הורי כיתה ו' בבית הספר רמות יצחק א' בנשר משביתים את הלימודים. לטענתם: "ילדינו נאלצים ללמוד כשהם ישובים לעיתים על הרצפה"

כבר כמה ימים מושבתים הלימודים בכיתה ו'-3 ברמות יצחק א' בנשר. ההורים טוענים לתנאי לימוד בלתי אפשריים שילדיהם חווים בכמה שעות לימוד. משרד החינוך: "ב-25 שעות, מתוך 33 שעות שבועיות, לומדים תלמידי השכבה בקבוצות קטנות"
 

ההורים נחושים להמשיך להשבית את הלימודים עד שכיתה אחרת תפוצל. צילום: פייסבוק

ההורים נחושים להמשיך להשבית את הלימודים עד שכיתה אחרת תפוצל. צילום: מדף פייסבוק ועד ההורים

פתיחת שנת הלימודים נותרה הרחק מאחורינו ונראה שעבר הרבה זמן מאז. אלא שעבור הורי ילדי כיתה ו'-3 בבית הספר היסודי רמות יצחק א' שבנשר, הלימודים עוד לא ממש נפתחו ובטח שלא כסדרם. מאז יום חמישי וכולל היום – יום ראשון, הורי הכיתה משביתים את הלימודים.
אורנה מזרחי, ראש ועד ההורים של הכיתה, מספרת את הסיבה להשבתה: "הכיתה של הילדים שלנו מונה 22 תלמידים. בשכבת ישנן שלוש כיתות. כבר בשנה שעברה החולט שבמספר מקצועות הכיתה של ילדינו תפוצל וחצי מהילדים ילכו לכיתה ה'-1 והחצי השני לכיתה השנייה. שתקנו, והסכמנו למצב לפני שנה.
"אלא שהשנה שוב הילדים שלנו נאלצים להתפצל ולעבור ללמוד בשתי הכיתות האחרות, כשהמצב הוא בלתי אפשרי. זה יוצר צפיפות בכיתות שמביא למצב שלעתים הילדים ישובים על הרצפה, או יושבים שני תלמידים על שולחן המורה, או שלושה תלמידים בשולחן. בגלל שילדינו נספחים לכיתות האחרות, במקרה הטוב הם ישובים מאחור בצמוד לקיר. לא היינו מקימים קול זעקה, לולא המצב הזה היה פוגע בציוני הילדים שלנו".
לפי מזרחי, הורי הכיתה פנו מספר פעמים למשרד החינוך והנהלת בית הספר וביקשו את התערבותם במצב. כמו כן, פנו ההורים למחזיק תיק החינוך יחיאל אדריף שלפי מזרחי הגיע לבית הספר והסכים כי מדובר במצב בלתי אפשרי והבטיח אף הוא לפעול מול משרד החינוך.
אתמול התכנסו הורי הכיתה בביתה של מזרחי והחליטו על פנייה נוספת למשרד החינוך וכן ליו"ר ועד ההורים העירוני בנשר, שולי קרן. מזרחי מדגישה: "ביקשנו שיעשו רוטציה ויפצלו כיתה אחרת מהשכבה, אבל נענינו באטימות".
בינתיים הילדים לא הולכים לבית הספר מזה שלושה ימים. כשגם אחרי ראש השנה ההורים השביתו את הלימודים ליממה.
במשרד החינוך דוחים את טענות ההורים ומסרו בתגובה: "שכבת כיתות ו' בבית הספר רמות יצחק מונה 71 תלמידים, על-פי התקן התלמידים לומדים בשתי כיתות אם. יחד עם זאת, ועל-מנת לאפשר למידה בקבוצות קטנות, תגבר משרד החינוך את שעות הלמידה לשכבה זו, כך שב-25 שעות, מתוך 33 שעות שבועיות, לומדים תלמידי השכבה בקבוצות קטנות. אנו מצרים על ההתנהלות הלא-אחראית של ההורים וקוראים להם לשוב ללימודים סדירים".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך