בילוי במרחב הציבורי בימי קורונה

סטודנטים לארכיטקטורה מציעים עיצובים מקוריים לבילוי קהילתי על חוף קריית ים
 

הסטודנטים במחלקה לארכיטקטורה במרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה קיבלו על עצמם אתגר אקטואלי לעצב מרחבים ציבוריים לבילוי הקהילה בקריית ים, במסגרת סדנא וירטואלית בהנחיית האמן בלו-סימיון פיינרו

הסטודנטים בקורס לעיצוב של האמן בלו-סימיון פיינרו במחלקה לארכיטקטורה של המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה לקחו יוזמה והחליטו להתייחס לשינויים החברתיים שמגפת הקורנה מכתיבה בעיר הסמוכה לעיר בה הם לומדים- הם התבקשו לעצב מרחבים ציבוריים חוויתיים בעיר קריית ים, אשר יתנו  פתרון לבילוי קהילתי בימים בהם מתבקש לבלות בחלל הפתוח בשל החשש מהתפשטות מגפת הקורונה.

עבודה של אליסיה ליסוביה ופולינה רברובר-און מצגת של PowerPoint‏

במטרה לעצב פרויקטים חברתיים אשר ניצרו פתרונות בתקופה זו לקהילה, במטרה להציע אותם לעריית קריית ים,   הסטודנטים התבקשו לחקור את המקום, לפגוש את האוכלוסייה המקומית ולעצב מקומות שישמשו את כל שכבות האוכלוסייה במרחב הציבורי. בנוסף, קיימו מספר פגישות עם מחלקת האדריכלות של העיריה, ערכו סיורים משותפים ונקבעו מספר מקומות לעיצוב ופיתוח כמו על שפת הים, בכיכר העיר, במקום השוק, בשדרה המרכזית ועוד.  בפרויקטים הושם דגש מיוחד על הקשר בין עיצוב, אמנות ואדריכלות, כאשר האדם והקהילה הם במרכז. התוצאות היו מדהימות וחלק מהפרויקטים יישומו בשטח על-ידי העיריה.

כל סטודנט לקח את העיצוב למקום שונה ומעורר השראה, לדוגמא: העבודה של אליסיה ליסוביה ופולינה רברו בר און מתייחסת לזהות קירית ים כעיר חוף. הפרויקט, הממוקם בטיילת, מתייחס כהשראה מצורת האלמוגים והצמחייה התת ימית- התוצאה היא מקום צבעוני שמאפשר התכנסות, מנוחה ומשחק לכלל האוכלוסייה במקום שהיצירתיות יוצרת חוויה של מקום.

עבודה של אליסיה ליסוביה ופולינה רברובר-און מצגת של PowerPoint‏

הפרויקט של נעמה בנאמו מורג אבירם מתייחס לאזור שוקק החיים של השוק העירוני בקרבת העיריה, אשר בו מתכנסים תושבים בכל הגילאים מגיל הזהב עד לילדים שאוהבים לשבת ולהיות יחד בקרבת מקום הומה אדם.

הסטודנטיות התייחסו למקום מרכזי זה באמצעות יצירת מקום משחק למבוגרים וילדים במערך של מיפלסים ונקודות מבט תוך יצירת גנים ציבוריים ושתילת עצי דקל שמאפיינים את הנוף הים תיכוני.

האמן בלו-סימיון פיינרו, מנחה הקורס מסביר: "המצב החדש של מגפת הקורונה מחייב מחשבה מחודשת ממעצבים, אמנים ואדריכלים וסטודנטים הלומדים את התחום. האדריכל כמעצב המרחב הפיסי הקיים תמיד מחויב לבחון את המציאות והמצב הנוכחי בצורה ביקורתית להבינו ולתת פתרונות מעשיים למציאות החדשה. המשבר הנוכחי הוא תחילה של עידן חדש שמסוגו הדור העכשווי טרם חווה והוא מעלה מספר סימני שאלה על איך יראה העולם לאחר שוך המגפה. ההתאוששות תגיע במוקדם או במאוחר אבל בניגוד למשבר החריף של 2008 כאן הווירוס שהגיע מסין הולך לשנות את העולם כפי שאנו מכירים אותו. על פי תפיסתי בהוראת העיצוב והאמנות אנו מחויבים להתייחס לקונטקסט של המציאות שעומדת להשתנות. מציאות של חוסר ודאות, חוסר יציבות ומציאות של שינוי מתמיד ומתן פתרונות תוך כדי תנועה".

המרכז האקדמי לעיצוב וחינוך ויצו חיפה- רח' הגנים 21, חיפה

1-800-770-990משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאיזה נושא מהתחומים הבאים אתם מתחברים יותר?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך