תעודת הוראה, בד בבד עם התואר בלימודי העיצוב השונים

המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה מעניק תעודת הוראה, בבד בבד עם התואר בלימודי העיצוב השונים
המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה מעניק תעודת הוראה, בבד בבד עם התואר בלימודי העיצוב השונים. כך, הבוגרים של לימודי אדריכלות, זוכים גם לתעודת הוראה בסוף התואר. לכאורה, התעודה מקנה לבוגרים אפשרות תעסוקה נוספת, כמורים, אולם ראייה זו של הדברים מצמצמת את רוחב היריעה. השילוב בין חינוך לארכיטקטורה הינה תפיסת העולם של המרכז האקדמי, לפיה חינוך נתפס כהקניית ידע, ערכים, תובנות ודרכי התבוננות בכל מקום ובכל גיל. לפיכך, חינוך לארכיטקטורה צריך להתקיים באופן תדיר, במיוחד לאור העובדה שהארכיטקטורה אופפת אותנו ומהווה את סביבתנו הטבעית.

בר למפרט: כפולה מתוך הספרון הבניין הישן      באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

כיצד נכון לתווך ארכיטקטורה? האם היא צריכה להיות מצולמת ומוצגת במוזיאונים? האם יש לכתוב עליה ספרי הסבר? ואולי יש להרבות בסיורים מבארים, בהם מוסבר קורותיו של כל מבנה ומבנה? וגם: מאיזה גיל ניתן להבין ולהרגיש ארכיטקטורה? האם ילדים רכים יכולים להגיש אדריכלות, גם אם אינם יודעים לשרטט קו? – התשובה שלנו היא כי גם ילדים בבית ספר יסודי יכולים להבין אדריכלות, ולחוות את הסביבה הקרובה ובייחוד: כי אדריכלים וסטודנטים לאדריכלות יכולים וצריכים להיות מחנכים לאדריכלות לכל גיל.

נוכח תובנות אלו נולד קורס בהנחייתי, אשר מחבר בין חינוך לאדריכלות לבין מחקר אישי ויצירה אישית של הסטודנטים. התוצרים הסופיים הם ספרונים אישים שכותבים הסטודנטים, בהם הם מנגישים תכנים אדריכלים לילדים בגיל בית הספר היסודי. הסטודנטים חוקרים נושא, כותבים את הספרון ומאיירים אותו….

סתיו אספורטס: כריכת הספרון רותי במרחבי הקיבוץ  באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

מטרת ספרוני הילדים היא לדעת לתווך ידע אדריכלי ומרחבי לילדים, באופן שהילד יוכל לקלוט את הדברים, וכמובן, תוך כדי כך לתווך גם ערכים: חשיבותה של הקהילה, למשל, או החשיבות בשמירת הזהות האישית שלך מול הלחצים הסביבתיים, היכולת להשתנות ולהשתפר וכן הלאה.

הילה צור: כפולה מתוך הספרון הרופא בחלוק הירוק   באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

ומה באשר לסטודנטים? הם לומדים מהו מחקר קצר (שהרי כדי ללמד משהו, יש צורך להכיר ולהבין אותו הרבה יותר טוב מהלומד); הם לומדים להרצות על חומר הלימוד בפני הכיתה; הם לומדים לתווך מידע והם לומדים ליצור: ליצור תוכן, טקסט סיפורי, איורים, ובייחוד להבין את הקשר ביניהם. בספרוני ילדים הטקסט והאיורים משלימים זה את זה. אין האחד משתרר על השני, וטוב שכך.

רומי גולן: כפולה מתוך הספרון קסם של גלויה    באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

הקורס הזה, שנולד מתוך תחומי העניין שלי, מצא בית חם במרכז האקדמי ויצו חיפה, ואפשר שלא בכדי. בניגוד לבתי ספר לאדריכלות שממוקמים בתוך קמפוסים אוניברסיטאיים, המרכז האקדמי ממוקם במושבה הגרמנית בחיפה. הכיכר של ביה"ס היא כיכר עירונית לכל דבר ועניין. בלשון אחרת: המיקום בתוך העיר מרמז גם על האג'נדה החברתית של ביה"ס: לפעול בתוך הקהילה ולמענה. פרויקט ספרוני הילדים משתלב ברוח זו ואולי הוא הסנונית הראשונה של מוצרים העוסקים בחינוך לעיצוב, שיפותחו במרכז האקדמי.

גיא חנין: כריכת הספרון ניר נהנה מהעיר    באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על המטרונית בחיפה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך