X

מגזין סופ"ש – אגדת הים של חיפה דרור סטולרו

קהונה זה שבט ודרור סטולרו הוא הצ׳יף של החוף – כנגד כל הסיכויים סטולרו הפך למותג חיפאי והקים אימפריה על החוף – ראיון מיוחד עם סטולרו לניוז חיפה קריות

כשמסתכלים היום על איש העסקים דרור סטולרו מעטים משכילים להבין שהצלחתו הייתה תלויה רק בכשרונותיו.
דרור, או כפי שרוב העיר מכירה אותו כדרורי, היה ילד ששבר את כל המוסכמות האפשריות כמעט – דרור היה ילד בעיות קשב וריכוז קשות, עם היפראקטיביות חמורה ונער שמרד בכל המסגרות והמוסכמות.

דרור סטולרו תמונה: אלבום פרטי

המורים היו פונים אליו ״דרור קח כדור רגל וצא לשחק עם עצמך גם ככה לא יצא ממך כלום, וכך לפחות תנתן לחבריך הזדמנות ללמוד ללא הפרעות״ – והיום המורות האלו מגיעות עם הנכדים שמעריצים אותו על החוף במועדון הגלישה. אך באותה תקופה לא היתה מודעות וידע מקצועי לגשת לילד שמוגדר בעל צרכים כאלו או אחרים:


״בכיתה ח' אפילו ההורים המדהימים שלי התייאשו ושלחו אותי "ללמוד" בפנימיה צבאית את ארבעת שנות לימודיי האחרונות לפני צבא״ מוסיף סטולרו.״יש שיאמרו שרכשתי הרבה כלים לחיים אבל עבורי זה היה משא רגשי ופיזי מהקשים שחוויתי בחיי״.


 "הקהונה ביץ' אין חיפאי שלא מכיר אותו וגם תיירים המגיעים לחיפה תמונה: אלבום פרטי

״גם בצבא לא היה קל מן הסתם עם כל כך הרבה פציעות של שברים ועוד", מספר סטולרו, "גם שם לא קיבלתי את מבוקשי  ומרדתי אך סיימתי בגאווה את השירות הצבאי המלא.״
.לאחר השחרור מהצבא , סטולרו יצא לטיול ארוך וחזר ישר ללימודיי פיננסים במכללה למנהל בתל אביב, בסיום הלימודים קיבל רשיון ליועץ ביטוחים פיננסים בחברת מגדל (אררט דאז).
בימים אלו אחיו נעם סטולרו חלה במחלת סרטן הנוראית וחייו של דרור התמקדו במה שהוא באמת אוהב וזה ספורט. הוא החליט לעזוב את תחום הפיננסים והלך ללמוד בוינגייט. סטולרו החליט לעסוק בגלישת גלים בים שהוא כל כך אוהב ובמקביל פותח את המכון הכושר המודרני הראשון בעיר ברחוב מרגלית 4 מול פאב הסטלה.
״אך גם פה עם השנים אני מבין שבניתי לי כלוב מזהב (ברזלים תכלס) ועוד בארבע קירות זה לא בשבילי ומחליט למכור ולעבור הלאה וללא שום כיוון חדש פשוט מחליט שזה לא בשבילי וזהו, החלטה קשה בכל זאת מיני מפעל חיים ראשון אבל הייתי אופטמי״ אומר.

נועם סטולרו ז״ל ודרור סטולרו אלבום פרטי

זו הייתה תקופה קשה עבור סטולרו – "מצאתי את עצמי גרוש עם תינוק בן שנתיים, ללא עסק, ללא עבודה ,עם משכנתא גדולה, מזונות, וחובות של קרוב לרבע מיליון שקל מינוס בבנק .כל זאת ובנוסף להתמודד בגיל 27  עם אח גדול שגוסס לו בידיים ולבסוף עם  המוות של נועם.
שזה כשלעצמו סיפור עם קושי רב שלא נגמר אף פעם".

דרור סטולרו אלבום פרטי

 

בתקופת השפל ההיא , לפני 23 שנה, כשהגיע לתהום העמוקה שאל סטולרו את עצמו ״מה אני עושה עכשיו?״
סטולרו החליט לקח פסק זמן  לעצמו. התחזק בסדנאות רבות והתחיל לעבוד כמפיץ עצמאי במשך 5 שנים מול 2 חברות אמריקאיות בתחום הבריאות. אז בדיוק נכנסו לארץ רשתות של שיווק רשתי בתחום תוספי מזון ובריאות משלימים כגון הרבלייף וכדומה. סטולרו התחיל להרוויח לא מעט כסף.

קהונה ביץ סיפור הצלחה תמונה: אלבום פרטי

 

דווקא בתקופה מטלטלת זו, החליט סטולרו שאת הבן אוהד היחיד והמיוחד שיש לו, הוא מחנך להיות בן אדם מיוחד ,עם נשמה חופשית ומחויבות לחיות בעוצמה. כיום כשהוא קוצר את הפירות מסתבר שההשקעה באוהד הייתה ההשקעה של חייו. ״בשנים האלו כשאוהד בן 3, חיה אשתי היקרה ואני התחלנו להתקרב עד שבמהרה החלטנו לחיות גם אנחנו בעוצמה רבה. חיה תמכה בעבודה החדשה שלי ואף הצטרפה לחלק מהפגישות והטיסות לחו"ל ״העשייה לצידה היה שונה ומיוחד מכל מה שהכרתי.״
 אומרים אשה בונה אישה הורסת ,אז חכו עד סוף הכתבה.

דרור חיה ואלין סטולרו
אלבום פרטי

 

״לעבוד עם בת זוג כמו חיה זאת חוויה ומהסוג הטוב בסופו של דבר אחרי שנים של עשייה הבנתי שעסקים עושים עם אנשים ומאחורי כל פרצוף עסקי יש נשמה יש משפחה להאכיל ויש להיות אנושי חם מחבק ותומך בכדי להרגיש שהיית בעל ערך מוסף עבור החברים, העובדים, הלקוחות, הילדים שלי האישה וכל דמות הנושמת ליידי.
ועם השנים ואולי בעקבות מות אחי נעם ז"ל שאלתי את עצמי מה אני מוכן לעסוק בו לתזמן את הזמן שלו ליהנות ממנו ולא לחשוב יותר כמה אני ירוויח , פשוט להתחבר לעשייה שהיא תחביב ולמקצע אותה״.

מועדון הגלישה קהונה ביץ׳
אלבום פרטי

תנחשו מה הוא יזם?
סטולרו פתח מועדון לגלישת גלים בשנת 2007 שעובד רק בקיץ וזהו. "מיד הבנתי בסופו של הקיץ הראשון שעשיתי משהו מיוחד נגעתי בליבם של הורים וילדים ובאמצעות הגלישה התחלתי לעזור ולטפל בכל כך הרבה בני נוער צעירים שהגיעו אלי שרובם כמוני כמוהם ילדים עם "בעיות" של התמודדות בדיוק כפי שהייתי אני בגילם.
 את כל הבעיות שלם הפכנו לאתגרים ועברנו שלב של לקחת את אותם הילדים האלו אחרי שעות הלימודים וביחד עם השותפה שלי לעסקים גלית מקל ועשינו שיעורי בית במקביל לשיעורי גלישה".

השמועה עפה לה במחוזות חיפה והפעילות העסקית של מועדון הגלישה לא הפסיקה להכפיל את עצמה משנה לשנה והעסק גדל.

דרור סטולרו ובנו אוהד. תמונה: אלבום פרטי

 

.את כל זה סטולרו מנהל במקביל לחוויות בילוי שאנחנו מייצרים לקהל בלייני שאוהב את חיי הלילה בחיפה ובצפון
העיסוקים הללו הביאו  את סטולרו לחשיבה עסקית מעניינת והתחלנו בהתרגשות לחפש מקום שיכיל בר חוף מגניב בצמוד למתחם גולשים וגולשות (פלורידה שנות השישים)
ואכן שאתה עושה משהו נכון הכוכבים מאירים את הדרך. סטולרו מצא את השטח של "הקהונה" בחוף הכרמל  וחתם  לשנים קדימה על  מתחם "הקהונה ביץ'" שמאז עד היום אין חיפאי שלא מכיר אותו וגם תיירים המגיעים לחיפה.

דרור סטולרו ואסי ורדי ז״ל מפיקי המסיבות הכי טובות בעיר. תמונה: אלבום פרטי

כבר בחודשים הראשונים התברר שלגמרי לא לזה התכוון המשורר. איפה החלום ואיפה המציאות. ״מצאנו את עצמנו עם מתחם של מסעדה עם מעל 200 מקומות ישיבה ומה לנו ולזה. ״אחרי חצי שנה של עבודת פרך החליטו דרור וחיה סטולרו לשחרר את המעט אגו שנשאר ולבקש עזרה. היום כבר ניתן לראות את השינו והתוצאות .

סטולרו חיה וגלית מקל שהפכה לשותפה וחלק מהמשפחה תמונה: אלבום פרטי

 

החניון העזוב והרעוע הפך באמצעות סטולרו לאמפריית חושים שכל מי שמגיע לחופי חיפה רוצה לטעום ולו במעט מהאנרגיות ומחוויית בילוי חוף שאין שני לו בחיפה. בפינת החוף של סטולרו יש מועדון גלישה יוקרתי ״קהונה סרף קלאב״  ולצידו בר חוף 8 מטר מהמים ומסעדת מנדרין ביץ .הדובדבן שעל הקצפת , תרתי משמע הוא מתחם הגלידריה , לג׳נדה , שהתווסף לאימפריה שעל חוף הכרמל  ובכך לראשונה יש בחופי חיפה , גלידריה איכותית של המותג לג'נדה במתחם של הקהונה ביץ׳.
״במקביל זכינו ברשיון פודטראק שבקרוב יהיה  הצגה בפני עצמה חכו עוד קצת ונפתיע גם פה.
למזלי ההוא מלמעלה שלח לי שותפים נדירים שעם הזמן נהפכנו למשפחה אחת גדולה אייל כהן ,שלומי בן חיים, גלית מקל.״

דרור סטולרו ניצן מרציאנו ובן אלי תמונה: אלבום פרטי

האמת הכל נראה יפה ומבטיח האומנם?
״אז זהו שלא תמיד מה שרואים מכאן לא רואים משם, כוונתי שיש מחיר ואצלי הוא פיזי אני מחויב להיות מעורב בהכל בכדי להמשיך לתת חוויה נכונה בעבור לקוחותיי וחבריי ובשנים האלו בעקבות פציעות רבות בשלד גופי בעבודה סביב השעון: במים, במסעדה, בבר ובקייטנות, ויתרתי על מפעל חיי השני והוא מועדון הגלישה ומכרתי את רוב זכויותיי לרוח חזקה וצעירה שמצעידה אותו בגאון.״
בשנה האחרונה, שנת קורונה ,השקיע סטולרו בחוף נוסף בחיפה (סינימה פרדיסו) ״קפה קפה״ עם קבוצת חברים ואנשי עסקים נוספים כמו טומי אלקובי, דותן פריינטה, אסף אטדגי, ענבל
אלנקווה, אלי קסלמן  פארי אמר  שבעבר כבר הפיקו מיזמים יפים ולכן אנו תולים תקוות גדולות בסינמה פרדיסו בעתיד הקרוב.
כשסטולרו מדבר על המשפחה עיניו נוצצות .בגיל לא שיגרתי דרור וחיה החליטו להביא לעולם עוד צאצא לשבט. ״יש לי ולחיה עוד שני ילדים נדירים ומיוחדים אופק נער מתבגר בן 17 תלמיד
ביה"ס הריאלי בבית בירם ומדריך נוער בצופים ילד מלך הארץ. ואת אלין בת הזקונים שלי ושל כל המשפחה, שמביאה אור נוצץ ומלוטש לחיינו. הנסיכה הזו בת 3 וחצי ואני עוד כמה חודשים בעזרת השם בן 50 ומבחינתי זה הזמן לפרק הבא״.
״כפי שאת מבינה נשארתי היפראקטיבי אבל יחד עם זאת מתון ומחושב. אני אוהב למצות את הרגע ולכן החלטנו כמעט פה אחד במשפחה שמשנים כיוון לאזור טרופי באמריקה הלטינית ,ככל הנראה פנמה והחלומות הם גדולים נכון לשבוע הזה הבן הגדול אוהד נשלח לפנמה בכדיי לקדם לנו את התהליך״.

החניון הפך באמצעות סטולרו לאימפריית חושים שכל מי שמגיע לחופי חיפה רוצה לטעום ולו במעט תמונה: אלבום פרטי

הפעם זה יהיה מאוד מאוד מעניין על גבול המהפנט .ימים יגידו ואין לי ספק שאם סטולרו ימשיך ללכת עם הקול הפנימי שלו, סגנון החיים שלו ישתנה.

אל דאגה ,בינתיים שבט הסטולרו -קהונה ישארו פה הקיץ עם החברים הקרובים שפוקדים את החוף במרוצת זמנם הפנוי.
בין חברי השבט בולטים:  יניב וקרן בן אלי, ניצן צוני מרציאנו, שגיב מקל, אריאלה בוגנים, יאנו יניב חביב, שרון פימה, טומי נדשי, כל חבורת הגולשים והגולשות הצעירים והצעירות..
"אנשי עסקים רבים ומשפחות רבות פוקדות את המתחם לאחר רחצה בים… ולגביי ברמה האישית אני אומר "שלא טוב לו לדג להתרחק מהמים.


 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במגזין
<