המלך החדש הגיע לחיפה בעקבות נידוי

מי המלך שפרשו לכבודו, בסוף השבוע האחרון בחיפה, שטיח אדום, הגיע לקבלו ראש העיר יונה יהב, הוציאו לכבודו תזמורת של כלי נשיפה, עמדו לכבודו תלמידים בלבוש מיוחד ואפילו חיכו לו עם חיצים וזרנוקי מים?

המלך ואחת מבנות הזוג שמחכה לו כבר חודשים. צילום: דוברות חיפה

המלך ואחת מבנות הזוג שמחכה לו כבר חודשים. צילום: דוברות חיפה

לפני כשנה מת האריה "סימבה", שהיה זקן החיות בגן החיות שבכרמל. בשבת האחרונה אוחדו שתי הלביאות "גאיה" ו"גוב" עם האריה "יאגו" – המלך החדש של גן החיות שבחיפה.
יאגו עשה עלייה לחיפה מהספארי שברמת גן, לאחר תקופה ארוכה של בעיות חברתיות בלהקת האריות של הספארי ברמת-גן אשר נידתה את יאגו מסיבותיה שלה והוא חי בבדידות חברתית.
לאור זאת, הקפידו בגן על קליטתו של יאגו והוא לא נחשף ללביאות אלא הוצא בנפרד מהלביאות לסיורי היכרות בחצר הכלוב. בשבת האחרונה, אחרי כחודשיים של הסתגלות, נערכה "השקת" האריה יאגו והמפגש עם בנות זוגו לעתיד – גאיה וגוב.
ההשקה הפכה לחגיגה וילדי חיפה הוזמנו לחגיגה. תזמורת כלי הנשיפה של בית הספר "רעות לאמנויות" ניגנה לבאי גן. תלמידי מועצת התלמידים של בית הספר מאופרים כבעלי חיים, הגישו "שעת סיפור" עם דגש על סיפורי אריות, כדוגמת "מיץ פטל", האריה שאהב תות" ועוד.
לא כך אצל ווטרינר הגן ועובדי הגן. הווטרינר מצויד ברובה היורה חיצי הרדמה והעובדים בזרנוקי מים המתינו במתיחות למפגש בין האריה ללביאות, במידה והמפגש לא יעלה יפה.
משנשלמו ההכנות, ראש העיר יונה יהב וד"ר אתי אררט -מנהלת הגן – נתנו את ההוראה ….הלביאות הוכנסו לשטח התצוגה ולאחריהן יאגו שפסע בזהירות ובחשדנות, התמקם בנקודה גבוהה כשהוא סוקר את השטח ואת הלביאות שהילכו בעצבנות בשטח התצוגה.
משלא נצפתה אלימות, נשם הווטרינר לרווחה. המפגש עבר בשלום. "זה כמו חתול ענק", אמר אחד הילדים שנצמד לזכוכית חלון התצוגה, "חתול, חתול – אבל מלך", ענתה לו ד"ר אתי אררט.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה