חיפה: ביקור ניחומים בבית משפחת ענבתאווי שבנה נורה למוות בידי שוטרים

בעקבות האירוע המזעזע במהלכו נורה למוות מתמודד נפש בידי שוטר שהוזעק על ידי המשפחה לסייע, הגיעו נציגות עמותת "עצמה" לבית משפחת מוניר ענבתאווי ז"ל בואדי ניסנס בחיפה
 

ביקור של עוצמה עם דו קיום בחיפה:

נציגות של עמותת עוצמה  ערכו ביקור ניחומים וחיזוק ידי משפחת ענבתאווי בחיפה.

בעקבות האירוע המזעזע בו נורה למוות מתמודד נפש בידי שוטר שהוזעק על ידי המשפחה בכדי לסייע, יצאה נציגות של עמותת עצמה- משפחות מתמודדים שפועלות בהתנדבות לקידום בריאות הנפש- לביקור ניחומים וחיזוק בבית משפחת ענבתאווי בואדי ניסנס בחיפה.

ענבתאווי הוא מתמודד הנפש השלישי שנורה למוות בידי שוטרים במהלך השנתיים האחרונות.

 

מוניר ענבתאווי ז"ל

 

את האורחות קיבלו בהתרגשות רבה בני משפחתו של מוניר ז"ל אימו, אחיותיו ובני משפחה נוספים.

בני המשפחה סיפרו על המצוקה הקשה אליה נקלע מוניר שרק בדצמבר שוחרר מאישפוז פסיכיאטרי, טופל תרופתית, אך נותר ללא טיפול עם דכאון חריף.

נציגות עמותת עצמה ביחד עם בני המשפחה האבלה בחיפה. צילום: עמותת עצמה

 

האם סיפרה כי ביום האירוע הטראגי, היא ניסתה ליצור קשר עם גורמי הטיפול בקופת חולים ובבית החולים, ללא הצלחה ואז נואשת, בהבינה שחשוב שיובא לטיפול בבית החולים, הזעיקה את המשטרה.

במקום שיילקח לטיפול, מצא מוניר את מותו בירי.

מעמותת עצמה נמסר:

"הוסכם על כל משתתפי הפגישה שמדובר בבעיה שאינה קשורה למגזר יהודי או ערבי, אלא במצוקה משותפת לכל מי שנזקק לשירותי בריאות הנפש: זמינות נמוכה של טיפולים, שחרור מוקדם מבית החולים העמוס, לעתים  מוקדם מידי ועוד בטרם המטופל מאוזן.

חשוב מכל הוא נושא היעדר כתובת וצוות מיומן שיגיע בשעת חרום לסייע למטופל ומשפחתו. העובדה שמגיע שוטר, שאין לו כמובן כלים וידע כיצד להתמודד עם מתמודד בעת משבר נפשי  והופעתו במדים רק מגבירה את הפחדים של המטופל, גוררת ט למטופל, למשפחתו ולמעשה גם לשוטר שירה באדם חף מפשע, רק בגלל שנדרש לטפל במצב שלא הוכשר לו, נבהל וירה.

הזעקה שעלתה מהפגישה היא שיש להקים מיד צוותי משבר ואמבולנס נפשי.

המפגש חוצה המגזרים, שהבליט בעיה רחבה, קיבל משמעויות נוספות לאחר שנערך בצומת סמלי של יום השואה, יום העצמאות ותחילת הרמאדן.

נציגות עוצמה והמשפחה השכולה מואדי ניסנאס נפרדו בחום רב והתחייבו להמשיך ולשמור על קשר.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות