קרן מימון חדשה חילצה מהבוץ פרויקט של תמ"א 38 בחיפה

ביתם של דיירים בפרויקט תמ"א 38 במורדות הכרמל בחיפה, נותר במשך חודשים ארוכים כאתר בניה מסוכן, לאחר שהקבלן פשט רגל והפסיק את העבודות
 

סוף סוף רואים את האור בקצה המנהרה:

קבלן חדש הצליח לגייס מימון בכדי לחלץ מהבוץ פרוייקט תמ"א בבניין במורדות הכרמל, ולהוביל סוף סוף לסיומו.

מדובר בפרויקט תמ"א 38 במתווה של חיזוק ועיבוי ברח' רות, בשכונת מורדות הכרמל בחיפה.

במסגרת הפרויקט, ייבנו שתי קומות וקומת גג חלקית וסגירת קומת עמודים, סך הכל 12 דירות מהן 6 דירות חדשות.

 

סוף סוף רואים את האור. הדמיה פרויקט תמא 38 – הבניין ברחוב רות במורדות הכרמל. באדיבות קרן גשרים

 

הקבלן שהחל את הפרויקט נקלע למצוקה תזרימית לאחר שהעבודות במבנה כבר החלו והגיע לכדי כינוס נכסים.

לפני שפשט רגל עוד הספיק הקבלן לבצע עבודות חיזוק היסודות ולהקים את השלד לקומות החדשות,  אך לא החל בביצוע עבודות השיפוץ בדיירות הקיימות ושדרוג המבנה הקיים, כך שהדיירים נאלצו לגור באתר בניה תקופה ארוכה, ללא כל התקדמות בעבודות.

 

הבניין ברחוב רות. הקבלן הקודם נקלע לקשיים תזרימיים. צילום: קרן גשרים

 

לאחרונה התבשרו הדיירים כי קבלן חדש הצליח להשיג את המימון הדרוש להשלמת הפרויקט, אשר צפוי לסיים את שיפוץ הדירות הקיימות בתוך חודשים ספורים, ובהמשך למסור את הדירות החדשות לרוכשים.

מדובר בקרן גשרים, קרן אשראי חוץ בנקאית מגובה נדל"ן שהוקמה ב2018 ונכנסה לאחרונה גם לתחום ליווי עסקאות נדל"ן, והיא שחתמה על הסכם ליווי לפרוייקט בחיפה.

"סייענו ליזם החדש, קובי אלון, מחברת קאן פרוייקטים תוצרת הארץ, שהוא קבלן וותיק ומנוסה לממן הן את רכישת הפרויקט במצבו הנוכחי והן את עבודות השלמת הבניה בהיקף של מיליוני שקלים", אומר יגאל צמח, מנכ"ל משותף קרן גשרים.

"מדובר בפרויקט מורכב בעל היבטים משפטיים סבוכים, אשר דורש  מימון חוץ בנקאי מקצועי, המסוגל להבחין ביתרונות שבו  ולהתגייס לפתור אותן.

המומחיות שלנו היא בליווי פרויקטים הדורשים פתרון יצירתי ובחיתום איכותי ללא התפשרות על טיב הבטוחות, בכך אנו נסייע ליזם להוביל את הפרויקט לסיומו ולדיירים לקבל את הדירות להן הם ממתינים."

משבר הקורונה במהלך 2020 הביא לעלייה משמעותית במספר החברות המצויות במצוקה תזרימית.

נתוני BDI בשיא המשבר במחצית שנת 2020 הצביעו על כך יותר מ-500 חברות בתחום ההתחדשות העירונית עלולות לקרוס בחודשים הקרובים.

אחד הפתרונות השולטים בשוק בשנים האחרונות בתחום ההתחדשות העירונית הוא מימון חוץ בנקאי, לנוכח החסמים שמציבים הבנקים לקבלת מימון.

בעוד חברות גדולות בתחום מעדיפות להעניק ליווי לפרויקטים בקנה מידה גדול שאינם דורשים תשומות ניהוליות משמעותיות מדי, הרי שקרנות קטנות יותר מסוגלות לבחון את ערך הבטוחה הנדל"נית, לתת מענה למורכבות העסקה ולסייע לקידום הפרויקטים, למרות האתגרים.

קרן גשרים בניהולם המשותף של אודי פרומקין ויגאל צמח, גייסה לקרן גשרים 1 כ-60 מיליון שקל, ולאחרונה, לאור הצלחת הקרן הראשונה, החלו בגיוס כספים ממשקיעים כשירים בלבד עבור קרן גשרים 2 בהיקף השקעה של בין 100 ל-150 מחיוני שקלים .

צמח היה מנכ"ל ואחד מיזמי מגדל מאייר בשדרות רוטשילד בתל אביב, מגדל מגורי יוקרה בלב תל אביב.

ארבל דר, שותף מנהל בחברת גרניט גיוס הון בנדל"ן מבית מרכז הנדל"ן, ליווה את היזם בתהליך גיוס ההון מהקרן.

"המורכבות בגיוס ההון לפרויקט  כללה בעיקר את הצורך לעמוד בלוחות הזמנים הצפופים.

כמו כן, היה צורך לנתח את מצבו הנוכחי של הפרויקט, מה שלא פשוט בפרויקט תמ"א 38 חיזוק ותוספת, שנמצא באמצע ביצוע",  אומר ארבל.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות