תערוכה חדשה במוזה 42 במכללת אורנים – 'גלריה סגורה'

ב"מוזה 42" במכללת אורנים מוצגת התערוכה 'גלריה סגורה' שהיא תוצר משותף של נארימאן עומרי, שלומית ויטיס, יעל רות ורעיה עמרייה, ארבע סטודנטיות הלומדות במסלול אמן-מורה, בתואר השני בהוראת מדעי הרוח והאומנויות בגישה רב-תחומית, בליווי האוצרת רותי הלביץ כהן, ובהפקת לי צבר.
ב"מוזה 42" במכללת אורנים מוצגת התערוכה 'גלריה סגורה' שהיא  תוצר משותף של נארימאן עומרי, שלומית ויטיס, יעל רות ורעיה עמרייה, ארבע סטודנטיות הלומדות במסלול אמן-מורה, בתואר השני בהוראת מדעי הרוח והאומנויות בגישה רב-תחומית, בליווי האוצרת רותי הלביץ כהן, ובהפקת לי צבר.האמניות העניקו ביטוי לתסכול ולאכזבה העולה בעקבות סגירת מערכת התרבות בכלל וחללי התצוגה בפרט, בתקופת מגפת הקורונה, וכל אחת מציגה ביצירותיה את המושג 'סגירה' לפי הבנתה.

רעיה עמרייה מציירת על שברי זכוכית פורטרטים שלה ושל בנה, ואת שרידי מאבקה היומיומיים בנורמות ובתפיסות חיים מדכאות של  החברה, בה צמחה וחיה כיום. היא מציירת דיוקנאות, דרכם היא שואלת את בבואתה שאלות הנוגעות לזהותה ולשייכותה לעדר, וכך מייצרת עולם  חדש ללא תלות בדמות הגברית.

יעל רתם מציגה דימויים הלקוחים מהמרחב הביתי, דרכם בוחנת סוגיות של חשיפה והסתרה. צרורות כביסה מלוכלכת, כפני השטח של הציור, אוצרים סוד. בניגוב מפת השולחן, מנקה ומלכלכת, חושפת את פעולת ההסתרה.

נארימאן עומרי מציירת את דימוי צמח הצבר, דרכו היא בוחנת סוגיות כמו גילוי והסתרה, סדר ואי סדר, היאחזות בבית ונדידה.

הצבר הינו צמח חזק, נשאר במקומו, חי וממשיך להתרבות, בניגוד להגירה, שבה האדם נע ממקום למקום ולא מכה שורש. על-ידי פעולת הציור וההצבה, ממירה נרימאן את אופיו של הצבר ויוצרת האנשה של הצמח לדמות אדם נודד.

עבודה של יעל רתם – צילמה תמר דיכטר

שלומית ויטיס עוסקת בזיכרון, הנצחה, שכול, בית, משפחה והחרדה מהרע מכל.

גלריה סגורה ונשכחת היא כמו קופסת הציורים של הילד שנפל, כמו פינת הנצחה בבית ספר יסודי בשכונה מזדקנת. תערוכה זו הובילה אותה לפעולות של הסתרה הנוגעות במוות ושכחה.

תמונות – עבודה של שלומית ויטיס צילמה שלומית ויטיס

התערוכה מוצגת ב'מוזה 42' במכללת אורנים עד ל- 27 באפריל. הכניסה – על פי הנחיות התו הסגול.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם אתם מקפידים להתרחץ בחופים מוכרזים בלבד?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך