X

מוצקין חלוצה בחינוך האתנרופוסופי

בשנת הלימודים הקרובה תפתח כתה א' של החינוך האנתרופוסופי וגן נוסף, וזאת בנוסף לגן הילדים הייחודי והיחידי בקריות הפועל בעיר

בשנת הלימודים הקרובה תפתח כתה א' של החינוך האנתרופוסופי וגן נוסף, וזאת בנוסף לגן הילדים הייחודי והיחידי בקריות הפועל בעיר
ההורים מלאי תודה לראש העיר ולכל אגף החינוך.
לגן שחף האנתרופוסופי מצטרף עוד גן נוסף מגילאי 3.

 


קרדיט: דוברות העירייה


צוות ההורים שמוביל בשיתוף הרשות את העשייה החינוכית הייחודית הן הדר מיטל אינטרשטיין והדר פרפל שהודו לראש העיר חיים צורי: "זה לא מובן מאליו. ראש העיר קיבל אותנו בזרועות פתוחות ותוך שנתיים הוביל את מוצקין להישג חינוכי אדיר – להיות הראשונה בכל האזור המאפשרת לילדים רצף חינוכי מגילאי טרום טרום חובה ועד כיתה ו'".

עוד כתבה הדר פרפל: "תודה ענקית למנהל אגף החינוך איל אורן על האמון הרב ושיתוף פעולה מעורר השראה. תודה לאתי מנהלת הגנים ולכל צוות אגף החינוך על העבודה והתמיכה בצמיחה הזו. תודה לסיגל המבורג, מנהלת בית הספר קורצ'אק שם יתקיים המסלול האנתרופוסופי, אשר באמונה ותשוקה אינסופית רוקמת איתנו חלומות.
אהוד וינטראוב הגנן של גן שחף, עמוד התווך – איזו זכות נפלה בקרבנו שתצעד איתנו. אתה כה משמעותי ליוזמה ולאמון שקיבלנו מכל עבר. במו ידך הקמת את הגן והיום פורחים שם ילדים. האהבה שלך אליהם מורגשת בכל שבריר שנייה ואנו מלאים בהכרת והוקרת תודה
תודה אינסופית להורי מעגל היוזמה המופלא שבהתנדבות מלאה, מזה 3 שנים, פועל יום יום (אין לתאר כמה שעות על שעות) לקידום החינוך האנתרופוסופי ולהגשמת חלומם הפרטי שלהם ובזכותכם תושבים רבים זכו להגשים גם הם חלום שאולי לא האמינו שיבוא.
ואחרונים, תודה לכם תושבים והורים יקרים, על שנתתם אמון, הבעתם את הביקוש האדיר שלכם וכיום מאות מתעניינים ברישום לגן ולמסלול בבית הספר.

קרדיט:דוברות העירייה

זרם החינוך האנתרופוסופי נוסד בתחילת המאה העשרים על ידי רודולף שטיינר. בית-הספר הראשון הוקם כבית-ספר לילדי פועלים במפעל הסיגריות "ולדורף-אסטוריה" בעיר שטוטגרט שבגרמניה וזהו מקור שמו של זרם חינוכי זה מאז ועד היום. במרכז התפיסה החינוכית נמצאת הגישה רואה את הילד כיישות מתפתחת, ואת הילדות כפרק זמן משמעותי ובעל ערך בפני עצמו. הילדות נתפסת כתקופה של הבשלה, של צמיחה פנימית ושל התפתחות הדרגתית של כישורים, איכויות והבנות.

בבית הספר היסודי מכוונים את התלמידים קודם כל לפיתוח עולמם הפנימי. הכוונה היא ליצור מערכת שתטפח, תדגיש ותעודד את התפתחות עולם הרגש והחוויה הפנימית של הילד. הידע כשלעצמו, איסוף האינפורמציה, האימון השכלי והלמידה המופשטת, מפנים מקומם בחינוך זה לטובת לימוד יצירתי ומלא חוויות שקשור לעולמו הפנימי של הילד.

בקרית מוצקין הוקם הגן האנתרופוסופי הראשון שבו לומדים היום 35 ילדים ואלו אמורים להתחיל בשנת הלימודים הקרובה את לימודיהם בשכבת כיתה א'. מנהל מחלקת החינוך בעירייה, אייל אורן, אומר כי העירייה החליטה לפתוח כיתה בשכבת א' במסלול ייחודי בבית הספר קורצ'אק. לדבריו, בדרך זו, הכיתה האנתרופוסופית תישאר במסגרת מערכת החינוך העירונית שיכולה להכיל גישות שונות מהגישות הרגילות שהיו נהוגות עד כה.

אורן מוסיף כי התכנון הוא שבכל שנה תתווסף עוד כיתה לכל שכבה כך שבסופו של דבר יהיו שש כיתות של החינוך האנתרופוסופי, א' עד ו', במערכת החינוך היסודי. עד כה נרשמו כמעט מאה תלמידים לכיתה א' אולם בעירייה מודעים לכך שלא כל התלמידים שנרשמו יוכלו ללמוד בכיתה החל מחודש ספטמבר הקרוב, מכיוון שמספר התלמידים מוגבל.

ראש העיר, חיים צורי: :בקריית מוצקין כל תושב נחשב זו לא סיסמא זה דרך חיים ואנו תמיד משתדלים להיות קשובים ככל האפשר לצרכי התושבים וכשזה אפשרי כמובן. כך עשינו לאחרונה כשפתחנו תוך זמן קצר מעון לחינוך המיוחד וכך נמשיך לעשות גם בעתיד.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית מוצקין


<<