פעוטה נשכחה בחצר גן ילדים בקרית חיים ונרדמה. האם הגישה תלונה במשטרה

פעוטה בת שנה וחצי נשכחה בחצר גן בקרית חיים ונרדמה ליד הגדר. האם הגישה תלונה במשטרה וטוענת: "מאז המקרה הילדה חולה ומאושפזת ואני פוטרתי מהעבודה, בגלל שנאלצתי להיות איתה בבית
האם והילדה. "ביקשתי מהמנהלת שתגיד לי אם היא חיה". צילום: עצמי

האם והילדה. "ביקשתי מהמנהלת שתגיד לי אם היא חיה". צילום: עצמי

פעוטה כבת שנה וחצי נשכחה בחצר פעוטון בקריית חיים ללא השגחה, בזמן שכל חבריה סעדו את ארוחת הצהריים. איש מאנשי הצוות בגן לא הבחין בחסרונה. לדברי אמה של הפעוטה, בתה המותשת מהקור נרדמה ליד הגדר המקיפה את חצר הגן. האם ניגשה מייד לתחנת המשטרה והגישה תלונה כנג הגן.

דבר העלמה של הפעוטה התגלה, כאשר אמה הגיעה לאסוף אותה בסיום יום הלימודים. לפי האמא, שסיפרה ל"ניוז חיפה קריות.נט": "מנהלת הגן והסייעות לא ידעו היכן היא נמצאת. חיפשתי אותה בגן במשך זמן רב, בכל פינה אפשרית בגן ובחצר, אך לא מצאתי את הילדה. חשבתי על הגרוע מכל. לא האמנתי שאף אחד לא מסוגל להסביר לי מה קרה ולאן נעלמה הילדה. הייתי בטוחה שהיא נחטפה", ספרה האם ל"ניוז חיפה קריות.נט".

עוד סיפרה האם, כי כשמצאו את הילדה, הפעוטה ישנה ליד הגדר עם הפנים לכיוון הדשא ועם נזלת שהתייבשה כבר. לטענת האם, היא הבינה כי בתה הייתה שם למעלה משעה בלי שיבחינו שנעלמה. "כשנכנסתי לגן שאלתי איפה הבת שלי, ואף אחד לא ידע לענות לי. אחת המטפלות אמרה לי לשאול את מנהלת הגן, שגם הצטרפה אליי ורצה איתי לחצר לחפש את הילדה ולא מצאנו אותה. כשהקפנו את החצר מצאנו אותה ישנה ליד הגדר. פחדתי להתקרב לילדה. היא ישנה כל כך עמוק שלא זזה. היא לא יכלה להתאושש מרוב שינה עמוקה. ביקשתי מהמנהלת שתגיד לי אם היא חיה" . ספרה האם.

מנהלת הגן: "גם אני נבהלתי מאוד עד שמצאנו אותה ישנה ליד הגדר". צילום: עצמי

מנהלת הגן: "גם אני נבהלתי מאוד עד שמצאנו אותה ישנה ליד הגדר". צילום: עצמי

המקרה שארע לפני כמה שבועות, עורר סערה בגן  "זה היה מאד לא נעים מול ההורים", אמרה מנהלת הגן ל"ניוז חיפה קריות.נט" אשר הודתה שהילדה נרדמה בחצר, אך לא בכל הפרטים שתארה האם. לדברי מנהלת הגן: "אני עושה את כל המאמצים, מפנקת מנשקת מחבקת את הילדים ופעם אחת קורה כזה דבר והכל נמחק. למרות שאני לוקחת את האחריות למקרה, הוא אינו מדויק כפי שמתארת האמא. זה נכון שלא מצאנו את הילדה, אבל לא נכון שהיא הייתה שעות בחצר בלי שנבחין בכך. מה שקרה למעשה,  שאחרי האוכל הרגשתי שהילדה ועוד שני בנים עומדים להירדם. בגלל שזה היה יום שישי בצהריים וידעתי שבשעה 12.30 ההורים מגיעים לקבל את הילדים, יצאתי עם הילדה ועוד שני בנים שעמדו להירדם לחצר. את אחד הבנים אספו מוקדם יותר, נשארתי עם הבן והבת בחצר. פתאום הרגשתי שצריך להחליף לבן חיתול. נכנסתי איתו לגן להחליף לו חיתול ואת הילדה השארתי בחצר. בזמן הזה הגיעה האמא. יצאנו שתינו לחפש אותה ולא מצאנו אותה בשום מקום. גם אני נבהלתי מאוד עד שמצאנו אותה ישנה ליד הגדר. היא הייתה מאוד עייפה וזו הסיבה שיצאתי איתה לחצר כדי שלא תירדם", כך מספרת מנהלת הגן.

לדברי האם המתגוררת עם בתה בקריית ים, היא החליטה לרשום את הילדה לפעוטון הזה בעקבות המלצות חמות שקיבלה על הגן: "למרות שקשה לי המרחק, רשמתי את הילדה לגן הזה, כי קבלתי המלצות טובות עליו. מי היה מאמין שזה יקרה לילדה שלי. איפה האחריות של גננת לילדים קטנים כאלה. הבת שלי רק בת שנה וחצי ולא ידעת להתבטא. מי יודע כמה זמן היא ישנה בחוץ בקור בלי שאף אחד שם לב" .

למה הגשת רק ביום חמישי האחרון את התלונה במשטרה, לאחר שזה קרה לפני כמה שבועות?

"מאז המקרה הילדה כל הזמן חולה. היא כבר הייתה מאושפזת פעמיים עם בעיות של קוצר נשימה. היא מחוברת למשאף ואינהלציה כל הזמן. זו גם הסיבה שהגשתי רק עכשיו את התלונה במשטרה. אני אם חד הורית, בגלל שנאלצתי להישאר עם הילדה בבית, פוטרתי מהעבודה. בנוסף, רצתי איתה מרופא לרופא, מאשפוז לאשפוז. יש לי את כל האישורים לכך. כשחזרנו הביתה מבית חולים, החלטתי שצריך לדווח על כך למשטרה וזה מה שעשיתי".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך