טוב יותר ב"כרמל"

על פי סקר חווית המטופל שנערך בין בתי החולים של הכללית ברחבי הארץ, נמצא בית החולים "כרמל" במקום הראשון בשביעות רצון כללית, ובתחושת המטופלים כי הם בידיים טובות.
 

בבית החולים כרמל לא נחים לרגע על זרי הדפנה. לאחר שכרמל נבחר ונמצא על פי בדיקות וסקר משרד הבריאות שנערך לראשונה בישראל, כבית החולים היחידי בכל אזור חיפה והקריות שעמד בכל 4 המדדים שנבחנו, ממשיך כרמל להוביל בסקרים ובמדדים הנוספים.
"'כרמל מכל הלב', זו לא רק סיסמא, זאת דרך החיים שלנו, והמטופלים מרגישים את זה", אומרת פרופ' (מ"ק) חן שפירא מנהלת כרמל. גם השנה בית החולים כרמל מוביל במקום הראשון בסקרי חווית המטופל, בין בתי החולים של כללית.
בכרמל זוכים להערכות גבוהות בכל המדדים, בדגש על תחושת המטופלים כי הם נמצאים בידיים טובות של הצוות המטפל, ונכונותם להמליץ על בית החולים כמקום מקצועי ואיכותי גם למטופלים אחרים.

 

חשוב כי עובדי בית החולים בראש ובראשונה יספקו מענה אדיב, זמין ומקצועי. צילום: כללית

חשוב כי עובדי בית החולים בראש ובראשונה יספקו מענה אדיב, זמין ומקצועי. צילום: כללית

בשאלת הסקר בנוגע לאכפתיות ורגישות הרופאים כלפי הילד המאושפז ציינו 93 אחוז מהנשאלים כי היחס היה מצויין. בשאלת – אכפתיות ורגישות למלווים בזמן/לאחר הניתוח ענו 92 אחוז כי רגישות הצוות כלפיהם היתה גבוה. 91 אחוז מהמטופלים ובני משפחתם היו מרוצים מהמענה של הצוות לפניות ובקשות שלהם .
שביעות רצון המטופלים בחדרי המיון השונים של בית החולים גבוהה במיוחד ומיוני כרמל ממוקמים ראשונים בטבלה עם ציון ממוצע של 87 לעומת ציון ממוצע 77 של כל בתיה"ח.
מעל 90 אחוז מהמטופלים וההורים ציינו לחיוב את היחס האישי והמכבד של הצוותים ואת תחושתם כי הם נמצאים בידיים טובות של הצוות המטפל. גם בשאלות על משך ההמתנה לאחות בחדרי המיון, שמירה על פרטיות החולה ורמת ניקיון בית החולים וסביבת החולה שביעות הרצון גבוהה מאוד עם ציונים מעל 90 ואף נושקים ל 100.
"שירות מצוין למטופלים חייב להיתמך במערך טוב של שירותי פנים" מסבירה קרן מרום מנהלת השירות בכרמל. "חשוב כי עובדי בית החולים בראש ובראשונה יספקו מענה אדיב, זמין ומקצועי, כל עובד לרעהו".
על פי סקר שירותי פנים שנערך במהלך החודשים פברואר-מרץ 2015 בית החולים כרמל שומר על יציבות בציון הכולל, כאשר יחידות הפרא-רפואה זוכות להערכות גבוהות במיוחד וממוקמות במקומות הראשונים בין בתי החולים.
שביעות רצון העובדים מיחידת המחשוב של כרמל בניהולה של שושי לבבי עולה ב-6 אחוז לעומת השנה הקודמת, שירותי המשק והניקיון של בית החולים בניהולו של קובי ליכטהויז עולים ב-5 אחוז , ומכון הפיזיותרפיה בניהולה של דבורה ישראלי עולה ב-8 אחוז לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
את הקפיצה הגדולה ביותר בתוצאות הסקר עשתה יחידת הרכש של מערך הלוגיסטיקה בכרמל עם עליה של 27 אחוז בתוצאות הסקר השנה לעומת שנה קודמת .

פרפ' חן שפירא. "'כרמל מכל הלב', זו לא רק סיסמא, זאת דרך החיים שלנו". צילום: כללית

פרפ' חן שפירא. "'כרמל מכל הלב', זו לא רק סיסמא, זאת דרך החיים שלנו". צילום: כללית

"העליה בתוצאות הסקר היא תוצאה מהחדרה והפנמה של תודעת שירות גבוהה של כל עובדי הלוגיסטיקה והרכש שלנו, מסבירה סיגל זומר המנהלת האדמניסטרטבית של כרמל.
במהלך השנה בוצעו מספר מהלכים מרכזיים בתחום הרכש לשיפור השרות למול בית החולים כמו שיפור תהליכי פתיחת מקט"ים, הערכות ציוד, הסכמי רכש, הצטיידות שוטפת וקבועה ועוד. הפעילות מבוצעת לפי העניין, בשיתוף פעולה מלא עם מנהלי המחלקות ומנהלות סיעוד מחלקתיות, תוך שקיפות נתונים מלאה ואסטרטגיה של איכות לצד התיעלות תפעולית. אני חייבת לציין אומרת גב' זומר כי עוז יאיר המנהל הלוגיסטי וצוותו זוכים להערכה מקצועית גבוהה בקרב המנהלים, בעבודה יומיומית כמו גם בבקרה באמצעות דוחות שוטפים למחלקות ומעקב שיטתי למול הצוותים בשטח ".
"הישגים אלו מצטרפים להישגי בית החולים במדדי האיכות הלאומיים ומדגישים עד כמה תרבות של איכות ושירות הינה חלק אינטגרלי מהטיפול בחולים, מסכמת מנהלת בית החולים כרמל פרופ'(מ"ק) חן שפירא. בזכות עבודת הצוות ורמת הרפואה הגבוהה שלנו כשהיא משולבת עם תודעת שירות גבוהה, המטופלים שלנו בכרמל יודעים שהם נמצאים בידיים הכי טובות שיש"


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות