ייעוץ לדוגמה

כ-100 מנהלי בתי ספר ויועצים ממחוז חיפה באו ללמוד ממודל הייעוץ בנשר * ראש העירייה: "קרית החינוך בנשר שוב זכתה להערכה רבה על פועלה ועל הישגיה המרשימים בתחום הייעוץ כמו גם בשאר תחומי העשייה הפדגוגיים, החינוכיים והערכיים"

 

בינמו ואדרי בכנס המנהלים והיועצים המחוזי. גאווה חינוכית. צילום: עיריית נשר

בינמו ואדרי בכנס המנהלים והיועצים המחוזי. גאווה חינוכית. צילום: עיריית נשר

בקרית החינוך בנשר התקיים כנס מנהלים ויועצות מחוזי. הכנס נערך באודיטוריום של בית הספר התיכון בעיר והשתתפו בו כ-100 מנהלים ויועצים ממחוז חיפה אשר באו ללמוד ממודל הייעוץ בנשר. המנהלים והיועצים שהתארחו בכנס יצאו עם ״מתנות קטנות״ ורעיונות גדולים לחשיבה ויישום.
ראש עיריית נשר אבי בינמו וסגנו יחיאל אדרי, המשמש כמחזיק תיק החינוך בעירייה, בירכו את משתתפי הכנס, סיפרו על העשייה הענפה ועל שיתופי הפעולה בין קריית החינוך לעירייה. בינמו השתמש בביטויי ״קשר משפחתי״ ואכן זו הייתה ההרגשה לאורך כל האירוע.
זלי מירון, מרכז הפיקוח העל יסודי, ושולמית מנור, מרכזת הפיקוח על הייעוץ במחוז חיפה במשרד החינוך, שיבחו את העבודה בקרית החינוך של נשר וציינו כי זו מהווה מודל לבתי ספר רבים במחוז חיפה ובארץ.
צוות הייעוץ בקרית החינוך – בתיה מנדל, חגית צופר, מירב גולן, ברכה מגר וענת גד בהובלתה של רכזת הייעוץ טל רייס – הציג לקהל הרחב את מודל עבודת הייעוץ אשר מתאפיין בשיתופי פעולה עם תחומים פדגוגיים רבים. כמו כן, הן הציגו את שילוב התקשוב בעבודת הייעוץ, סדנאות מורים, עבודה על מיצ״ב ואקלים חינוכי מיטבי, פיתוח מנהיגויות תלמידים, פסיכופדגוגיה והטמעת ערכים וכישורי חיים. כל זה נעשה בעבודת צוות והרמוניה מושלמת בין היועצות.
היועצות ציינו כי ד״ר חיה ילינק, מנהלת קרית החינוך, היא זו שמנווטת את הספינה ומאפשרת את הרמה הגבוהה של העשייה הייעוצית ומהווה מודל לעבודה מקצועית ושאיפה למצוינות. לצידה של ד״ר ילינק צוינו גם מנהלי החטיבות לאה אופיר, גלית תורג׳מן בן-לולו ורמי בן אהרון הדואגים למנף את הייעוץ בחטיבות הביניים ובחטיבה העליונה ומאפשרים ליועצות לפעול בתחומי עשייה מרובים.
בדברים שנשאה בכנס אמרה ד״ר ילינק: ״היועצות שותפות לכל תחומי העשייה בבית הספר. אני לא רואה את בית הספר מצליח ומתקדם ללא המעורבות המשמעותית של הייעוץ. התברכנו בצוות יועצות מיומן, מקצועי ויצירתי וזה ללא ספק מאפשר לנו ליהנות מעשייה יוצאת דופן״.
ד״ר חיה ילינק הציגה את אחוזי הזכאות לבגרות בקריית החינוך של מסיימי שנת הלימודים תשע״ה, נתונים שעובדו על ידי צוות בית הספר ועומדים על למעלה מ-90 אחוז זכאים לבגרות מתוך כלל תלמידי התיכון.
שולמית מנור אמרה בסיום הכנס: "היתה לנו הזכות לראות דגם מצוין של צוות ייעוץ שש-שנתי מסונכרן, יוצר שפה אחידה ומתואמת שותף ומשפיע על כל תחומי החיים והעשייה הבית-ספרית. צוות יכול לנצח רק אם יש מנהיגים מצוינים אשר מובילים אותו ומאפשרים לו לצעוד קדימה".
זלי מרון: "צוות הייעוץ של קרית החינוך בנשר הדגים כיצד צוות יעוץ הופך בזכות מוטיבציה אינסופית, מקוריות, ותמיכה של ההנהלה, לצוות שהוא עמוד תווך בתרבות ובחיים הבית ספריים, בכל תחומי העשייה ולאורך כל שעות היום. המשקל הסגולי של צוות הייעוץ של נשר, בקרב המורים התלמידים וההנהלה, הוא יוצא דופן. כל זאת בזכות החתירה המתמדת להיות משמעותיים עבור התלמידים, המורים, ההורים, ההנהלה ובעיקר עבור עצמן. ראינו כיצד הנהלה בראשותה של ד"ר חיה ילינק מאפשרת לצוות להיות משמעותי באמת, לא באמירות שטחיות אלא באפשור אמיתי של עשיה מעמיקה".
ראש העירייה אבי בינמו סיכם: "יישר כוח לקרית החינוך בנשר, אשר זכתה שוב להערכה רבה על פועלה ועל הישגיה המרשימים בתחום הייעוץ כמו גם בשאר תחומי העשייה הפדגוגיים, החינוכיים והערכיים".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר