אחיות כללית הוכשרו באשפוז ביתי

רות ברוך – מנהלת הסיעוד במחוז, בירכה את האחים והאחיות במפגש הסיום וציינה את החשיבות הרבה בהכשרת אחיות הקהילה של היחידה להמשך טיפול להקניית כלים למתן טיפול איכותי וכוללני וניהול הטיפול בעזרת טכנולוגיות חדישות
 

 

אחיות כללית במחוז חיפה וגליל מערבי השתלמו בקורס בו הוכשרו בניהול הטיפול בחולה המאושפז בביתו

המגמה ברפואה המודרנית מדגישה את היתרון במתן טיפול בקהילה וצמצום האשפוז בבית חולים, ככל שניתן רפואית, בשל החשש לחשיפה לזיהומים צולבים וכיום גם לקורונה, כמו גם הנזק הרגשי והקוגניטיבי שבהתנקות מסביבת החיים הטבעית- בוודאי בגיל השלישי. יתרון נוסף הוא, פינוי מחלקות בתי החולים העמוסות לטיפול במצבים שבהם תנאי בית חולים אכן נדרשים.

במקרים רבים מתאפשרת בדרך זו המשך שהייה בבית במקום אשפוז לעיתים למשך חודשים ושנים במסגרת מוסדית ולחולים סופניים לסיים את חייהם במסגרת הוספיס בית.

כחלק ממגמה זו, מרחיבה כללית את מערך אשפוזי הבית שהיא מציעה ולשם כך נערך ל-30 אחיות ממרפאות הקהילה העובדות ביחידה להמשך טיפול אשר מופקדת על אשפוזי בית והוספיס בית, קורס שכלל  8 מפגשים, סה"כ 40 שעות.

 

סיום קורס לאחיות על טיפול בחולה המאושפז בביתו. צילום: דוברות כללית

 

ניהל ח'טיב – מנהלת סיעוד ביחידה להמשך טיפול ורכזת פצעים וסטומה במחוז, ריכזה את הקורס, בליווי של מירי בלאופלד רכזת פיתוח מקצועי בסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית.

את הקורס פתח ד"ר מוסא זובידאת – מנהל רפואי היחדה להמשך טיפול במחוז בברכות ובהרצאה בנושא ניהול הטיפול בחולים מורכבים באשפוז בית: מגמות בעולם, נתונים ותחזיות של תחלואה כרונית בישראל, קבוצות סיכון לתחלואה כרונית.

הודגש כי אינטראקציות בין הטיפולים השונים עלולות להיות מסוכנות ולהביא לפגיעה בבריאות המטופל, היכרות מיטבית עם כל סוגי הטיפול השונים ותביא למניעת סיבוכים ולשיפור איכות חייו של המטופל ומשפחתו.

 

סיום קורס לאחיות על טיפול בחולה המאושפז בביתו. צילום: דוברות כללית

 

רות ברוך – מנהלת הסיעוד במחוז, בירכה את האחים והאחיות במפגש הסיום וציינה את החשיבות הרבה בהכשרת אחיות הקהילה של היחידה להמשך טיפול להקניית כלים למתן טיפול איכותי וכוללני וניהול הטיפול בעזרת טכנולוגיות חדישות.

שירות וטיפול מיטבי כזה יביא להקלה על המטופלים ובני משפחותיהם בהתמודדות עם מחלה כרונית קשה ובחלות ללא מרפא.

 

ניוז חיפה קריותמשאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את יום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות