מה סכום הפיצוי שתקבל חיילת בודדה מהקריות שפוטרה שבועיים לפני תום מועד ה"עבודה המועדפת"?

בית הדין לעבודה פסק בתביעתה של החיילת מקריית מוצקין וקבע כי על מעסיקיה, חברה לגדיד תמרים, לפצות אותה כספית
 

בית הדין האזורי לעבודה באילת, פסק כי ד', חיילת משוחררת (21) מקרית מוצקין, שסיימה שירות משמעותי כחיילת בודדה ביחידה מסווגת, שירתה בצבא קבע ואף קיבלה את אות מצטיין נשיא המדינה, תפוצה ב-10,000 שקלים כיוון שפוטרה שלא כדין.

 

בתמונה, ד', חיילת בודדה מהקריות, במהלך עבודתה בגדיד התמרים באילת. צילום אלבום פרטי

 

ד' ביקשה לעבוד בעבודה מועדפת בענף החקלאות במסגרת פרויקט "עבודה עברית".

חרף מגוריה בצפון, בחרה ד' בעבודה בגידוד תמרים במושב עין חצבה וחתמה על חוזה העסקה, במסגרתו נאמר לה שתקופת העסקה תימשך 7 חודשים לפחות – על מנת לעמוד בתנאי קבלת המענק המיוחל.

ואולם כשבועיים לפני מילוי מכסת הימים וללא הכנה או הקדמה, כך נטען בתביעה, קיבלה החיילת הודעת פיטורין מבזה ומשפילה, בלב מטע תמרים ובאמצע יום העבודה.

עו"ד זיו אור אשר ייצג את החיילת: "מרשתי פוטרה בבושת פנים, בניגוד לדין וללא כל הצדקה ומבלי שהנתבעת קיימה את חובת השימוע בפרט וחובות נוספים בכלל.

מעסיקיה פעלו באופן נצלני, מביש ונפסד, למרות שהוכיחה חריצות, נאמנות ומסירות מיומה הראשון", אומר עו"ד אור.

 

עו"ד זיו אור. צילום יח"צ

 

בכתב התביעה נטען כי "הנתבעת התחייבה להעסיק את התובעת לתקופה של 7 חודשים לכל הפחות, אף שהדבר לא קיבל ביטוי בהסכם העסקה, הדבר נלמד מהגיונם של דברים ומתוך תמיכה רבתי של העובדים הנוספים שעבדו עם התובעת.

ברי כי התובעת לא הייתה מתחילה לעבוד אצל הנתבעת שעה שלא הייתה מקבלת התחייבות לתקופה שיש בה כדי להשלים את זכאותה לקבלת המענק 'עבודה מועדפת' מהמל"ל.

יתרה מכך, אף שבהסכם העסקה אין התייחסות לקבלת החזר של הקיזוז בשכרה של התובעת בגין שכר דירה, הרי שהתובעת קיבלה התחייבות מפורשת בע"פ מהנתבעת כי הקיזוז בגין שכר דירה יוחזר אליה במלואו בתום תקופת העסקה של 7 חודשים. אף על כך יעידו חבריה לעבודה של התובעת אצל הנתבעת.

לדברי עו"ד אור: "מנהלי הנתבעת מעולם לא באו בטענה כזו או אחרת כנגד התובעת. יתרה מכך, התובעת הפעילה את ה'תמרנית' – מכונה לעבודה בגובה לצורך גידוד תמרים, תפקיד הדורש מיומנות ואחריות מצד התובעת".

העבודה על ה"תמרנית" היא גם ההוכחה להערכה הגבוהה לה זכתה החיילת המשוחררת בתקופת העסקתה, טען עורך הדין.

לדבריו נראה כי "הנתבעים פועלים באופן שיטתי לניצולם של מי שכל רצונם הוא להתפרנס בכבוד, וכעת נוספה לרשימה זו גם חיילת משוחררת, 'מלח הארץ' בהגדרה, שמשתייכת לקבוצת אוכלוסייה שלרוב אינה מודעת לזכויותיה בעולם התעסוקה.

מדןבר בהתנהלות חסרת תום לב במידה קיצונית שגרמה למרשתי עוגמת נפש כבדה ומכבידה ביותר".

החיילת כאמור תפוצה על ידי מעסיקיה לשעבר בסכום של 10,000 שקלים.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות