תביעה נגד 'פרופורציה': המנתח גרם לעיוותים קשים בשדיה של הצעירה

על פי התביעה, כתוצאה מהעיוותים הקשים שיצר הניתוח, חשה הצעירה סלידה וגועל מגופה, ומשתדלת שלא להיחשף לא בפני עצמה, ובטח שלא אל מול בן זוגה
צעירה כבת 29 עברה ניתוח להרמת חזה במכון 'פרופורציה', אך שבה למכון כעבור כשנה על מנת לעבור ניתוח מתקן.

על פי התביעה, אותה הגישה עוה"ד מורן אברהמי יום טוב, צוות המכון תיאם לצעירה רופא חדש תחת הרופא שניתח אותה בראשונה, וזאת עקב פרישתו מעבודה ב'פרופורציה'.

הרופא החדש הציע לאישה לבצע ניתוח להגדלה ולהרמת שדיה, וזאת, לדברי עוה"ד אברהמי יום טוב, ללא כל צורך, ומבלי להתריע בפניה כי הניתוח כרוך בסיכונים רבים.


תביעה הוגשה נגד פרופורציה. אילוסטרציה.

תביעה הוגשה נגד פרופורציה. אילוסטרציה.

 

לדברי עוה"ד אברהמי יום טוב, הרופא השתמש בשתלים גדולים במיוחד (280 מ"ל), וכבר מתיעוד תוצאות הניתוח שהתבצע בסמוך לביצועו, ניתן להבחין כי תוצאותיו אינן משביעות רצון.

לתביעת האישה צורפה חוות דעת רפואית, של ד"ר אפרים דביר, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית. ד"ר דביר קבע, כי השיקול של הרופא שניתח את התובעת לבצע הרמה והגדלת חזה היה שגוי מלכתחילה, שכן ניתן היה להשיג את אותה תוצאה ע"י הרמת שדיים בלבד.

"הכנסת השתלים לא רק שגרמה לסבל, אלא בוצעה באופן כושל שהאיץ את תהליך צניחת השדיים", קבע ד"ר דביר, והוסיף: "הרופא המנתח לא דאג לתפירה טובה וסימטרית, כך שהעטרות אינן שוות במלוא היקפן, קצותיהן משוננות ומדגישות את חוסר הטבעיות שלהן".

עוד קבע ד"ר דביר בחוות דעתו, כי הרופא המנתח החדיר את השתלים מבלי לציין מנח וקבע אותם בעמדה גבוהה, וכך קיבע דפורמציה מכוערת הידועה בשם 'בוטומינג אאוט'.

עו''ד מורן יום טוב אברהמי. צלמת: גיל טרנוס

עו"ד מורן יום טוב אברהמי. צלמת: גיל טרנוס

 

בפועל, לדברי ד"ר דביר, הוחדרו שתלים בגודל 280 סמ"ק, "שתלים גדולים יחסית אשר לא רק שלא בוצע לגביהם תיאום ציפיות עם התובעת, אלא שגודלם ומשקלם גרמו לעומס ולחץ על רקמת השד באופן שהרחיב את הצלקות".

על פי התביעה, כתוצאה מהעיוותים הקשים שיצר הניתוח, חשה הצעירה סלידה וגועל מגופה, ומשתדלת שלא להיחשף לא בפני עצמה, ובטח שלא אל מול בן זוגה.

להערכת ד"ר דביר, הצעירה תיאלץ לעבור ניתוח להוצאת השתלים ולעיצוב מחדש של שדיה, שעלותו עשרות אלפי שקלים, וכבר כעת היא סובלת מנזק בלתי הפיך ומנכות צמיתה בשיעור של כ-19% בשל הצלקות שנותרו בגופה, ו-10% נוספים על בגין נזק בלתי הפיך לעטרותיה.

במסגרת התביעה אותה הגישה עוה"ד אברהמי יום טוב בשמה של הצעירה, נגד מכון פרופורציה ונגד הרופא המנתח, נדרשים הנתבעים לפצות את הצעירה בסכום המקסימלי הנתון לסמכותו של בית המשפט (2.5 מיליון שקלים). התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בראשון לציון.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט