פרס ראשון בהאקתון המסורתי של המכללה האקדמית צפת

פרס ראשון בהאקתון המסורתי של המכללה האקדמית צפת לקבוצת סטודנטים שהציעה סימולטור חדשני ללימוד נהיגה
הסדנה ליזמות ולחדשנות, שההאקתון הוא חלק אינטגרלי ממנה, מהווה קורס חובה לשנה א' במסגרת חוג למערכות מידע ניהוליות במכללה האקדמית צפת * אופן קיום הסדנה, במתכונת זו, ייחודי למכללה בכמה היבטים: הסדנה היא קורס אקדמי ולא מהווה פעילות עצמאית, וכל הסטודנטים בחוג משתתפים בה ולא רק סטודנטים ש"העניין בנפשם"

במהלך השבוע האחרון, נערך במכללה האקדמית צפת ההאקתון המסורתי המתקיים במסגרת הסדנה ליזמות ולחדשנות במכללה האקדמית צפת.

בפרס הראשון זכתה קבוצת סטודנטים שהציעה סימולטור חדשני ללימוד המבחן העיוני (תיאוריה) וללימוד המבחן המעשי (טסט) במסגרת שיעורי הנהיגה.

בסימולטור החדשני שהציעו הסטודנטים, לומדי שיעורי הנהיגה יוכלו להתנסות במצבים שאינם זוכים להתייחסות או להתנסות במסגרת שיעורי הנהיגה הרגילים ובמסגרת לימודי התיאוריה העיוניים, כגון: החלקה, נהיגה בתנאי ערפל קיצוניים וכדומה.

במקום השני זכתה קבוצת סטודנטים שהציעה תחליף לכלב נחייה, מכשיר ניווט המאפשר לעיוורים וכבדי ראייה לנווט בדרך והמתחבר לחיישני התראה מפני היתקלות באנשים וחפצים בדרך.

במקום השלישי זכתה קבוצת סטודנטים שהציעה רחפן המצניח ציוד לעזרה ראשונה ולטיפול במצבי חירום (כגון דום לב) בדקות הקריטיות, תוך מתן אפשרות להדרכה טלפונית עד להגעת אמבולנס.

קרדיט צילום: דוברות המכללה האקדמית צפת

בין הנושאים הנוספים, שהציעו הסטודנטים, מצויים מערכת שמוצגת על גבי בובת דובי כדי לשכך חרדות של ילדים לפני טיפולים רפואיים על ידי הסברים במשחקים של הטיפול אותו הם עומדים לעבור בחלוקה לגילאים, העברת חומר לימודי באמצעות חדר בריחה.

ההאקתון נערך במכללה זו השנה השנייה.

הסדנה ליזמות ולחדשנות, שההאקתון הוא חלק אינטגרלי ממנה, מהווה קורס חובה לשנה א' בתכנית הלימודים התלת-שנתית בחוג למערכות מידע ניהוליות במכללה האקדמית צפת.

אופן קיום הסדנה, במתכונת זו, ייחודי למכללה בכמה היבטים: הסדנה היא קורס אקדמי ולא מהווה פעילות עצמאית, וכל הסטודנטים בחוג משתתפים בה ולא רק סטודנטים ש"העניין בנפשם".

החיבור שנערך עם מרכז לחדשנות וליזמות במכללה האקדמית צפת מסייע לרעיונות לצאת מן הכוח אל הפועל.

קרדיט צילום: דוברות המכללה האקדמית צפת

בהאקתון, שהתקיים בשטחי המכללה בכפוף לתנאי "התו הסגול" ובהמשך להסרת המגבלות על מערכת החינוך וההשכלה הגבוהה בישראל, לקחו חלק 28 סטודנטיות וסטודנטים.

במהלך ההאקתון, היה על הסטודנטים והסטודנטיות המשתתפים להציג לא רק רעיון למיזם, אלא את החדשנות הטמונה בו, כמו גם לפרט ולהרחיב על המודל העסקי ועל תכנית היישום הראשונית.

ההאקתון הונחה על ידי ארבעה מנטורים בראשות ראש החוג למערכות מידע ניהוליות במכללה האקדמית צפת, הפרופ' עפר עציון.

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם אתם מקפידים להתרחץ בחופים מוכרזים בלבד?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך