בחוף הכרמל מקדמים שוויון מגדרי

בשנה החולפת הציבה לעצמה המועצה האזורית חוף הכרמל מטרה: להאיר את הזרקור על תחום השוויון המגדרי ולהטמיע חשיבה מגדרית לתוך עבודת המועצה בכל התחומים. איך מסכמים במועצה את השנה שחלפה

בשנה האחרונה מיקדה המועצה מאמצים רבים לקידום נשים ושוויון מגדרי, ובכלל זה עיסוק במגוון נושאים: קידום נשים בקריירה – שכירות ועצמאיות, קידום יוזמות לטובת שינוי מדיניות בעבודה המועצה, כגון הטמעת נוהל פרסום שוויוני, העלאת המודעות לנושא הבריאות הנשית, הנגשת מידע בנוגע לזכויות נשים, מניעת אלימות נגד נשים ועוד.

 

יועצת ראש המועצה לקידום נשים ושוויון מגדרי, ירדן קינן, סיפרה על השנה החולפת ואמרה  "במהלך הסגר הראשון הבנו שבנוסף להשלכות הבריאותיות של המגיפה, היא מביאה עימה גם השלכות מגדריות. הסגר הפך בתים רבים לסירי לחץ ומוקדי סיוע ארציים לנפגעי אלימות במשפחה קרסו תחת העומס. בעקבות כך, בשיתוף מלא עם ראש המועצה, בנינו תוכנית עבודה שתתאים למציאות הקורונה ותיתן מענה לסוגיה זו". בשנה האחרונה, הוקם בחוף הכרמל מוקד טלפוני ליעוץ משפטי ראשוני ללא עלות לנשים שנמצאות במעגל האלימות. בנוסף, התקיימו במועצה תהליכי הכשרה לשומרות ושומרי סף למניעת אלימות במשפחה וכן קמפיינים ממוקדים בנושא – בשיתוף האגף לשירותים חברתיים, וכן התקיימה הכשרה לכ-23 ממונות על מניעת הטרדות מיניות ביישובים, בשיתוף מחלקת יישובים.

ראש המועצה, אסיף איזק, הוסיף כי "שוויון, ככלל, הוא אחד מערכי הליבה של המועצה שלנו (ביחד עם שותפות, יצירתיות וחדשנות, שקיפות ומצוינות בשירות), וזה נוגע כמובן גם לשוויון המגדרי. יש לנו אחריות להטמיע את התפיסה לשוויון מגדרי בכל צעד ובכל תחום. בשנה האחרונה בנינו תוכנית עבודה מותאמת לקורונה, כשמטרתה לשים דגש על מתן מענים ממוקדים לפערים שנוצרו בתקופה הזו. בנוסף, במסגרת תהליך הוועדות האסטרטגיות שלנו, נקים בקרוב וועדה חדשה-  וועדה אסטרטגית לשוויון מגדרי".

אסיף איזק, ראש המועצה האיזורית חוף הכרמל. צילום דוברות המועצה חוף הכרמל

 

מאמציה של המועצה לצמצם את הפערים המגדריים לא מסתיימים בטיפול בתוצאותיהם, אלא מכוונים גם ליצירת תוכנית למניעת היווצרות פערים אלו, החל מהגיל הרך. בשנה החולפת קיימה המועצה מספר תוכניות למניעת וצמצום הפערים הללו, בשיתוף האגף החינוך, ביניהן: הכשרת צוותי הגיל הרך בקיבוץ החותרים בנושא חינוך לשוויון מגדרי, בשיתוף עם הגיל הרך בקיבוץ ומשרד החינוך; הרצאות להורים בנושא שוויון מגדרי ומיניות בריאה וכן קורס מעמיק בנושא; הרצאות לתלמידי/ות מביה"ס כפר גלים; וכן סדנת הכשרה לצוותי גנים מבית אורן וניר עציון בנושא מיניות בריאה בגיל הרך.

יועצת ראש המועצה לקידום נשים ושיוון מגדרי, ירדן קינן, סיכמה: "המועצה מתמקדת במתן מענה לפערים שנוצרו, צמצום אותם פערים וכן מניעתם מלכתחילה. אני קוראת לכל מי שרוצה לקחת חלק בפעילויות המועצה בתחום השוויון המגדרי ליצור איתנו קשר."

לעיון בסיכום השנה בתחום השוויון המגדרי בחוף הכרמל, סרקו את הברקוד!

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוף הכרמל