תביעה: גנבה מגבר אמיד (71) את זרעו וגררה אותו אל סף פשיטת רגל

לילה חד פעמי אותו בילה גבר לפני יותר מעשור עם אישה שהכיר בבר, הפך אותו בעל כורחו לאב לתאומים – כך נטען בתביעה להפחתת דמי מזונות אותה הגיש הגבר
 

לילה חד פעמי שאותו בילה גבר אמיד (71) לפני יותר מעשור, עם אישה שהכיר בבר, הפך אותו בעל כורחו לאב לתאומים – כך נטען בתביעה להפחתת דמי מזונות אותה הגיש הגבר.

לדברי הגבר, התברר לו בדיעבד כי האישה הגיעה אל ליל המפגש כשהיא במהלכם של טיפולי פוריות ובביוץ, וזאת במטרה לפתות גברים אמידים.


 

צילום אילוסטרציה

תביעה בעקבות לילה אחד בבר – האשה גנבה את זרעו של גבר אמיד בן 71 וגררה אותו אל סף פשיטת רגל. צילום: אילוסטרציה.

 

שלוש שנים לאחר לידת התאומים, קבע בית המשפט לענייני משפחה כי על הגבר לשלם לאישה דמי מזונות ומדור, בסכום חודשי של כ-6,500 שקלים.

לדברי עו"ד שירה שואף דגן המייצגת את התובע, סכום המזונות נקבע בשל שכרו הגבוה של הגבר בעבר. אך בשנים האחרונות, לקה התובע במחלה כרונית, שפגעה קשות בכושר עבודתו.

עקב גילו ומצבו הבריאותי – שכרו נחתך ב-50%, ומפני שנדרשים ממנו מזונות גבוהים במיוחד, נותרים בידיו לא יותר מ-3,500 שקלים לצורכי מחייה. מנגד, הוצאותיו רק גדלו בעקבות מצבו הבריאותי.

 

הגבר טוען כי כעת נותרים בידיו לא יותר מ-3,500 שקלים לצורכי מחייה. צילום אילוסטרציה

 

לדברי עו"ד שואף דגן, תשלום המזונות הגבוה בו מחויב הגבר מעמיד אותו בגירעון חודשי של כ-10,000 שקלים.

לדבריה, לקשייו הכלכליים נוספה בשנה האחרונה גם מגפת הקורונה, שאילצה אותו לסגור את מקום עבודתו לפרקי זמן ארוכים, הפרשותיו לפנסיה פחתו, וכך הוא חי על חסכונותיו המתמעטים, ועתידו הכלכלי לוט בערפל.

בניגוד למצבו של התובע, כך נטען בתביעה, הנתבעת שהרתה לו היא אישה צעירה ובריאה, העובדת בשירות המדינה ומתגוררת בדירה שבבעלותה.

עוד נטען כי מאז נקבע גובה המזונות, קודמה האשה ושכרה עלה משמעותית, והדבר מתבטא גם בהפרשות גדולות יותר לפנסיה, לקרנות השתלמות, קבלת מענקים, ביגוד, הבראה, בונוסים ועוד.

בית המשפט העליון קבע בפסיקתו כבר ב-2017, כי על אבות לא תחול יותר חובה אבסולוטית לתשלום מזונות קטינים בגילי 6-15.

חלוקת הנטל הכלכלי בין ההורים על מזונות ילדיהם, כך נקבע, תיקבע על פי יכולותיהם הכלכליות – מכל המקורות העומדים לרשותם.

עוה"ד שואף דגן הביאה גם פסיקות קודמות, בהן ניכר כי הפסיקה מתייחסת גם למקרים שבהם לא מתקיימת משמורת משותפת, ואף לא מתקיימים זמני שהות כלל.

הגבר מבקש מבית המשפט להורות על הפחתה ניכרת של דמי המזונות אותם הוא משלם לנתבעת: "בתביעה לשינוי דמי מזונות שמקורם בפסק דין שניתן, די בכך שבעת הגשת כתב התביעה יצביע התובע על שינוי נסיבות, ככל שזה נוגע להכנסות הצדדים, צורכי הקטינים, שינוי בהרכב התא המשפחתי או חלוקת זמני השהות, על מנת שייפתחו לפניו שערי בית המשפט ותתאפשר בחינה מחודשת של דמי המזונות אותם הוא משלם".

 

 

ניוז חיפה קריות
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט