אסון במירון: הרוגים רבים בקריסת מדרגות

אסון כבד במירון, מאות אנשים קרסו אחד על השני כתוצאה מהדוחק הרב במתחם הדלקת הנרות בהר. עשרות פצועים בכל הרמות פונו לבתי חולים באזור הצפון
מדיווח ראשוני מהשטח מסתבר כי ככל הנראה חלק מהמתפללים בהר החליקו ממדרגות, ויצרו "מפולת אנושית", שתחתיה נמחצו המתפללים ומחצו אחד את השני  כוחות ההצלה, בסיוע מסוקי חיל האוויר סייעו בפינוי הפצועים, לבתי החולים בצפת נהריה וחיפה .

במהלך האירוע דיווחו חובשי איחוד הצלה :

יוסף חיים בן ציון חובש איחוד הצלה שהשתתף בפעולות ההחייאה מסר: "מדובר במספר נפגעים אנוש ומספר רב של נפגעים בינוני וקל כתוצאה מקריסה של טריבונה (פרנ'צס). רופאים פרמדיקים וחובשים של איחוד הצלה משתתפים בהחייאה ומעניקים סיוע לפצועים".

אלי פולק, מנכ"ל איחוד הצלה "מדובר באסון גדול מאד עם עשרות רבות של נפגעים. יש לצערנו כ- 20 פצועים במצב אנוש. בשלב זה  כלל המתנדבים שנמצאים על ההר  מגויסים לסייע בטיפול ראשוני ופינוי הנפגעים לבתי החולים.

אביגיל ביר חובשת איחוד הצלה מספרת על זירת האירוע הקשה במירון. וכן על פינוי נפגע בן 17 תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים

דוברות איחוד הצלה – מחוז צפון: צוותי הרפואה של איחוד הצלה ביצעו החייאות על מספר פצועים אנוש, והעניקו סיוע לעשרות נפגעים במתחם ההדלקה של תולדות אהרון במירון.

אלי פולק מנכ"ל איחוד הצלה מסר: "מדובר באירוע חריג מאוד בהיקפו ולצערנו נגבו חיי אדם. עשרות מתנדבים של איחוד הצלה השתתפו בפעולות ההחייאה והעניקו סיוע לעשרות נפגעים במצבים שונים – חלקם פונו למרכז הרפואי זיו בצפת וגליל מערבי בנהריה באמבולנסים של איחוד הצלה".

אבי מרכוס מנהל אגף רפואה של איחוד הצלה מסר: "מדובר באירוע קשה מאוד עם זירה של עשרות נפגעים שחלקם למרבה הצער נקבע מותם עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבלו. כמו כן צוותי חוס"ן – היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה העניקו ומעניקים סיוע למספר רב של נפגעי חרדה".

*יהודה גוטליב חובש איחוד הצלה שנתקל בקריסה והזעיק את הכוחות סיפר:* "הייתי באבטחה במקום ונתקלתי בקריסה של עשרות איש שנפלו האחד על השני. חלקם נרמסו ואיבדו את הכרתם. ביקשתי מייידי ממוקד איחוד הצלה להזעיק למקום כוחות נוספים ודיווחתי כי יש צורך בסיוע רפואי דחוף לעשרות נפגעים".

*לייזר היימן סמנכ"ל מטה מתנדבים איחוד הצלה מסר:* "מדובר באירוע קשה מאוד שלא חוויתי מאז שנת 2000 כשנכנסתי לתחום של הצלת חיי אדם".

דב מייזל סמנכ"ל מבצעים של איחוד הצלה הוסיף:* "עקב אופי האירוע צוותי חוס"ן – היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה העניקו ומעניקים סיוע למספר רב של נפגעי חרדה שנתקלו בזירה הקשה".

*אלי פולק מנכ"ל איחוד הצלה שהגיע אף הוא לזירה הוסיף: "מדובר באירוע חריג מאוד בהיקפו ולצערנו נגבו חיי אדם. עשרות מתנדבים של איחוד הצלה השתתפו בפעולות ההחייאה והעניקו סיוע לכמאה נפגעים במצבים שונים – חלקם פונו למרכז הרפואי זיו בצפת, רמב"ם בחיפה, וגליל מערבי בנהריה באמבולנסים של איחוד הצלה".

כאמור האסון גבה את חייהם של יותר מ 40 מתפללים בהילולה ומניין הפצועים עומד על מעל 150 שמטופלים במרכזים רפואיים בצפון .

עדכון ממד"א לגבי הפצועים כדלקמן:

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי *ל – 150 נפגעים*, ופינו לבתי החולים:
6 נפגעים במצב אנוש,
18 במצב קשה
8 בינוני
80 במצב קל.

בשטח נותרו נפגעים שלא ניתן היה להציל.

הנפגעים פונו לבתי החולים:

זיו בצפת – 54 נפגעים, בהם:
6 במצב אנוש,  13 קשה, 4 בינוני, 31 קל.

לפוריה – 25 נפגעים, בהם:
2 בינוני,  23 קל .

לגליל בנהריה 26 נפגעים, בהם :  1 בינוני,  25 קל .

לרמב"ם – 5 נפגעים , בהם: 4 קשה , 1 בינוני .

להדסה עין כרם – 1 קשה.

לבית חולים העמק  – 1 קל .משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם ממשלת השינוי תחזיק מעמד?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות