רשם הוצל"פ הורה על הפטר מלא מחובות לתושב חיפה נכה 100%

רשם ההוצאה לפועל בחיפה הורה על מתן הפטר לתושב הנכה לאלתר, זאת חרף התנגדותו של הנאמן למתן ההפטר
 

רשם חדלות פרעון והוצאה לפועל בחיפה, עופר שורק, הורה על מתן הפטר מחובות לחייב תושב חיפה, שנקבעה לו דרגת נכות בשיעור 100%.

החלטה זו ניתנה חרף התנגדותו של הנאמן למתן הפטר לאלתר, והמלצתו על תכנית פירעון, זאת על אף שהחייב מתקיים מקצבת נכות בלבד.

מדובר בגבר בן 51, רווק המתגורר עם אימו בדירה שכורה בחיפה.

 

הפטר מלא מחובות לתושב חיפה נכה 100 אחוז. צילום: אילוסטרציה

 

מדובר בגבר תושב חיפה אשר הוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי כנכה לצמיתות, בשיעור 63% רפואי ודרגת אי כושר עבודה בשיעור של 100%.

הוא מתקיים מגמלה חודשית בסך של כ- 3,217 שקלים ומסיוע בשכר דירה בסך 770 ש"ח לחודש.

החייב אינו מדווח כעובד עוד משנת 2010.

סכום חובותיו עם הגשת הבקשה עמד על סך כ- 51,000 שקלים לשני נושים.

על פי ההחלטה הוגשו נגד החייב שתי תביעות חוב בסך כולל של 51,319 שקלים, ואושרה תביעת חוב אחת של הנושה – עיריית חיפה – בסך 14,212 שקלים.

נאמן הגיש דו"ח ממצאי בדיקה במסגרתו המליץ על תכנית פירעון ליחיד, לפיה ישולם סך כולל של 22,750 ש"ח ב- 35 תשלומים חודשיים.

החייב הגיש תשובה לדוח ובה טען כי הוא נעדר כל יכולת השתכרות, מתקיים מקצבת ביטוח לאומי ומקבל סיוע בשכר דירה בלבד אותו מעניקה המדינה למחוסרי דיור.

כמו כן טען החייב, כי בניגוד לעמדת הנאמן, סיוע בשכר דירה אינו מהווה הכנסה שהינה חלק מנכסי קופת הנשייה אלא מדובר בסיוע שמעניקה המדינה למחוסרי דיור.

כספים אלה אינם ניתנים לעיקול בהתאם לחוק ההוצאה לפועל.

בהחלטתו קבע הרשם, כי יש לתת לחייב צו הפטר לאלתר לפי סעיף 167 לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

הרשם הדגיש כי אין לראות בכספי סיוע בשכ"ד כהכנסה שניתן לבסס עליה תכנית פירעון לתשלום חובותיו במסגרת צו השיקום הכלכלי. עוד ציין הרשם כי גם יתרה שנותרת בידיו לאחר תשלום הוצאותיו ומקורה בקצבת נכות – אף היא אינה יכולה לשמש כבסיס לקביעת תכנית פירעון לתשלום חובותיו.

הרשם קבע כי כספים המשולמים על ידי המדינה כסיוע בשכר דירה אמורים לשמש את מטרתם, סיוע תשלום בשכ"ד שוטף על מנת שהיחיד יזכה לקורת גג, ולא להוות מקור לתשלום חובותיו של חייב.

הרשם דחה גם את טענות הנאמן, כי מתן הפטר לחייב עלול לפגוע בקופה הציבורית ולשלוח מסר שגוי כי לא ניתן להיפרע מחובות מסוג זה מאוכלוסייה המתקיימת מקצבת נכות.

"אפשר לראות את הדברים אחרת, בזווית ראיה התואמת את מטרות חוק חדלות פירעון והלכת לשצ'נקו, כי מתן ההפטר ליחיד שהינו נכה, מחוסר יכולת השתכרות המתקיים מקצבת נכות, הינה פעולה מוצדקת מבחינה מדיניות ואינטרס ציבורי רחב לפיו יש צורך לסייע לאוכלוסייה המתקשה בתשלום הוצאות מחיה בסיסיות", כתב הרשם בהחלטתו.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות