חדש באורנים: מסלול הכלה ושילוב

לפני שנתיים נכנס לתוקף השינוי בחוק החינוך המיוחד הדן ברפורמת ההכלה והשילוב.
 

בהתאם לשינוי משולבים כיום בכל כיתה בבית הספר היסודי תלמידים עם יכולות מגוונות וקשיים שונים, שהיו מופנים בעבר לחינוך מיוחד.

מנהלי בתי ספר עימם שוחחנו הצביעו על צורך הולך וגובר במורים שיוכלו להתמודד עם האתגר – הובלת כלל התלמידים בכיתה ההטרוגנית להצלחה, גם אם חלקם מתמודדים עם קשיים שונים.

תפיסת ההכלה במכללה לחינוך אורנים, הדוגלת בקידום ערך השוויון עבור כלל התלמידים והרצון לענות לצורך הגובר בשטח, הובילה להקמת מסלול ההכלה והשילוב במסגרת תעודת ההוראה ביסודי.

יש קושי אמיתי בהתמודדות עם ההטרוגניות בכיתות סלעית רון – דר. -מכללת אורנים – צילוo פרטי

במסלול זה ילמדו הסטודנטים בתוכנית תכנים הקשורים בבסיס החינוך ביסודי, ובנוסף גם תכנים מתחום החינוך המיוחד, בעיקר בנוגע להתמודדות עם קשיים ולקויות שכיחות בכיתה הרגילה.

רכיב ההתנסות בבתי הספר גם הוא יקבל ממד נוסף ובזמן ההתנסות בשטח יינתנו הדרכה וליווי בתחום הדעת בהקשר ועל פי תפיסה של הכלה והשילוב.

מסלול הכלה ושילוב  סטודנטים באורנים – צילום  יחצ

ד"ר סלעית רון, ראשת תוכנית הכשרה להוראה ביסודי: 'יש קושי אמיתי בהתמודדות עם ההטרוגניות בכיתות. אנחנו רוצים לצייד את הבוגרים שלנו בכלים וידע שיאפשרו להם לא לוותר על אף ילד ולהוביל את כל התלמידים בכיתות להצלחה. השונות היא הזדמנות!'

לינק לחוק החינוך המיוחד https://meyda.education.gov.il/files/PortalShaar/integration_binder_elementary_school.pdf

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאיזה נושא מהתחומים הבאים אתם מתחברים יותר?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך