עיריית חיפה נערכת למזג האוויר הסוער הצפוי

עיריית חיפה העלתה את רמת הכוננות לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי לפקוד את האזור החל מהערב (שלישי) ועד ליום חמישי

עיריית חיפה העלתה את רמת הכוננות לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי לפקוד את האזור החל מהערב (שלישי} ועד ליום חמישי.

כוננות העירייה הותאמה לתחזית השירות המטאורולוגי על פיה צפויים לרדת, החל מהערב משקעים כבדים בפרקי זמן קצרים שיגיעו ל – 40 מ"מ גשם וילוו במשבי רוח עזים עד 70 קמ"ש.

שיאה של הסערה צפוי ביום רביעי במהלכה צפויים לרדת בחיפה כ – 80 מ"מ גשמים, ותלווה במשבי רוח עזים של עד 100 קמ"ש וטמפרטורות נמוכות של 5 עד 8 מעלות בשעות הלילה.

מזג האוויר הסוער צפוי לגרום להצפות, קריסת עצים, רמזורים וקירות תומכים ולנזקים בחופי הרחצה.
יחידות המטה העירוניות יתוגברו החל ממחר בכוננות לפינוי סחף, טיפול בהצפות וחסימת כבישים ופינוי מכשולים כגון: עצים, עמודי תאורה ורמזורים. כמו כן, נערכים עובדי מחלקת הדרכים לטפל באופן מידי בבורות ומכשולים אחרים שעשויים להיווצר בכבישים ולסכן את הציבור. במסגרת זו יוצבו גם בכוננות צוותי שאיבה לניקוז מים ולמקרים של פריצת ביוב. בנוסף הועמדו בכוננות כלים מכניים הנדסיים לפינוי סחף ופתיחת צירי תנועה. מפקחי העירייה יסייעו בחסימת צירים ופינוי תושבים במידת הצורך.

בתוך כך, נבדקו מערכות ההתרעה מפני עלייה במפלס המים שהותקנו במעבר "חלוצי התעשייה". משני עברי המעבר הוצבו "עגלות חץ" באמצעותן יחסמו הכניסות למעבר מיד עם הפעלת מערכות ההתרעה. במקביל יקיימו עובדי עירייה סיורים שוטפים לאורך כל המעברים התת קרקעיים על מנת למנוע כניסת כלי רכב והולכי רגל בעת הצפה.

שירותי הרווחה בעיריית חיפה נערכים להעניק סיוע לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, קשישים ואנשים בעלי נכויות ולפתיחת מרכזי שהייה לתושבים במקרה של הצפת דירות מגורים. במקביל יקיימו עובדי האגף סיורים יזומים בכל שעות היום והלילה במטרה לאתר דרי רחוב ולשכנעם להתפנות לדירות מסתור זמניות.

המוקד העירוני 106, יפעל במתכונת מתוגברת לקליטת פניות התושבים והעברתם לטיפול צוותי החירום.

עיריית חיפה פונה לתושבים בבקשה לחזק ולקבע חפצים שעלולים להתנתק מרוח חזקה כגון: דוודים, קולטים, אנטנות, אדניות ועציצים ולנקות את המרזבים. כמו כן פנתה העירייה לנהגים בבקשה לנהוג בזהירות, להימנע מנסיעות מיותרות ולדווח למוקד העירוני על דרי רחוב או כל אדם אחר שעשוי להזדקק לסיוע.

נהגים שימו לב: מחר עלול להיווצר קרח, על כבישי הרכס , דרך אבא חושי.

בעת שברי ענן, קיימת סכנה להצפות, בכל מקרה של חשש להצפה במבנים אין להיכנס לחניונים תת קרקעיים.
אין להיכנס עם רכבים לשלוליות שגובהן אינו יודעמשאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאיזה נושא מהתחומים הבאים אתם מתחברים יותר?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחיפה