X

ראש המועצה אסיף איזק התארח בבית הנשיא

ראש המועצה האיזורית חוף הכרמל, אסיף איזק: "אני מודה לנשיא ריבלין על האירוח ועל ההוקרה החשובה כל-כך, למי שפעלו ללא לאות על מנת לטפל בנזק שנגרם לחופים. האתגר לא היה פשוט, ויחד – יכולנו לו"

 

ראש המועצה אסיף איזק התארח היום בבית הנשיא יחד עם רונן ברגר, רכז המתנדבים של המועצה, במפגש הוקרה שערך הנשיא ראובן ריבלין לכבוד ראשי הרשויות, המתנדבים והמתנדבות שלקחו חלק בטיפול באסון הזפת בחופים.

באירוע השתתפו גם השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל, מנהל פורום רשויות החוף אופיר פז פינס וראשי הרשויות, וכמובן – מתנדבות ומתנדבים מכל הארץ.


הנשיא ריבלין אמר באירוע כי "רק לפני חודשיים נפגשנו כולנו בחוף הים בעיצומו של אסון אקולוגי מהקשים שידעה מדינת ישראל,״ והוסיף: ״מדובר במחדל שנוצר כתוצאה מפעולות לקויות שלנו, בני האדם. כשאנו פועלים ומגנים על הסביבה, אנו לא מגנים רק על בעלי החיים, הצומח, הים והחופים. אנחנו מגנים על הבית שלנו. אנחנו מגנים על העתיד שלנו, של ילדינו ושל הנכדים שלנו, כדי שגם הם יזכו לחיות בסביבה נקייה ובטוחה, ויוכלו לבנות כאן את ביתם.

האירוע הטרגי של זרימת הנפט לחופי ארצנו בחודש פברואר יכול היה להיגמר בצורה נוראה אף יותר, לולא ההתגייסות חסרת התקדים שלכם, המתנדבים והפעילים למען איכות הסביבה.

תוך שעות ספורות מרגע קבלת הבשורה על הזיהום המתפשט, החלו לפעול בצורה כמעט ספונטנית, עשרות אזרחים ואזרחיות מכל רחבי הארץ ולאורך כל רצועת החוף על מנת לאמוד את הנזק ולצמצם את השפעותיו".

 

אירוע הוקרה בבית הנשיא. צילום קובי גדעון לע"מ

 

עוד אמר הנשיא: "עלינו לעשות בדק בית, לרענן הנחיות ולבצע פעולות נדרשות על מנת לוודא שמחדל כזה לא יתרחש שוב. על מדינת ישראל להגן על משאבי הטבע שלה כפי שאנו מגנים על גבולותינו ועל בטחון אזרחינו. להגן על הטבע שלנו, על החיות ועל הצומח למען האזרחים כולם ולמען הדורות הבאים".

ראש המועצה אסיף איזק אמר בסיום האירוע: "האירוע הזה הוא אחד מהאסונות האקולוגיים הגדולים שידענו, ואני גאה לעמוד בראש רשות שהובילה את המאבק באסון הזה בצורה מעוררת השראה – הן מבחינת ההיערכות בשטח של הצוותים המקצועיים והן מבחינת אלפי המתנדבות והמתנדבים שהגיעו – מכל רחבי המדינה – לסייע בניקיון החופים הכי יפים בארץ.

למעלה מ 4,500 מתנדבות ומתנדבים, בהובלה של צוותי המקצוע והשותפים שלנו, פינו מחופי המועצה כ 600 טון זפת.

כעת אנו פועלים על מנת למנוע את האסון הבא ולהיערך לו, הן ברמת המועצה והן ברמת איגוד ערים לאיכות הסביבה שרון כרמל, שבראשו אני עומד. נמשיך ונפעל להקמת 'רשות חוף', שתאגד את כלל הרשויות לאורך מישור החוף הצפוני ותהיה ממונה יחד עם האיגוד על שמירת הסביבה הימית והחופית. זהו היא כורח המציאות. אנחנו חייבים לשמור טוב יותר על החופים שלנו, ורשות-חוף היא הפתרון.

אני מודה לנשיא ריבלין על האירוח ועל ההוקרה החשובה כל-כך למי שפעלו ללא לאות על מנת לטפל בנזק שנגרם לחופים, לנקות, לרכז את מאמצי המתנדבים והמתנדבות. האתגר לא היה פשוט, ויחד – יכולנו לו. יישר כח ותודה גדולה לכל העוסקים במלאכה, ביניהם כמובן סגני, קובי ציטר, שריכז את מאמצי הניקיון אצלנו בחוף הכרמל, וצוותי האגף המוניציפלי שלנו, שהובילו את העבודות בשטח לאורך כל הדרך."
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

מה עוזר לך להרגיש טוב עם עצמך?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוף הכרמל


<
<