מה קורה כשרשת חינוך עתיד מפגישה בין ארבעה אנשי תקשורת מובילים?

רשת החינוך עתיד מנהלת 55 בתי ספר בכל רחבי הארץ בכל מגוון הקהילות המאפיינות את הפסיפס החברתי במדינת ישראל. יהודים חילוניים, דתיים וחרדים לצד מוסלמים, דרוזים ונוצרים מהגולן, הגליל, מישור החוף, השפלה והנגב, מאזורים כפריים ועירוניים נפגשים יחד לעסוק בחינוך דור העתיד משהו טוב מתרחש.
כרשת רב תרבותית מאמינים ב ' עתיד' שבכל תרבות יש נכסים וערכים שכדאי ללמוד וללמד. לשם כך, עלינו להעמיק את ההיכרות עם הקהילות והתרבויות השונות באופן בו נוכל למצות את החוכמה והידע שכל תרבות יכולה להביא למרחב החינוכי.

אתמול, 2.3.21, קיימה ארחה הרשת פאנל של אנשי תקשורת מובילים במסגרת שבוע פעילות מרוכזת שהפך למסורת ברשת – שבוע תרבות  ו "בית ספר פתוח" שמטרתו ליצור מפגשים פיסיים\וירטואליים בין הזהויות והתרבויות בבתי הספר של הרשת.

לתקשורת ההמונים במדיות השונות שלה השפעה רבה מאד בעיצוב הדעה של אזרחי המדינה ותושביה -דני פסלר – צילום מכללת עתיד

בפאנל שהתארח בבית הספר החרדי לבנות עטרת חן בירושלים ארחנו את יאיר שרקי, ברהנו טגניה, חיים לוינסון ואמילי עמרוסי ואתגרנו אותם בשאלות העוסקות בתקשורת של זהויות  ומה קורה כאשר לזהות אין ייצוג תקשורתי.

השיא היה כשכל אחד מהפאנליסטים היה צריך לומר משהו על מה שהוא לוקח מאחד השבטים האחרים, חיים לוינסון הפתיע באומרו שהוא מעריך את האמונה והלכידות של החברה החרדית והתעוזה שלהם לפעול כשיש התנגשות עם הערכים שלהם.  ברהנו טגניה לקח לעצמו לשאוף למצוינות, ממלח הארץ, הציונות הדתית אך למרות כל הלמידה מהקבוצות האחרות יאיר שרקי סיכם ואמר שהזהות והשורשים מבית הם חלק ממי שאני כאיש תקשורת ובוודאי שהם משפיעים על הסיקור העיתונאי ולכן הגיוון בתקשורת הוא הכרחי וחשוב.

כרשת רב תרבותית מאמינים ב ' עתיד' שבכל תרבות יש נכסים וערכים שכדאי ללמוד וללמד. פאנל תקשורת צילום מכללת עתיד

לסיום התבטאו העיתונאים באופן אופטימי לגבי האפשרות לריפוי ואיחוי הקרעים באמצעות מערכת החינוך ורשת בתי הספר עתיד היא משמשת דוגמה בשאיפתה לבנייתה של  שותפות של זהויות על יסודותיה של ישראליות משותפת, ישראליות שבה כל אחת מהקבוצות תוכל להרגיש שייכת אליה ויחד עם זאת לשמור על ייחודה, ולעצב ביחד עולם טוב משותף.

דני פסלר, מנכ"ל רשת החינוך עתיד אמר בפתיחת הדיון: " לתקשורת ההמונים במדיות השונות שלה השפעה רבה מאד בעיצוב הדעה של אזרחי המדינה ותושביה ויש לה תפקיד מרכזי בבניית המכנה המשותף בין מרכיביה של החברה הישראלית. לצד כותרת או סיפור המחזק סטריאוטיפ או מעמיק את השסע והאיבה בין קבוצות שונות יש מקום להשקיע מאמץ ביצירת תקשורת בונה ומאחה קרעים, מחזקת זהות ישראלית המורכבת ממרכיבים רבים ושונים ושכוחה ניזון מגווניה."משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאיזה נושא מהתחומים הבאים אתם מתחברים יותר?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך