"אין לי צל של ספק כי את מפקדת בכל רמ"ח אברייך ואת היא אישה חזקה ואמיצה מאוד"

נציבת שירות בתי הסוהר (שב"ס) רב – גונדר קטי פרי ביקרה את ניצולי השואה בעמותת "יד עזר לחבר" בחיפה

רב גונדר קטי פרי היא המפקדת החדשה, "אשת הברזל" והנציבה של שירות בתי הסוהר שנכנסה לפני כחודש וחצי לתפקידה כנציבה ה-18 של שירות בתי הסוהר והיום (רביעי, 3.3.2021) עזבה נציבת השב"ס פרי לשעות ספורות את כל עיסוקיה המבצעיים והחשובים והגיעה לביקור מיוחד ומרגש כשעשתה את פעמיה בלווית קצינים בכירים של השב"ס אל קריית החסד של עמותת "יד עזר חבר" וזאת על מנת לפגוש ולבקר את ניצולי השואה דיירי ה"בית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה. יש לציין כי עמותת "יד עזר לחבר" מעסיקה עובדי שירות בכל עבודות ה'בית החם' לטובת רווחתם של ניצולי השואה ולה פעילות מבורכת התורמת רבות למען שיקום אסירים בישראל כבר למעלה מ- 2 עשורים.   
עם הגעתה אל רחוב קסל בשכונת הדר בחיפה שם נמצאת קריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" התקבלה הנציבה על ידי מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג שנתן לה סקירה מקיפה אודות מפעל חייו היא עמותת "יד עזר לחבר" שייסד לפני כ- 3 עשורים. סבג סייר עימה במתקני העמותה השונים וב"מוזיאון השואה" של העמותה, פרי התעקבה על כל פריט ומוצג מתצוגת הקבע של המוזיאון התעניינה ושאלה אודותיו, כמו – כן נפגשה עם עשרות ניצולי השואה דיירי ה"בית החם של ניצולי השואה" וזאת בהתאם לתו הירוק בשל מגבלות נגיף הקורונה.
נציבת שירות בתי הסוהר. תמונה: יד עזר לחבר

נציבת שירות בתי הסוהר. תמונה: ג'ו לוציאנו

בביקורה עידכן מר סבג את הנציבה פרי על כל היערכותה הלוגיסטית והענפה של העמותה בשל המשבר הכלכלי בשל נגיף הקורונה שנמשך שנה שלמה בישראל ועל הימים הקשים, הלא פשוטים והמאתגרים שעברו על ניצולי השואה. בתחילת המפגש המרגש העניקה ניצולת השואה מפולין, הגב' מרים ליניאל, בת 100, זר פרחים ענק לנציבה ובירכה אותה, אחריה העניקה לנציבה מניה הרמן, בת 89, ניצולת השואה מרומניה את ספר ציוריה המספר אודות חייה בתקופת השואה. אחריה בשם כל ניצולי השואה דיירי ה"בית החם של ניצולי השואה" של העמותה העניק ניצול השואה מפולין שלום שטמברג, בן 98, שאיבד רבים מבני משפחתו והוא מאחרוני שורדי גטו ורשה חנוכיה ששרדה את מחנה ההשמדה אושוויץ.
נציבת שירות בתי הסוהר. תמונה: יד עזר לחבר

נציבת שירות בתי הסוהר. תמונה: ג'ו לוציאנו

במהלך הביקור אמר מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג: "יישר כוח וכל הכבוד לך רב – גונדר קטי פרי על כי מצאת זמן להקדיש מזמנך היקר לבקר ולפגוש את ניצולי השואה שלנו והגעת לסייר במוזיאון השואה וזה כלל לא מובן מאליו. רב גונדר פרי אין לי צל של ספק כי את מפקדת בכל רמ"ח אברייך ואת היא אישה חזקה ואמיצה מאוד שיודעת להוביל מהלכים גדולים ותסחוף אחריה את כל הפקודים שלה. את יודעת להקשיב גם לאסירים וגם לסוהרים ובכך את קצינה פורצת דרך, מנוסה, מקצועית וערכית, אשמח להגביר את הקשר המבורך בין  שירות בתי הסוהר והעמותה". לאחר דבריו העניק לה מר סבג תעודת הוקרה ואת סיפרו "עדות חיה" אודות עדויותיהם וסיפורי גבורתם של ניצולי השואה דיירי ה"בית החם" של העמותה.  

נציבת שירות בתי הסוהר. תמונה: ג'ו לוציאנו

לקראת תום האירוע המרגש לא שכחה הנציבה רב – גונדר פרי לכתוב הקדשה וכתבה בספר המבקרים במוזיאון: "מר שמעון סבג היקר, צוות עמותת "יד עזר לחבר", ניצולי השואה היקרים, רואה בביקור זה זכות ענקית, זכיתי להיות כאן עימכם היום, לשמוע את סיפורכם, ולעמוד מקרוב על פעילותו של מנכ"ל העמותה וצוות מקסים ומחבק. כנציגת בתי הסוהר, אני רואה שליחות ענקית לשלב עובדי שירות כחלק מ"מסע" שיקומם של אסירים ושילובם חזרה בקהילה. הנתינה שלהם בקרבכם תהפוך אותם לאנשים טובים יותר ובכך באה בפנינו זכות גדולה לעשות טוב לתיקון החברה ולסייע לכם בכל שניתן. נמשיך לחבק אתכם ומודה ומוקירה בשמי ובשם ארגון שב"ס כולו את פועלכם הרב ! בברכה והערכה, קטי פרי, רב – גונדר, נציבת שירות בתי הסוהר".
נציבת שירות בתי הסוהר. תמונה: יד עזר לחבר

נציבת שירות בתי הסוהר. תמונה: ג'ו לוציאנו

 

בתוך כך, יש לציין כי רב גונדר פרי שירתה בצה"ל עד שנת 1984 בפיקוד המרכז ולאחר שיחרורה מצה"ל למדה באוניברסיטה העברית בירושלים כשבבמהלך לימודיה התגייסה לשירות בתי הסוהר (שב"ס) ב-1987. שירתה בחטיבת המודיעין כקצינת הערכה פלילית וכקצינת מקורות ותקציבנית. ב-1999 מונתה לקצינת הערכה פח"ע ופלילי במחוז דרום ומונתה לתפקידים שונים בבית הסוהר איילון. בשנת 2002 מונתה לקצינת מודיעין וב-2006 מונתה לסגנית מפקד בית המעצר "הדרים". ב-2008 מונתה לראש מחלקת האסיר, ב-2010 מונתה למפקדת בית המעצר הדרים. בתפקידיה הבאים שימשה ראש מינהל משאבי אנוש וסגנית מפקד מחוז מרכז. בשנת 2018 קודמה לדרגת גונדר ומונתה למפקדת הראשונה של מינהלת שטח המחיה וחלופות מאסר, באוגוסט 2019 מונתה למפקדת מחוז דרום. היא האישה הראשונה שמונתה לתפקיד מנהלת מחוז בשב"ס. בדצמבר 2020 החליט השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה למנות את קטי פרי לנציבת השב"ס ה-18 וב-24 בינואר 2021 הועלתה פרי לדרגת רב – גונדר ומונתה לנציבת בתי הסוהר.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במספרים ש...