99 עם 100 אחוזי הצלחה

מרים אזרצקי בת ה-99 נזקקה לניתוח, אלא שבשל גילה רבים ממוסדות הבריאות לא הסכימו לנתח אותה. בבית חולים "כרמל" קיבלו אותה, ניתחו אותה בהצלחה רבה ועכשיו היא בביתה מתבדחת עם ניניה
 

ד"ר ביטרמן מרים הבת סופי ורופאי המחלקה. צילום אלי דדון

ד"ר ביטרמן מרים הבת סופי ורופאי המחלקה. צילום אלי דדון

היא אומנם בת 99 שנה וכמעט אף מוסד רפואי לא רצה לטפל בה, אבל בבית החולים כרמל היא יצאה מרוצה עד הגג. מרים נותחה השבוע בהצלחה על ידי ד"ר אריה ביטרמן במחלקה הכירורגית א' בבית החולים כרמל, ותוך מספר ימים היא כבר שוחררה לביתה עם חיוך גדול. "לא האמנתי שכך יטפלו באימא שלי", מספרת סופי הבת של מרים. "בכל מקום אליו הגענו וחששנו שבגלל גילה המאוד מבוגר של אמא לא יתייחסו אלינו ויזלזלו בנו. אבל בבית החולים כרמל הופתענו לטובה. כבר מחדר המיון ועד שהגענו למחלקה הטיפול היה ברמה של 100 כוכבים. ד"ר ביטרמן יחד עם צוות המחלקה קיבל אותנו בחום והניתוח והטיפול היו יוצאים מן הכלל", מספרת הבת סופי.
מרים אזרצקי נולדה בארגנטינה לפני כמעט מאה שנה ויחד עם 9 אחיה עבדה רוב חייה בחווה המשפחתית בחקלאות, היא עלתה לישראל בתחילת שנות ה 90 והיום היא מגדלת 3 בנות באושר גדול.
"למרים כמו לכל החולים שאנו מקבלים במחלקה שלנו אנו מתייחסים ראשית כאל בני אדם שמגיע להם את כל הכבוד ואת הטיפול הטוב ביותר", מסביר ד"ר אריה ביטרמן מנהל המחלקה שניתח את מרים. "אנחנו מטפלים בחולים שלנו מבלי להסתכל להם על תעודת הזהות, ומתוך רצון להעניק לאדם איכות חיים ובריאות טובה. נכון שגיל 99 הוא לא גיל צעיר אבל כל עוד אנחנו יכולים לעזור, למנוע סבל ולאפשר לאדם ליהנות אז נמשיך ונעשה הכל כדי לאפשר לחולים שלנו את הטוב יותר", אומר ד"ר ביטרמן.
מרים והבת סופי הודו בברכות חמות לד"ר ביטרמן וכל הצוות על הטיפול והניתוח המקצועי והיחס המדהים לו זכו.
ואם תשאלו את מרים מה הסוד שלה לחיים ארוכים, היא תאמר: "הסוד שלי הוא עזרה הדדית בין בני המשפחה ועזרה לזולת", אומרת מרים, "כמה שיש יותר אכפתיות ועזרה לאנשים כך אנחנו מאריכים חיים. אני מבקשת להודות לד"ר ביטרמן ולכל צוות המחלקה ובית החולים שכיבדו אותי והעניקו לי את האפשרות לעוד קצת חיים טובים עם המשפחה שלי".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות