"צר לנו כי במקום לשתף פעולה – היא בוחרת לנהל מאבק"

עיריית חיפה הציעה לעמותת "לב חש" מספר חלופות למבנה בית הספר, הנדרש למערכת החינוך ושאת פינויו דורש משרד החינוך; "צר לנו על המאבק", נמסר מעיריית חיפה


עיריית חיפה הציעה לעמותת "לב חש" מספר חלופות למבנה בית הספר, הנדרש למערכת החינוך ושאת פינויו דורש משרד החינוך; הצעת העירייה ניתנה לאור הצורך להבטיח חינוך בתנאים הולמים לכל ילדי העיר ודרישת משרד החינוך לפנות מבנים, שהוקמו במטרה לשמש כבתי ספר ושאינם משמשים למטרה זו.

בניין עיריית חיפה. צילום: דוברות עיריית חיפה

עיריית חיפה פנתה להנהלת העמותה, הפועלת במבנה בית ספר כבר לפני יותר משנה, בהצעה להעתיק את פעילותה לנכסים חלופים, שייתנו מענה, הן למשרדי העמותה, הן לאחסון ולתצוגת הרהיטים והן לפעילות מרפאת השיניים המופעלים על ידה.

במסגרת זו קיימו נציגי העירייה שני סיורים עם ראשי העמותה כבר במהלך חודש יוני, במהלכם הוצגו בפניהם מספר נכסים חלופיים, שיבטיחו את המשך פעילותה.

נציגי העמותה, הפועלת במשך שנים ללא הקצאה מוסדרת במבנה בית הספר, המשמש ברובו לצרכי איחסון, בחרו להתעלם מכל פניותיה והצעותיה של העירייה.

בנסיבות אלה, פועלת העירייה על פי דרישת משרד החינוך ומחויבותה כלפי תושבי העיר וילדיהם, להשבת המבנה לייעודו המקורי כבית ספר.

עיריית חיפה תומכת ומסייעת לפעילותן של עמותות, הפועלות למען הציבור וטובתו, ואולם אין הדבר יכול לבוא על חשבון הילדים, רווחתם וצרכיהם החינוכיים.

לפיכך, כל הקצאת נכס, המתבצעת ע"י העירייה, נבחנת באופן מעמיק, בין היתר בהתאם לאופי הפעילות, היקפה, מיקומו הגיאוגרפי של הנכס והאופן בו הוקצה המבנה.

בתוך כך, נבחנים גם צרכי מערכת החינוך, המחסור בבתי ספר והודעת משרד החינוך, על פיה לא יאפשר תקציבי בינוי ופיתוח מוסדות חינוך, כל עוד קיימים מבנים אשר אינם משמשים לייעודם המקורי.

העובדה, כי המבנה ניתן בעבר הרחוק לתקופה קצובה בזמן, בשעה בה לא נדרש לפעילות עירונית ולייעודו המקורי, אינה מצדיקה את המשך פעילותה של העמותה במבנה כאשר הוא נדרש לטובת ילדי השכונה.

"צר לנו, כי במקום לשתף פעולה עם הצעות העירייה, שיבטיחו את המשך קיומה, מסרבת העמותה להשיב את המבנה ובוחרת לנהל מאבק ציבורי על גב התושבים וילדיהם", נמסר מעיריית חיפה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי