מאבק נגד מסחור המיניות

"השיח הליברלי מקנה לגיטימציה חברתית לזנות ולפורנוגרפיה"
כך טוענות מארגנות הכנס הבין-לאומי למאבק נגד מסחור המיניות הצפוי להתקיים במכללה האקדמית צפת בשבוע הבא * בכנס צפויות להשתתף חוקרות מובילות בארץ ובעולם מתחומי מדעי החברה, המשפטים, העבודה הסוציאלית ומובילות דעה מתחומי התקשורת, הפוליטיקה, העיתונות והאמנות

"השיח הליברלי מקנה לגיטימציה חברתית לזנות ולפורנוגרפיה". כך טוענות מארגנות הכנס למאבק נגד מסחור המיניות, הצפוי להתקיים במכללה האקדמית צפת בתחילת השבוע הבא.

הכנס הבין-לאומי ייערך במכללה האקדמית צפת בשבוע הבא ב-8-7 במרץ.

על פי מארגנות הכנס, פרופ' אסתר הרצוג, פרופ' יפה מושקוביץ, ד"ר אתי בהם-טביב וד"ר טל מלר, המשמשות חוקרות ומרצות בחוג למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית צפת, "תופעת מסחור המיניות בארץ ובעולם מתעצמת, בין היתר, בשל השיח הליברלי המקנה לגיטימציה חברתית לזנות ולפורנוגרפיה".

פרופ' אסתר הרצוג, החוג למדעי ההתנהגות, המכללה האקדמית צפת. קרדיט צילום יוני לובלינר

לדברי החוקרות והמרצות, מארגנות הכנס המחקרי-אקדמי, "התפתחות הטכנולוגיה, הפורצת מחסומי זמן, גבולות מדינתיים ותרבותיים והמייצרת כר אינסופי לתעשיית הזנות המצולמת מעבר לגבולות גיל ומגדר, חושפת ילדים וילדות באופן חסר תקדים לצפייה בחומרים פורנוגרפיים ולעיסוק בזנות".

פרופ' הרצוג: "הניצול, ההשפלה והאלימות כלפי בני אדם, בעיקר כלפי נשים אבל גם כלפי גברים, משותפים לכל תחומי תעשיית המין. יתר על כן, בעוד שהפורנוגרפיה נתפשת כשונה מהותית מזנות הרחוב וכמבוססת על בחירה מרצון של המשתתפות והמשתתפים בה, בפועל היא הביטוי הקיצוני ביותר של תעשיית המין. השלכותיה הן הקשות ביותר, בשל הממד האינסופי, הכרוך בטכנולוגיה המייצרת ומפיצה את מופעי הזנות לכל פינה בעולם ופורצת כל גבול של זמן ומרחב".

תעשיית המין בעידן המודרני היא תופעה נרחבת רבת רבדים והשלכות, בהקשר הכלכלי, הפוליטי, המגדרי, התרבותי, המוסרי, החינוכי ועוד. משמעותן של תופעות הזנות, הסחר בנשים והפורנוגרפיה היא מסחור המיניות של האדם ושימור ההירארכיה המגדרית בחברה.

הכנס יעסוק בסוגיות אלו ונוספות ממגוון זוויות. בכנס צפויים וצפויות לקחת חלק חוקרות בולטות מהעולם, דוגמת ד"ר מליסה פארלי מארה"ב וד"ר ג'ודית רייזמן מארה"ב, ופעילות פמיניסטיות בולטות, גונילה אקברג, שהובילה את המאבק לחקיקת החוק להפללת הלקוחות צרכני הזנות בשבדיה, והושקה מאו, שורדת זנות מגרמניה, המובילה כיום את המאבק כנגד תעשיית הזנות בארצה.

בכנס ישתתפו חוקרות וחוקרים מובילים בארץ ובעולם מתחומי מדעי החברה, המשפטים, העבודה הסוציאלית, החינוך, התקשורת, העיתונות והאמנות, כמו גם חברות הכנסת לשעבר, זהבה גלאון ושולי מועלם-רפאלי.

הכנס ייערך באופן מקוון בכתובת הבאה: https://bit.ly/3sM7p83

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאיזה נושא מהתחומים הבאים אתם מתחברים יותר?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך