מקצוע העתיד למורי העתיד  

ההרשמה לתוכנית הייחודית "הסבת אקדמאים להוראת מידע ונתונים" באקדמית גורדון בעיצומה 

בחודש יולי 2020, הושגה פריצת דרך משמעותית במערכה נגד נגיף הקורונה. קבוצת מדענים מאוניברסיטת אוקספורד, מצאה דרך לגילוי מוקדם של נגיף COVID-19, בחולים שמגיעים למרכזי החירום. הם לא עשו זאת עם מערך מטושים משוכלל, או go ציוד רפואי מתוחכם, אלא דרך מדע הנתונים – היכולת לאסוף נתונים ולנתחם, ובעיקר – להפיק מהם מסקנות עם ערך ותועלת.

מגמת "מידע נתונים" צוברת תאוצה גם בבתי הספר התיכונים בישראל. בימים אלה, האקדמית גורדון החלה בהרשמה אינטנסיבית לתוכנית יחודית להסבת מורים ולהסבת אקדמאים למקצוע העתיד – הוראת מידע ונתונים בחטיבה העליונה. תוכנית ההסבה מתבצעת בשיתוף פעולה עם המכללה האקדמית צפת.

התוכנית כוללת מסלולים דיפרנציאליים מותאמים: למורים בעלי תעודת הוראה, לאקדמאים בעלי תארים בהנדסה, מדעי המחשב, מדע הנתונים, ניתוח מידע ונתונים וכדומה ולאקדמאים בעלי תארים בתחומים אחרים. בנוסף, הלומדים יתנסו ויתמחו בהוראת המקצוע בהנחיית המדריכים הפדגוגים של האקדמית גורדון.

הלימודים יתקיימו בשלב זה ב"הוראה מרחוק" ובהמשך כלמידה היברידית: הן כהוראה מרחוק והן בכיתות הלימוד המתקדמות והמתוקשבות של האקדמית גורדון.

הנרשמים יהנו מתנאים נוחים ובהם הלוואה מותנית בסך 5800 ש"ח ממשרד החינוך לזכאים ובנוסף מלגות מפעל הפיס בגובה 5,000 ₪ לזכאים בתמורה להתנדבות במעורבות חברתית.

ד"ר ניצה שוובסקי, דיקנית לימודי תואר ראשון ותעודת הוראה באקדמית גורדון: "לאקדמית גורדון ניסיון מוצלח בתוכניות הכשרה לקבוצות ייחודיות של אקדמאים כדוגמת "קיוון חדש" (תוכנית הסבה מואצת להוראה), שהלומדים בה הביעו שביעות רצון גבוהה. נמשיך להציע תוכניות מגוונות אשר יאפשרו לאקדמאים לעשות הסבה למקצוע חיוני ונדרש".

הצהרה : הודעה זו (כולל כל הקבצים המצורפים) מיועדת אך ורק לשימושו של האדם או הישות אליהם היא מופנית ועשויה להכיל מידע שאינו ציבורי, קנייני, מוגבל, חסוי, ופטור גילוי על פי החוק או שעשוי להיחשב כמוצר עבודה של עורך דין. אם אינך המקבל/ת המיועד, דע/י כי כל שימוש, הפצה, או העתקה של הודעה זו אסורים בהחלט. אם קיבלת את הודעה זו בטעות, הודע/י לנו מייד למחלקת מחשוב security@gordon.ac.il ומחק/י הודעה זו באופן מיידי. תודהמשאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאיזה נושא מהתחומים הבאים אתם מתחברים יותר?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך