האקדמית גורדון עוזרת לילדים להבין מה זה כסף

איך מנחים את הילדים להכיר בערך הכסף ולהשתמש בו בתבונה- סדרת מפגשי זום להורים
השנה האחרונה הייתה קשה במיוחד למשפחות רבות, שנאלצו להצטמצם. אבל לא תמיד הילדים במשפחות האלה הבינו מדוע הם לא יכולים להגיד יותר "אבא, אמא תקנו לי" ו"למה יש לכולם ורק הם לא מקבלים".

האקדמית גורדון יוצאת בסדרת מפגשים שנועדה ללמד את הילדים להכיר בערך הכסף.

במפגשים, שיתקיימו בזום, יעבירו ד"ר נטע ברנסקי, Ph.D בפסיכולוגיה התפתחותית ומר נועם נדב, מרצה בחוג "צבע הכסף" ב"חוגורדון", שיח פתוח להורים ובו ידברו על היבטים ההתפתחותיים ורגשיים באופן שבו ילדים תופסים את משמעות הכסף וכן טיפים, טכניקות ודרכים לתווך ולהעביר את המידע לילדים באופן חוויתי ולא מאיים.

נטע ברנסקי. צילום יחצ 

המפגש הראשון בסדרה  נקרא: "כל האמת על דמי כיס"  ויערך ביום חמישי 18.3 בשעה 20:30. במפגש יענו בין השאר גם על השאלות מתי צריך לתת דמי כיס, מדוע וכמה כדאי לתת. לינק לזום.

המפגשים הבאים ידונו בפרסומות ואיך מתווכים אותן לילדים, ומשמעות התזונה בכלכלה ועוד…

ד"ר נטע ברנסקי: סגנית נשיא האקדמית גורדון ומנהלת המרכז הטיפולי "נקודת מפגש" מסבירה, שהתפתחות נורמלית של הדימוי והביטחון העצמי אצל ילדים תלויה ברובה במערכות היחסים שהם חווים בבית, ובהשוואה עם חברים. התנהלות כלכלית שלא מתווכת לילדים ובה נושא מתן דמי הכיס, עשויה להתפרש אצל הילד גם כמחשבות, או תחושות על "כמה אני חשוב להוריי, עד כמה סומכים עלי, ואפילו כמה אוהבים אותי"?  ילד שרואה את חבריו מוציאים כסף שקיבלו מהוריהם, נוטה להשוות עצמו אליהם, כחלק נורמלי מהתפתחותו. לכן יש לנהל עמם שיח פתוח מותאם גיל, על הקשרים שונים של הכסף בחיי המשפחה. ובמקום להפוך את הכסף לנשק , או סנקציה, כדאי להכניס אותו לחוזה המשפחתי כנושא שיש בו מחויבות הדדית כלשהי".

נועם נדב, מרצה בחוגי הילדים "חוגורדון" של האקדמית גורדון ומייסד "מפנה, חוויה פיננסית" מסביר, כי לא צריך להסתיר מהילדים את המצב הכלכלי ולהימנע מלדבר על כסף. שקיפות בהתאמה לרמת הבנתם, תכין אותם לעולם האמיתי, בו תמיד יכולה להיות עלייה או ירידה בהכנסות.

נועם נדב, חוגורדון צלם: נדב אריאל

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם אתם מקפידים להתרחץ בחופים מוכרזים בלבד?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך