שנת החממה

החממה לדיור וקהילה בטכניון ועיריית נשר סיכמו שנת פעילות עשירה * ראש העירייה: "כיאה לעיר אקדמיה אני מברך על שיתוף הפעולה הפורה שרקמנו עם הטכניון והחממה החברתית לדיור וקהילה, שיתוף פעולה ממנו כולנו, העיר, העירייה, התושבים והסטודנטים, יצאנו נשכרים"

 

דולב, בינמו, פרופ' קלוש, חפץ ודונג. "שיתוף פעולה פורה". צילום: עיריית נשר

דולב, בינמו, פרופ' קלוש, חפץ ודונג. "שיתוף פעולה פורה". צילום: עיריית נשר

ראשי החממה החברתית לדיור וקהילה – הפועלת בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, ועיריית נשר קיימו מפגש סיכום לפעילות המשותפת, הענפה והמופלאה, שהתקיימה בנשר במהלך השנה החולפת. במפגש הפרידה והסיכומים שהתקיים בלשכת ראש העירייה לקחו חלק ראש עיריית נשר אבי בינמו, מנכ"לית העירייה אביגיל דולב, מייסדת החממה החברתית לדיור וקהילה בטכניון פרופ' רחל קלוש, מנהלת החממה החברתית רותי דונג, ומפתחת מודל "המעבדה העירונית" שלי חפץ.
מודל "המעבדה העירונית" שפיתחה החממה החברתית לדיור וקהילה הוא מודל רב-תחומי המשלב לימוד מוטה קהילה עם התנסות מעשית בעבודה עם קהילה, ופיתוח תוצרי תכנון ביחד עם התושבים. מודל זה פועל מדי שנה בעיר אחרת. השנה פעל המודל בנשר והיווה פרויקט נוסף שחיזק את הקשר שבין העיר, העירייה, התושבים והאקדמיה. באמצעות הפרויקט, למדו הסטודנטים לארכיטקטורה ובינוי ערים לתכנן עיר הלכה למעשה, כאשר נשר מהווה להם את הפלטפורמה לכך. אשתקד פעל המודל בעיר קרית-ים ואילו בשנה הבאה הוא יתקיים בעיר עכו.
במסגרת "המעבדה העירונית" פעלו השנה בעיר נשר כמה קורסים בלימודי הארכיטקטורה: מבוא לעיצוב עירוני, אולפן עירוני, סטודיו הבלוק, והעיר כמרחב של יחסים, במסגרתם התקיים מחקר משותף של הסטודנטים ושל תלמידי בתי הספר בנושא המרחב העירוני, תלמידים ביקרו בטכניון, נשמעו הרצאות של אנשי מקצוע תוך חיבור תושבי העיר לסטודנטים ונרשמו פעילויות משותפות נוספות. אירוע השיא של המעבדה העירונית בנשר כלל תחרות צילום נושאת פרסים – "נשר – העיר מבעד למצלמה", והצגת עבודות מצטיינות של סטודנטים לארכיטקטורה ובינוי ערים לתכנון העיר.
במהלך המפגש עם ראשי החממה החברתית אמרה דולב כי בכוונת העירייה לבחון את אפשרות שילובם של חלק מהרעיונות שהסטודנטים העלו לתכנון העיר, במסגרת תכנית המתאר החדשה לנשר המקודמת בימים אלה בשיתוף עם מנהל התכנון במשרד הפנים.
בינמו סיכם: "מודל 'המעבדה העירונית' של הטכניון פעל השנה בעיר במסגרת שיתוף פעולה בין עיריית נשר לבין החממה החברתית לדיור וקהילה הפועלת בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון. במהלך השנה התקיימו שורה של אירועים משותפים לעירייה, לטכניון ולתושבים, שהעניקו לנו כעירייה חשיבה נוספת ומרחיבת אופקים בנושאים התכנוניים. כיאה לעיר אקדמיה אני מברך על שיתוף הפעולה הפורה שרקמנו עם הטכניון והחממה החברתית לדיור וקהילה, שיתוף פעולה ממנו כולנו, העיר, העירייה, התושבים והסטודנטים, יצאנו נשכרים. שיתוף פעולה זה יימשך גם בעתיד".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר