יריית פתיחה למצעד

הושק ״מצעד הפרוטות״ של איל״ן בקריית ביאליק, עם נאום מרגש של יו"ר ועדת רווחה ופירוט הפעילות של קרית ביאליק למען בעלי מוגבלויות

שרונה שנהר, מנכ"לית איל"ן חיפה מעניקה לראש העיר, אלי דוקרוסקי שי לאות הוקרה. צילום: דוברות ביאליק

שרונה שנהר, מנכ"לית איל"ן חיפה מעניקה לראש העיר, אלי דוקרוסקי שי לאות הוקרה. צילום: דוברות ביאליק

השקתו של מפעל ההתרמה הוותיק המתקיים ברחבי הארץ למעלה משישים שנה, נערכה במעמד ראש העיר, אלי דוקורסקי, חברת מועצת העיר ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, מנכ"ל העירייה, עזרא חכם, מנהלי האגפים והמחלקות בעירייה, רכז קהילה נגישה בעיר, שמעון לוין, יו"ר איל"ן חיפה שרה לבנשטיין והמנכ״לית שרונה שנהר, חבר מועצת המנהלים של מרכז השיקום והספורט בקריית חיים ומנהל שותף של נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. גיורא לב.
את האירוע הנחתה חברת המועצה ויו"ר ועדת רווחה נגישות ואזרחים ותיקים, ד״ר רויטל שורץ-סבירסקי,. במילים נרגשות תיארה שורץ-סבירסקי את עצמה כ״ילדת איל״ן״, ארגון שתרם כל כך להתאוששותה ממחלת הפוליו ולהשתלבותה בחיים באמצעות העיסוק המעצים בספורט שיקומי ותחרותי במועדוני איל"ן. ראש העיר הדגיש את החשיבות אשר קריית ביאליק מייחסת לנושא קבלת השונה בכלל ולקשר עם איל"ן בפרט. הוא פירט את העשייה הנרחבת בעיר בנושא הנגישות ושילוב השונה בכל תחומי החיים, בהנגשה פיזית של מבני ציבור, בהסברה במערכת החינוך ובקרב עובדי העירייה: "בקרית ביאליק משולבים ילדים בעלי מוגבלויות החל מגיל 3 ועד גיל 21 בבתי הספר הרגילים, להקת 'קולות אורט ביאליק' המורכבת מילדים על קשת האוטיזם הינם מקור גאווה לעיר שייצגה אותנו בכבוד בטקס פרס ישראל המוענק ביום העצמאות ומשודר בכל בית בישראל. אני מודה לצוות החינוכי העושה רבות למען הילדים בעיר. קריית ביאליק היא הראשות המקומית היחידה בארץ אשר קיבלה את פרס יו"ר הכנסת כרשות שמקדמת נגישות. מצעד הפרוטות של איל"ן הוא חלק משגרת המחויבות העירונית. מצעד הפרוטות הינו דבר חשוב מאוד, לא רק עקב גיוס הכספים, אלא לשם יצירת המודעות בקרב אנשים. אני שמח לעמוד בראשות עיר שזו תפיסתה וזו מחויבותה".
עוד נשאו דברים מנהלי איל"ן חיפה, שהעלו על נס את מערכת היחסים הנפלאה עם עיריית קריית ביאליק. אורן שירצקי חבר מרכז הספורט בקריית חיים ליווה את האירוע כמידי שנה בקטע נגינה. לסיום העניקה שרונה שנהר לראש העיר אלי דוקורסקי מתנה מרגשת פרי יצירתם של משתקמי ״בית מרים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק