טעות גנטית

הוא הראה לי תמונה שמופיעים בה כל בני המשפחה. יהודה, גרושתו וארבעת הילדים. תסתכלי על העיניים של כולם. את רואה שלכולם יש עיניים כחולות ורק לרוני יש עיניים חומות? כן. השבתי בשאלה. מה הבעיה? זהר מה את לא מבינה? עיניים כחולות זו טעות גנטית. כל זאת ועוד בטור השבועי של עו"ד זהר גולן.
השבוע הבנתי שעד עכשיו רק חשבתי שראיתי הכל.

לפני שיהודה הגיע לפגישה, הסתכלתי על השם שלו ביומן וניסיתי להיזכר מאיפה השם הזה מוכר לי. כמה דק' לפני שהוא נכנס פתאום נפל לי האסימון.

זה אותו יהודה שאת התיק שלו ניהלתי כשהייתי שכירה במשרד עורכי דין לענייני משפחה.

תהיתי לעצמי מה קרה שהוא חוזר, שהרי התיק שלו הסתיים בפסק דין לטובתו.

"אני רוצה בדיקת רקמות על רוני" כך הוא פתח את השיחה. זכרתי שרוני היה הילד הצעיר ביותר מתוך ארבעת הילדים המשותפים.

שאלתי אותו מה קרה פתאום.

את מבינה קצת בגנטיקה? הוא שאל.

"אם הייתי מבינה, כנראה הייתי לבושה עכשיו בחלוק לבן". הוא חייך.

ואז הוא הראה לי תמונה שמופיעים בה כל בני המשפחה. יהודה, גרושתו וארבעת הילדים.

תסתכלי על העיניים של כולם. את רואה שלכולם יש עיניים כחולות ורק לרוני יש עיניים חומות?

כן. השבתי בשאלה. מה הבעיה?

זהר מה את לא מבינה? עיניים כחולות זו טעות גנטית.

לא יכול להיות מצב של שני הורים עם עיניים כחולות וילד עם עיניים חומות, מפני שאם לשנינו יש עיניים כחולות, זה בהכרח אומר ששני הגנים כחולים. מאחר ולהורים יש רק גנים כחולים לתת לילד, אמורות להיות לו עיניים כחולות.

"אם הייתי מבינה, כנראה הייתי לבושה עכשיו בחלוק לבן". הוא חייך.ואז הוא הראה לי תמונה שמופיעים בה כל בני המשפחה. יהודה, גרושתו וארבעת הילדים.תסתכלי על העיניים של כולם. את רואה שלכולם יש עיניים כחולות ורק לרוני יש עיניים חומות? – עו"ד זהר גולן – ענייני משפחה וירושה- צילום ענבל מרמרי

 

אז אתה מנסה לומר שרוני הוא לא הבן שלך?

בדיוק ! הוא הבן של קייט בטוח. אני הייתי שם בחדר לידה כשהוא יצא ממנה. אבל הוא לא הבן שלי וזה מדעי. אני גם יודע מי האבא.

את זה גם אני יודעת אמרתי. חקרנו אותו בתביעת הכתובה שניהלנו בבית הדין הרבני. שם הוכחנו שקייט ניהלה רומן עם מאמן הכושר שלה במשך שנים רבות ולכן היא לא זכאית לכתובה.

אז מה תרצה לעשות? שאלתי ופחדתי לדעת את התשובה. אני רוצה להוכיח. אני לא אשן בשקט עד שאגלה את האמת.

מה זה ייתן לך לדעת? שאלתי אותו. שהרי אם תגלה שרוני לא הבן שלך, לא תדרוש ממנו פתאום להפסיק לקרוא לך "אבא" נכון? וגם לא תעשה אפליות בינו לבין שאר הילדים. אז למה בעצם?

מגיע לי לדעת את האמת הוא אמר. אבל אתה יודע את האמת. הרי אתה טוען שזה מדעי.

הוא פרץ בבכי שקרע את ליבי. התיישבתי לידו, החזקתי לו את היד ואמרתי לו: אני יודעת שצרת רבים היא נחמת טיפשים, אבל עם כל הצער שבדבר יש לא מעט אבות שמגדלים ילדים שהם גנטית לא שלהם. אבל הם אבות שלהם לכל דבר. שהרי בשנים האחרונות הלכה והצטמצמה הבכורה של המעמד הגנטי ותפסה את מקומה ההורות הפסיכולוגית. מה שאני רוצה להגיד לך זה שלא משנה מה יקרה אתה לעולם תישאר אבא של רוני.

ויותר מזה אני אומר. בארץ ניתן לבצע בדיקת רקמות רק באמצעות צו של בית המשפט. וצו כזה לא יינתן לעולם עבור ילד שנולד לאישה נשואה. בדיוק מן הטעם שלא רוצים לגלות ילדים ממזרים-על כל המשתמע מכך.

אבל רוני בן 18 הוא יכול להחליט על עצמו. השבתי בשלילה. זה לא משנה מה גיל הילד. משנה אם האמא הייתה נשואה  300 ימים לפני הלידה.

היא חיבק אותי. אמר תודה והלך.

אחרי שבוע הוא חייג אלי בשיחת וועידה ביחד עם רוני. הוא אמר לי שהם רוצים לעשות ביחד את הבדיקה ושהם שמעו שיש מעבדה שעושה את זה בלונדון.

אמרתי לו שנתאם יחד פגישה ונחליט.

לפני שבועיים קיבלתי טלפון מרוני הוא סיפר לי שאבא נפטר מדום לב בשנתו ושהוא רוצה לעשות בדיקת רקמות עם מאמן הכושר. הוא ביקש שאסייע.

מבטיחה לעדכן….

עו"ד זהר גולן – ענייני משפחה וירושה

דוא"ל: zohar@zohargolan.co.il

קישור לאתר: https://www.zohargolan.co.il/

קישור לדף הפייסבוק:  http://bit.ly/zohar-golan

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות