלה לטובת הגם היותר עצוב, ניגשים אליי ושואלים אותי באמת  מתוך אהבה ואכפתיות, למה אני לא מוותרת כבר? שואלים לשלום הביציות שלי, שזה נחמד , שלומן טוב תודה, ואני יודעת  שאותם האנשים  שואלים את מה שבעצם אני בימים הקשים שואלת  את עצמי בתוך תוכי, בדיוק שם ברגעים האלה של הבכי , של רגעי השבר והייאוש . כן,  מותר  שיהיה גם קצת ייאוש אפילו  שאני כזאת רוחניקית .

בכל אלה חוזרת אותה תשובה גלויה כתמיד,ראשית לא סתם אני עוברת את המסע  הזה , אני  עוברת  אותו כבר הרבה זמן ויש לו מהות , אז שעכשיו אוותר ? שנית, אחרי שרכשתי לעצמי כזה שק כלים מפואר, של חשיפה, של  ערך , של אהבה עצמית , של יציאה מאזור הנוחות ,של חוויות , של אמונה, של ידיעה אמיתית שבאמת מגיע לי כי יש בי הכל, אז  אין סיבה שלא יקרה לי כמו שלכל  אחד שרוצה שיקרה קורה,  ואם אני יכולה  לראות את תמונות מחיי הנישואין והמשפחה שלי, אז זה לגמרי בר ביצוע , אז שאני אוותר?  עכשיו שאני בנקודת הסיום? אין סיכוי בעולם.

תקציר כל התשובה שלי, מסתכמת במילה אחת , התמדה!

וזה לא מסתכם רק בזוגיות, זה נוגע לכל תחום בחיים , כל חלום שבוער בעצמות וכל חלום שניתן לראות אותו  על כנפי הרוח. ולפעמים צריך לעבור  מסע ארוך עבורו ולעיתים הוא כרוך בלקיחת סיכונים והימורים . ואם יש  משהו  שלמדתי על  התמדה הוא האיזון  הנכון שבין העשייה לבין  השחרור אל הרוח . כלומר, לא  להתפשר, לרקום את  החלום במדויק ולפרטי  פרטים, לתת לו את  הלב ואת כל מה שצריך לעשות על מנת  שיתגשם ובאותה נשימה גם לשחרר אותו באמונה על  כנפי הרוח ולתת  לו לקרות ולהיברא כפי שצריך להיות.

אז הנה, יצא שעודדתי  את עצמי ואני מקווה שגם אתכם ששואפים לחלום מסוים ,רק תתמידו. אהבה ובריאות לכולם.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במגזין