היומן של מיכל : להיות אישה

הטור השבועי של מיכל שחר: והפעם בהקשר ליום האישה ומה המסר שלה בנושא.

את מה שיש לי לומר על יום האישה אני אנסה להעביר במסר דרך הפרשה על ארז דריגס  שיצר ביחד עם נועה קולר את הסדרה  הנפלאה "חזרות"  ומצא את  עצמו  בשבועות  האחרונים בהקשר  פרשת ההודעות המטרידות .

ראשית אתחיל מעובדה , ארז דריגס לא אנס.  המעשים שלו לא נחשבים פליליים , יחד עם זאת הם לא מוסריים כלל וכלל והם ראויים לכל גינוי אפשרי על כך אין עוררין.

 

מיכל שחר. תמונה: אלבום פרטי

מיכל שחר. תמונה: אלבום פרטי

במוצ"ש האחרון הוא  התראיין  לחדשות 12 והביע  שוב את התנצלותו  ולקיחת האחריות על מעשיו תוך כדי שהוא ניסה  להעמיד "דברים על דיוקם" , אני צפיתי בו ובכנות  מלאה, גם האמנתי  לו . האמנתי לכך שהוא מתבייש  במעשיו , שהוא  באמת רוצה  לקחת אחריות והוא  באמת  מטפל  בעצמו.  ולמרות זאת לא  יכולתי  שלא  לראות את ההתגוננות . באופן  אולי  הכי  טבעי  מצידו (ולעניות דעתי מצד כל אדם שהיה נקלע למצבו) הוא לא רוצה  "שיתלו אותו בכיכר העיר" .  הוא  רוצה להיות מסוגל לצאת  לרחוב , הוא רוצה  להיות מסוגל להסתכל  לאנשים בעיניים ושיסתכלו  עליו  בחזרה, הוא לא  רוצה  לשמוע  דעות  לכאן או  לכאן ,  הוא רוצה  להמשיך לעבוד  בעבודתו  כיוצר  ולחיות  את חייו  בשקט . הוא כנראה הכי רוצה  שכל העננה  השחורה  הזאת  תעבור  מעליו . וכשהוא  מנסה  להעמיד  דברים  על  דיוקם , הוא  מתגונן כי זה  המנגנון הראשון  שיש  לעשות  בעת  תקיפה , ו"הדברים כדיוקם "  זאת  האמת שלו.

"חזרות" היא  סדרה  משובחת מאוד שלתוכה  הם יצקו  את  דמותו  של  עופר מרציאנו , והדמות של עופר יש לה טייפ קאסט של בחור מתוק כזה , סך הכל  בחור טוב,  אבל כזה  שמסתבך  בגלל שהוא מכור למין  וריגושים. יש  מישהו  שלא  צחק  בסצנה שבה עופר שלח  "דיק פיק"  בטעות לאיריס?  כולם צחקו , גם גברים  וגם  נשים . כי על המסך  זה  קומי . גם בחיים  אגב , גבר יכול  לשלוח לאישה תמונה  כזאת , והיא  כלל לא  תחשוב שמדובר  בהטרדה, היא  תיקרע מצחוק  ובמקסימום  היא  כנראה תספר לחברה  שלה  שאיזה "חולה  נפש "אחד  שלח  לה  "דיק פיק".  יש  מישהו שלא  אהב וריחם על  הדמות של עופר  למרות ההתמכרות שלו למין  ולריגושים?  איך אפשר שלא?  הוא  הכי רוצה לאהוב , אבל יש לו כזאת שריטה  עמוקה שבגללה  הוא  מסתבך כל  פעם והוא  באמת רוצה  לטפל בזה. אבל זאת  הדמות של עופר.  ולמרות שהדמות של עופר  מבוססת  על  ארז , היא  עדיין  לא  ארז. בתעשייה  כולם  ידעו שכזה ארז, שהוא  במאי  ויוצר מוכשר , אבל  יש  לו איזה  אישיו עם בנות והוא  שולח הודעות סליזיות למלא  בחורות. ועד  שהפרשה הזאת  לא התפוצצה , אף אחד לא אמר דבר.

ארז אמר בראיון שלו משהו  שעבורי הוא  אולי  לב ליבו  של כל  הראיון הזה, שבסופו  של דבר הטעות הכי גדולה שלו הייתה עצם העובדה שלא הייתה בו רגישות לצד השני , זה שמאחורי המסך.  מאחורי המסך הזה היו  בחורות שהביטחון  שלהן  קרס, שהאמון שלהן במין  הגברי נהרס, שהערך העצמי שלהן אבד, אחת  מהן הייתה  בת שבע עשרה  שחלמה  להיות  שחקנית  ובשיא  תמימותה פנתה  אליו, והחלום  שלה נצבע בשחור , כי המסר הראשון  שקיבלה  בגדול הוא  שהמיניות שלה  היא  זאת  שתגשים לה את  החלום.

וארז הוא לא  היחיד שהעביר  מסרים כאלה , וזה עדיין  קורה שאישה בטוחה  שבכדי  להתקבל  לעבודה , כדאי  שתעשה רושם טוב, שתלבש את  הבגדים הנכונים , שאולי  כדאי לה "לפתוח  איזה כפתור" בחולצה. כל זה אגב לא שייך רק לתחום הקריירה, זה שייך גם לעולם  הדייטים , זה כלל מובהק באומנות הפיתוי , זאת  סוג  של  עובדה ידועה שנשים צריכות להדגיש  את מבנה גופן , שזה  כיף ומועיל לגרום  לבני המין  השני "לשטוף" את  העיניים.

כמה פעמים  קרה  לנשים שהן היו  בדייט וכשהדייט  עלה שלב והגיע  שלב  המזמוזים  וידיים  התחילו  לגשש ולגלוש  מבעד  לחולצה  ונשים  שלא  מתאים  להן ועצרו  שמעו את  המשפט : "מה יש  לך את  בת שש עשרה? אני  חרמן , תזרמי". לי באופן אישי  זה קרה מלא  פעמים . והייתי עוצרת  כמובן  והפרצוף של הצד השני תמיד  היה  מלא  באכזבה. אבל גם קרה  שפגשתי גברים נפלאים שאמרו לי , "הכל טוב, בזמן שלך".  ומבלי ללכת עד למעשים , במקרה במוצ"ש האחרון יצאתי  לדייט  עם מישהו  שהציג את  עצמו  בגיל  מסוים , כשראיתי  אותו הוא  לא תאם  כל כך את  התמונות , כלומר , זה היה  אותו  אחד אבל  נראה אחרת ,ולקראת  סוף הדייט , אמר  לי  שהוא שיקר לגבי  גילו והוא יותר  מבוגר בכמה שנים , אחרי זה  גיליתי  שגם הגיל שאמר  היה  שיקרי  והוא  עוד יותר מבוגר. כמובן  שהכעיס  אותי  ששיקר לי, והדייט היה ראשון  ואחרון .(אני חושבת שהוא פשוט הגיע עם משקעים משלו וחשב שזה הפתרון ולא  עשה את זה מרוע, רק שלי זה לא מתאים.) אבל אני מסוג  הבחורות האופטימיות והמקרה הזה לא  יהרוס לי את החלום, לעומת זאת  במקומי  יכלה  להיות מישהי ממש  מיואשת שאולי  זה היה גורם לה לוותר על כל נושא האהבה?

עולם הדייטים נחשב לעולם מורכב , יש הטוענים  שאישה צריכה  לדעת "לשחק את  המשחק" של מה כן לעשות  ומה לא  לעשות  ואיך להיות  "הארט טו גט"  ומתי להגיד כן ומתי להגיד לא ולמה כדאי לה להיות  קצת "ביץ"  כדי להשיג  גבר. בפייסבוק  מופיעים לי  כל מיני פרסומות על  קורסים  של "איך תגרמי לו לרדוף אחרייך" או  "ההודעה  הזאת  תגרום לו לרצות אותך"  או  "איך תכבשי את הגבר שלך ב- 5 שלבים"  וכל מיני כאלה. הרבה מהקורסים האלה מעבירות  נשים. אני חייבת  לציין שאני ממש כושלת  בנשיות שלי לפי כל  אלה, אין לי מושג איך משחקים את המשחק ואני גם לא מעוניינת לשחק אותו, אוהבת  לעשות מה שבא לי . עם הזמן אימצתי חוק אחד משלי שלדעתי הוא חוק לכבוש את כל העולם , פשוט קומי כל בוקר ועופי על עצמך ותהיי מי שאת,  זה הכל.

 

מכיוון שאני שוויונית, והמטרה  של  הטור הזה היא לא לרדת על גברים וגם לא לגזור  את דינו  של  דריגס, אז אספר שהכרתי אישה עם אותה בעיית התמכרות לריגוש דומה לזאת של ארז,  מישהי שהתכתבות  עם  גברים היו עושות  לה את זה ,היא הייתה  גורמת  להם  להתאהב בה , לרצות אותה וכשהם היו  מוכנים לעשות  הכל  למענה ,  כולל כמה  נשואים שהיו מוכנים  לפרק  את  הבתים  שלהם  בשבילה , היא  הייתה  נעלמת להם.

 

האמת שאני חושבת שארז  דריגס  קיבל  מתנה כי נשים יכולות לדבר אינסוף  על  יום  האישה  ועל  מי טו, ועל  פמינזם , אבל  בסופו  של דבר העוצמה שבדבר תגיע רק  אם כולם ידברו  את זה, גם נשים וגם  גברים , ודווקא  ארז יכול  להיות  שליח מצוין להעצמה  הזאת , כי  הוא יכול לתרום  ונתנה לו הזדמנות פז ליצור במה מיוחדת למודעות של ההתמכרות שיש  לו והטיפול בה. יש לו הזדמנות להיות סמל  של מי טו  בעצמו אבל בצד הטוב.

ונשים, הן צריכות להיות  פשוט הן  ומה שבא להן  להיות ולחלום  ולהגשים  ולהיות קשובות  לאני הפנימי שלהן , לחיות בנורמות משל עצמן  ולקדש  את  גופן  בבריאות  והזנה של טוב פיזית  ונפשית.

ליום האישה לא עשיתי  משהו מיוחד, עשיתי משהו שאני עושה מידי פעם  כי אמא שלי תמיד  מקדימה אותי  ומתקשרת אליי לפני שאני מספיקה , אז יצא שאני הקדמתי אותה והתקשרתי לשאול  לשלומה, והיא ענתה  לי" הכל  בסדר, הכל  מצוין " וגם  סיימה  את  השיחה באותו  משפט.  וזה מה שאני מאחלת לכל  אישה  (ולכל גבר)  שהכל  יהיה בסדר והכל יהיה מצוין.

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במגזין