חיפה: תכנית שיקום שדרות יצחק ושדרות הצבי הוצגה אמש לציבור

התכנית הוצגה אמש במפגש שיתוף ציבור והועלתה לאתר תובנות להמשך עיון והערות הציבור


 

במפגש שיתוף הציבור שהועבר אמש (שלישי) בשידור חי בדף הפייסבוק של עיריית חיפה, השתתפו בין היתר ראש העיר חיפה עינת קליש רותם, ראש מנהל התפעול בעיריית חיפה, נציגת חברת יפה נוף והאגרונומים המלווים את התכנית.

פרויקט שיקום שדרות יצחק ושדרות הצבי, נאמד בכ-12 מיליון שקלים.

הפרויקט יתבצע ע"י מנהל התפעול בשיתוף עם חברת יפה נוף, כאשר בשלב הראשון ישוקמו שדרות הצבי ושדרות יצחק ובשלב הבא – עם סיום העבודות – ישוקמו גם שדרות הברושים.

 

כ- 12 מיליון ש"ח יושקעו בשיקום שדרות יצחק, שדרות הצבי ושדרות הברושים. צילום: דוברות עיריית חיפה

 

העבודות צפויות להתחיל במהלך חודש מרץ תחילה בשדרות יצחק, לאחר מכן בשדרות הצבי ובהמשך בשדרות הברושים.

משך זמן העבודות הצפוי בכל רחוב הוא כשלושה חודשים, כאשר העבודה בכל רחוב תתבצע במקטעים במטרה להקל ככל הניתן על דיירי הרחובות.

שיקום הרחובות יתבצע לאחר תכנון ארוך וקפדני, בו הושם דגש רב על שימור המופע הנופי המייחד את הרחובות האלה ועל שימור העצים הוותיקים שחלקם בני מאה שנים ואף יותר.

ראש העיר עינת קליש רותם:

"מדובר בפרויקט מורכב שיבוצע בשיתוף התושבים, ברגישות רבה, צעד אחר צעד, במקטעים קטנים, על מנת שלא לפגוע חלילה בעצים ובערכים הייחודיים של השדרות בהן יבוצעו העבודות".

 

בתמונה, עינת קליש רותם אמש במפגש שיתוף הציבור. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

אוהד דורפמן, ראש מינהל התפעול בעיריית חיפה, פירט את שלבי הפרויקט שיבוצע במקטעים תחילה בחלקם העליון של שדרות יצחק, לאחר מכן במקטע התחתון של השדרה וימשך לאחר מכן באופן דומה בשני מקטעים גם בשדרות הצבי.

דורפמן הדגיש בדבריו כי נציגי העירייה ילוו את התושבים לאורך כל העבודות ויעמדו לרשותם על בסיס יום יומי במטרה להקל עליהם ולתת מענה לכל שאלה ובעיה שעשויה להתעורר.

לנה אוסטר מנהלת אגף תכנון ביפה נוף: "התכנית על פיה יבוצע השיקום נבחרה מבין מספר חלופות, במטרה להבטיח כי שיפור התשתיות יתבצע תוך שמירה קפדנית של העצים".

נציגי משרד האגרונומים חנוך בורגר, המלווים את התכנית, ציינו כי במסגרת התכנון נעשה סקר קפדני ומקיף של כל העצים בשתי השדרות שיעברו תהליך שיקום ושימור באמצעות מערכות אוורור והשקיה, שיוחדרו לבתי הגידול של העצים, במטרה להאריך ככל הניתן את תוחלת החיים שלהם.

עוד מסרו האגרונומים כי בסקר שנערך לקראת ביצוע פרויקט השימור, נמצאו בכל אחת מהשדרות ארבעה עצים מתים, שלא ניתן עוד להצילם ועצים אלה יכרתו.

התכנית עלתה להמשך עיון והערות הציבור באתר תובנות חיפה – https://haifa.insights.us/19398.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי