חלומה של החיפאית (26) שאביה נהרג מטיל חיזבאללה

נטלי שטרנשוס, צעירה מחיפה שאביה נהרג מטיל של חיזבאללה כשהייתה בת 12, השתתפה בסדנה מרגשת של עמותת "משפחה אחת" וכעת חולמת על הפצת רעיון לתרפיה מסוג חדש בעולם -'Selfimage'

נטלי שטרנשוס, צעירה בת 26 מחיפה, שאביה דב ז"ל נהרג מטיל של חיזבאללה כשהייתה בת 12, חולמת על הפצת הרעיון שלה לתרפיה מסוג חדש בעולם, בשם 'Selfimage'.

שטרנשוס מספרת על סדנה להגשמת חלומות של עמותת "משפחה אחת", בה היא משתתפת, ואומרת בנחרצות שהעמותה הזו הצילה את חייה.

"השילוב הקוסמי שהצלחתי ליצור בין עולם האופנה לעולם הפנימי הנפשי, עושה פלאים עבור כל אדם. בזכות 'משפחה אחת', למדתי להסתכל על החיים בפרופורציות ולעצב את האישיות שלי".

כמו לכולנו, גם לנטלי (26) יש חלומות גדולים. נטלי, סטודנטית שנה רביעית במכללת גורדון לחינוך מיוחד וחינוך בלתי פורמאלי, מנהלת בלוג אופנה באינסטגרם, בו היא משתפת את עוקביה בטיפים אופנתיים וסיפורים אישיים.

סיפור החיים שלה משלב הרבה עצב, אבל גם הרבה תשוקה לחיים.

נטלי שטרנשוס (26) מחיפה. חולמת על הפצת הרעיון שלה לתרפיה מסוג חדש בעולם, בשם 'Selfimage'. צילום אלבום פרטי

אביה, דב שטרנשוס ז"ל נהרג במלחמת לבנון השנייה, בקרב מול חופי ביירות כחודש לאחר חגיגת בת המצווה שלה.

בתוקף תפקידו כמכונאי מוטס, נחת יחד עם מסוק "עטלף" על מנחת הספינה "חנית".

טיל שירה החיזבאללה פגע בחלקה האחורי של הספינה והוא נהרג במקום.

סיפור החיים שלה משלב הרבה עצב, אבל גם הרבה תשוקה לחיים. בתמונה, נטלי הקטנה עם הוריה. צילום אלבום משפחתי

מאז שלובים בחייה של נטלי גם הסיוע והטיפול בזולת, וגם התשוקה שלה להשפיע על עולם האופנה.

בימים אלו היא משתתפת בסדנה מיוחדת "להגשמת חלומות מהותיים", "בואו לבנות את החלום שלכם בעצמכם" של עמותת "משפחה אחת", המטפלת במשפחות שכולות מפיגועים וחללי צה"ל, בה היא גם מתנדבת.

בסדנה הזו משתתפים 150 בנים, אחים ואחיות, למשפחות שכולות בגילאי 20-35. מנחת הסדנה היא מרב עוזיאל וורקנך, אחות שכולה בעצמה, והיא תכלול הדרכה והנחייה להגשמת החלום בסדרה של 24 מפגשים קבוצתיים ו- 24 מפגשים אישיים, כרגע, כמובן, וירטואליים.

עוזיאל וורקנך:

"כשבן אדם חווה טראומה, העולם מתערער והחיבור של נטלי דווקא לתחום האופנה עוזר לייצר עולם כמו שהיא בוחרת ורוצה.

כשאנחנו עוברים שכול אנחנו מרגישים בחוסר שליטה, לכן החלום שנעזור לה להגשים יעזור לה גם ברמה טיפולית וזה הרעיון מאחורי הפרויקט.

בנוסף, נטלי רוצה לעבוד עם נערות וללמד אותם לבחור מה נכון ומה לא נכון להן, וזה אחד הגורמים שעוזרים לנו לחזור להיות בשליטה".

 

"החיבור של נטלי דווקא לתחום האופנה עוזר לייצר עולם כמו שהיא בוחרת ורוצה". מנחת הסדנה, מרב עוזיאל וורקנך. צילום: ענבל אור לב

"החלום הכי הגדול שלי הוא לפתח את רעיון המותג 'Selfimage', כדרך חיים, לעזור לכמה שיותר אנשים ובשאיפה ללמד ולהעביר את השיטה הלאה", אומרת נטלי:

"השילוב בין הנראות החיצונית, לנראות הפנימית משפיע על הביטחון של כל אדם, שכן אדם שמצליח להקרין החוצה על ידי הבגדים שהוא לובש את האופי האמיתי שלו, הוא מקרין שלמות עם עצמו, לשם אני מעוניינת לקחת כל אדם, בעזרת 'Selfimage' ולסייע לו לחיות את חייו בשלמות".

והיא מוסיפה: "אני לוקחת השראה גדולה בפן הרעיוני והעסקי, מאייקון הפיטנס והבריאות, שר פיטנס. כשם שהיא יצרה חיבור בין הגוף לנפש עבור נשים רבות, ראתה תוצאות והכשירה מאמנות נוספות על פי השיטה שלה, כך אני שואפת לקדם את החיבור בין המעטפת החיצונית לנפש האדם, דרך השיטה שיצרתי.

התוצאות בשטח מוכיחות את עצמן ונותר ללמד את השיטה הלאה ולשמח כמה שיותר אנשים. כל זה מתאפשר כעת, לצאת לאור בזכות הפרויקט של 'משפחה אחת' אשר פותח בפניי דלת, לחשוף כמה שיותר אנשים לרעיון".

תוכלי לפרט?

"כיום, אני מרגישה שאני יכולה להביע את מי שאני דרך הבגדים שאני לובשת. כלומר, למדתי לשלוט בדרך בה החברה תופסת אותי ולהשתמש בזה לטובתי. למשל אם קמתי במצב רוח מעט ירוד, אשר מציאותית קורה לכולם, ואני מעוניינת להיחבא אל הכלים, אני אתלבש בהתאם בצבעים קודרים המשדרים לחברה ריחוק סמלי.

מנגד, כאשר אני מתעוררת באנרגיות חיוביות, אני אתלבש בצורה מפגינה ביטחון ומשדרת סקרנות על מנת לשדר לחברה, כבר במבט הראשוני, להקשיב לדבריי. אני מאמינה שיש לי כוח לשנות חיים בעזרת האופנה" .

יש דוגמאות?

"אני זוכרת שנסעתי לחברה בגולן, להטעין את עצמי בשקט ורוגע נפשי. תכננו לצאת יחד עם אחותה לבר שכונתי, התלבשנו התארגנו ולפתע, אחותה חוותה התקף חרדה. מבלי לחשוב ולתכנן את צעדיי, ניגשתי אליה, נכנסתי מעט לליבה וכשנרגעה, משכתי את תשומת ליבה מחוץ לסערה הרגשית דרך מעשה שיטחי, של 'התארגנות בנות למסיבה', מוזיקה, איפור, ריקודים ובגדים.

פתחתי את תיק הבגדים שאני סוחבת איתי תמיד ממקום למקום, הצעתי לה רעיונות, התלבשתי אותה לטעמי ויצאנו. בסוף אותו הערב, היא ניגשה אלי ואמרה לי שאין מאושרת ממנה הערב, ושכולם הסכתלו עליה.

פעמים רבות הייתי מתאימה לבוש לחברות שלי. הייתי יושבת ומקשיבה להן ומתחילה להלביש אותן לפי מה שהם סיפרו לי, כלומר, שימשתי ככלי עזר להוציא את  מה שהן מרגישות ולבטא את זה כלפי חוץ בעזרת הבגדים.

מאחורי החיצוניות השטחית של הבגדים, עומדות כל כך הרבה בנות שלא מודעות ליופיין האמיתי, ורק זקוקות להדרכה הנכונה לצעוק לעולם את היופי שלהן ולקבל את הביטחון הזה".

 

נטלי שטרנשוס. אלבום פרטי

 

לא סתם בחרה נטלי בחיבור של אופנה ונפש, שני התחומים בהם התעניינה עוד בהיותה ילדה, בעת בה אביה נהרג:

"בשבעה הגיע משה קצב, נשיא המדינה דאז, חלף על פני ושאל מי אני. באותו הרגע הפניתי את תשומת הלב של כולם אלי.

הייתי ילדה עם ביטחון עצמי נמוך, עם גשר ומשקפיים, אך בער בי להביע עמדה ושיקשיבו לדבריי.

אמרתי:  'לכל מי שדואג לאבא שלי, הוא במקום בטוח, הוא בסדר'.

עם הזמן הבנתי, שהבגדים הם שנותנים לי את הביטחון להשמיע את דעתי. שיש כוח לסגנון לבוש".

 

נטלי שטרנשוס. צילום אלבום פרטי

 

נטלי:

"תחום הפסיכולוגיה נכנס לתמונה בזכות 'משפחה אחת', שעזרה לי להתחבר לנפש, להסתכל על דברים בפרופורציות ולעצב את האישיות שלי.

תמיד התעניינתי בנפש האדם ובעמותה נחשפתי לסוגים רבים של תרפיות, בהם השתתפתי כדוגמת ציור, כתיבה, רכיבה על סוסים, שיחות משמעותיות ועוד".

נטלי הצטרפה לעמותת "משפחה אחת", הפועלת כאמור למען משפחות שכולות ונפגעי טרור.

"במהלך השבעה של אבי, הגיעו נציגים מטעם העמותה והתחילו לספר לי על הפעילות שלהם, בהן אפגוש עוד ילדים שעברו את מה שעברתי", מספרת נטלי.

"בהתחלה לא הבנתי למה הם רוצים שאהיה במקום עם עוד הרבה ילדים עצובים כמוני, מקום שילדים בוכים בו כל הזמן, אבל אז הציעו לי להצטרף לטיול בקנדה מטעם העמותה וסיפור האהבה התחיל.

התחברתי אליהם בצורה הכי טהורה וכנה שקיימת ומאז ועד היום הם חלק משמעותי וענק בחיי. הקבוצה שאני נמצאת בה מאוד מגובשת ומאוחדת, אנחנו נפגשים, פעמים רבות, גם מחוץ לעמותה ולמחנות.

'משפחה אחת' לימדה אותי להיות מי שאני היום, לחבק את המקרה, לקום ולהתקדם הכי מעלה שאפשר. אני מעריכה אותם וחייבת להם את חיי, לכן עוזרת לגייס תרומות בקהילה בארץ ובחו"ל בכל הזדמנות שניתנת לי.

אילולא המעטפת העוצמתית מ'משפחה אחת', לא הייתי יכולה להגיד היום, בראש מורם שאני גאה במי שאני. אני מודה כל יום, על המעטפת הבלתי נגמרת מ'משפחה אחת'".

 

ניוז חיפה קריות
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במגזין