מערכת הידרופונית לשימוש בתהליכי לימוד וחקר עולם החי והצומח

למערכת המשתרעת על פני כל קומת הכניסה, שלוחות שיותקנו בהמשך במוקדי מרכזים נוספים בבית הספר אשר יהפכו למעבדות לימוד. מדובר למעשה במערכת השקיה המבוססת על מים ממוחזרים המשמשים לגידולים שונים בהם צמחי תבלין ונוי, גידולי ירק ועוד.

מערכת הידרופונית תשמש את תלמידי בית ספר אליאנס בתהליכי לימוד וחקר עולם החי והצומח

הלימוד יתבסס על חקר יום יומי שיתבצע באמצעות ניטור ממוחשב של ההשקיה. פעולות אלה תבוצענה במקביל לשיעורים בתחומי דעת שונים, אשר יתמקדו בזיקה הטבעית הנוצרת בין האדם לסביבתו החברתית, התרבותית והרגשית.

ניהול המערכת יתבצע ע"י התלמידים במטרה לעורר את המודעות ליחסי הגומלין שבין האדם לסביבתו ולפתח מנהיגות חברתית ערכית המודעת לחשיבות השמירה על הסביבה.

כך למשל יעסקו שיעורי ההיסטוריה בדיון על התפתחות האנושות החל מימי החקלאות הראשונים ועד ימינו בהם עולה המודעות לצורך בשמירה על כדור הארץ על מנת להבטיח את המשך קיומו.

מערכת הידרופונית תשמש את תלמידי בית ספר אליאנס בתהליכי לימוד וחקר עולם החי והצומח צילום עיריית חיפה

בתוך כך, ייהפך בית הספר לבית ספר ממחזר. במסגרת הפעילות ישתתפו התלמידים וצוות המורים בפעולות הסברה בשיתוף "תמיר – תאגיד מחזור האריזות של ישראל" שאף יציב בבית הספר פחי כתומים המיועדים למחזור.

התהליך אותו עובר בית הספר הינו חלק מתכנית "מפרש, מחוברים לחים" של האגף להעצמה חינוכית ומצוינות במנהל החינוך של עיריית חיפה ומשרד החינוך במסגרתה מלווה בית הספר ע"י יועץ ארגוני וצוותי חשיבה, המורכבים ממורים הורים ותלמידים אשר יזמו את התכנית הנושא הקיימות.

מנהלת בית הספר מיכל גל*: "חשוב לנו ליצור אכפתיות, ללמד את התלמידים שלנו, שכל אחד מעמנו ראוי שישתלב, שייקח אחריות על תהליכים , שמתרחשים בינינו לבין עצמנו, בינינו לבין זולתנו, בה בעת, שמחובתנו המוסרית לדאוג לדורות הבאים".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאיזה נושא מהתחומים הבאים אתם מתחברים יותר?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחיפה