בביה"ס עתיד לתיירות ומלונאות בחיפה דואגים לחיילים בודדים

בבית הספר עתיד למלונאות ותיירות בחיפה החליטו לפעול ולתרום לבניית תחושת הביתיות, החום והאהבה שלו זקוק כל חייל ועל אחת כמה וכמה החייל הבודד: "ברשת עתיד אנו מציבים בלב התפיסה החינוכית שלנו את הערכים: "להיות אדם" אמר דני פסלר, מנכ"ל רשת החינוך ובתיה"ס עתיד
בישראל משרתים בימים אלו כ-7,000 חיילים בודדים שהגיעו לארץ ללא הוריהם לשרת את המולדת. 1,000 מתוכם מתגוררים באזור חיפה ומדי סוף שבוע ובימי חג הם מגיעים אל העיר שהיא ביתם.

מה הופך מקום לבית ? לצד אהבה עוטפת ודאגה ריח של אוכל ביתי ומאפים העולים מהמטבח. בבית הספר עתיד למלונאות ותיירות ע"ש טומי לפיד בחיפה החליטו לפעול ולתרום לבניית תחושת הביתיות, החום והאהבה שלו זקוק כל חייל ועל אחת כמה וכמה החייל הבודד.

 

יפית אוחנה מנהלת ביה"ס: "כחלק מהתפיסה החברתית חינוכית של בית ספר לתיירות בחיפה, אנו מאמינים שתלמידנו צריכים להתחנך על תפיסת הקהילה ותרומה לקהילה מעבר ובנוסף להגשמה עצמית ומימוש הפוטנציאל האישי של כל אחד ואחת מהם. מתוך אותה תפיסה חינוכית-קהילתית, קיבלנו החלטה השנה בבית הספר להרים פרויקט התנדבות במסגרת מגמת קונדיטוריה ששותפים עיקריים לפרויקט היא נבחרת של 15 תלמידי המגמה אשר במהלך השבוע אופים לחמים, מאפים שונים ועוד –  לעמותת יחד – עמותה המעניקה בית חם לחיילים בודדים."

וכך, בכל יום שישי, רגע לפני שהחיילים הבודדים חוזרים מהבסיסים לשבת, הם מגיעים לבית של עמותת יחד ומתפנקים במאפים תוצרת ידם של תלמידי המגמה. החיוך שעולה על פניהם של החיילים והחיילות כשהם מתענגים על המאפים מעשה ידיהם של תלמידי בית הספר שווה זהב וממלא את הלב בסיפוק רב.

תמונה: דוברות רשת עתיד

תמונה: דוברות רשת עתיד

 

בימי הסגר ולאורך כל תקופת מגפת הקורונה תלמידי בית הספר המשיכו ללמוד ולעבוד בקונדיטוריה הבית ספרית והכינו מטעמים לחיילים הבודדים. בבית הספר מאמינים שכמו שהתלמידים שלנו מקבלים רשת ביטחון מהצוות החינוכי ומושקע בהם מאמץ רב לסייע להם לממש את עצמם ולהצליח ביעדים שהם מציבים לעצמם, אני מצפים מהתלמידים לתת ולהעניק חזרה מעצמם ולעזור בעצמם לזולתם ולהרגיש את עוצמתה של הנתינה, זהו כוחה של קהילה.

חייל בודד מארה"ב שמגיע כל יום שישי לחיפה מעיד: " להגיע הביתה ולהריח את ניחוח המאפים והמטעמים עוד מחוץ לבית נותן לי הרגשה אמיתית של בית וכיף לחזור למקום מחבק ואוהב שדואג לי. תלמידי ביה"ס לתיירות מדהימים ואני וחבריי מעריכים ואוהבים אותם מאד. כל שישי אנחנו מצפים למעשה ידיהם ונהנים מכל ביס."

דני פסלר, מנכ"ל רשת עתיד בתי הספר והמכללות.

דני פסלר, מנכ"ל רשת עתיד בתי הספר והמכללות.

 

דני פסלר, מנכ"ל רשת החינוך ובתיה"ס עתיד: "ברשת עתיד אנו מציבים בלב התפיסה החינוכית שלנו את הערכים: "להיות אדם" ו-"לחיות ביחד" שמבקשים לתמוך בחינוכם של צעירים וצעירות כבני אדם טובים הרואים בנתינה ובדאגה לזולת ערך משמעותי המדריך את חייהם. חיים ביחד בקהילות מעורבות ורב תרבותיות הינו יסוד מרכזי בחוסנה של החברה הישראלית. בית הספר עתיד לתיירות ולמלונאות בחיפה מהווה מיקרו קוסמוס של החברה בחיפה ומשלב בהרמוניה תלמידים מרקע אתני ודתי שונה ומעצים את השונות כיתרון ומנוף לבנייתה של קהילה חזקה ואיכפתית."
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209