בתי ספר ירוקים מתמידים

איגוד ערים מפרץ חיפה והמשרד להגנת הסביבה הסמיכו 2 בתי ספר מקרית אתא כבתי ספר ירוקים מתמידים: בית ספר "תמיר" והחטיבה העליונה "רוגוזין".

ההסמכה התקבלה לאחר שבתי הספר עברו  תהליך רב שנתי ולימודי מקיף, שכלל בניית תוכניות לימודים בינתחומיות בנושאי איכות סביבה וקיימות. מטרתו של המודל הוא לעודד את העקרונות של שמירה על הסביבה, יישום אורח חיים בריא בבתי הספר, וקיום פעילות המעודדות שינוי בתודעה ובהתנהגות הקהילה ביחס לסביבה. תוכנית לימודים ירוקה כוללת לימודים עיוניים, מעורבות קהילתית, שימוש מושכל במשאבים קיימים והקמת מועצה ירוקה, המקדמת את נושא החינוך הסביבתי באופן מתמשך ואפקטיבי.

בית ספר ירוק רוגוזין חנות יד שנייה- ארכיון

בקרית אתא קיימים סה"כ  11 בתי ספר ירוקים אשר מקדמים את נושא איכות הסביבה  והוסמכו ע"י המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים.

בחטיבה העליונה "רוגוזין" מתקיימים מספר פרוייקטים ייחודיים: חנות "2shop" לבגדי יד שניה שנתרמים ע"י תלמידים ומורים הפתוחה לציבור הרחב, גינה אקולוגית שבתוצריה עושים שימוש, בתי מדרש קהילתיים בנושא קיימות ואהבת הארץ וניקיון שטחים ציבוריים במסגרת מסעות וימי שדה. בית הספר גם לוקח חלק גם בפרויקט הבינלאומי TIME, ששם לו למטרה לגייס כספים להצלת בתי גידול מסביב לעולם. בנוסף, פועלת בביה"ס מנהיגות ירוקה – קבוצת תלמידי ביה"ס המובילים את העלאת המודעות לשמירה על איכות הסביבה והקיימות בקרב קהילת בית הספר והעיר.

בית ספר ירוק תמיר צילום עיריית קריית אתא

בביה"ס תמיר מתקיימים מספר פרוייקטים ייחודיים ביניהם, מתחמי למידה אקולוגיים, שימוש בחומרים ממוחזרים, הצלת מזון בשיתוף  מיזם 'רובין פוד' , הפרדת פסולת, יצירת טביעת רגל אקולוגית, חיסכון במשאבים ועוד.

ד"ר דן גוטליב , תחום החינוך הסביבתי והקיימות באיגוד ערים: "הגברת  המודעות לפיתוח אורח חיים מקיים בקרב תלמידים  במערכת החינוך הוא תחום מרכזי וחשוב במסגרת פעילויות האיגוד.  העבודה עם בתי הספר שמה דגש על עקרונות של  למידה בינתחומית, חוויה, חדשנות  ואקטיביזם סביבתי.  אני מברך את בתי הספר בקרית אתא על קבלת ההסמכה כבית ספר -'ירוק מתמיד' ובפרט על פעילותם המסורה בנושא , בתקופה מאתגרת של משבר קורונה".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם אתם מקפידים להתרחץ בחופים מוכרזים בלבד?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית אתא