"לקבל בבת אחת 20-30 פצועים שכולם זקוקים להחייאות – זו חוויה לא פשוטה"

אנשי קופת חולים מאוחדת בחזית הטיפול בנפגעי מירון: יוסי זליקוביץ מנהל מרפאות מאוחדת צפת ומרום גליל וישראל ליכטנשטיין, מנהל קשרי לקוחות של מאוחדת בכרמיאל, משחזרים את ליל האסון
יוסי זליקוביץ', מנהל מרפאות מאוחדת המתגורר מזה 45 שנה במירון, חגג עם בני משפחתו בערב לג בעומר, בעת שקיבל את ההודעה על אסון מירון.

זליקוביץ' מתנדב שנים רבות בארגונים איחוד הצלה ובזק"א ומנהל מרפאות מאוחדת צפת ומרום גליל.

זליקוביץ שיחזר היום וסיפר: "קיבלתי את הידיעה בסביבות 12 וחצי בלילה. אני גם נהג אמבולנס. מרגע שהבנו שמדובר באסון גדול נפרדתי מיד מהמשפחה ועליתי לתת מענה רפואי ראשוני כחובש ובהמשך סייעתי עד כמה שאני יכול גם כאיש זק"א, בטיפול בגופות ובפינוי הנפטרים.

באותו הבוקר, מוקדם מאוד, בשטח, כבר הוצפתי במאות הודעות בווטס אפ, עם תמונות ומספרי ת.ז של מנותקי קשר, טלפונים והודעות של אמהות זועקות ושל משפחות חסרות מידע שביקשו שנסייע להם באיתור יקיריהם.

 

לאחר לילה של החייאות, הגיע זליקוביץ לבית החולים זיו ועבר מיטה מיטה בכדי לסייע למטופלי הקופה. צילום: מאוחדת

בשעות הבוקר המוקדמות יצרה איתי קשר הנהלת מאוחדת. ראשית טיפלנו בוויסות הנפגעים שהנם מטופלי מאוחדת לבתי החולים, ואחר כך התארגנו עם העובדים לרכישת סלי מזון לטובת המאושפזים.

יחד עם עובדי מאוחדת יצאנו לבית החולים זיו בצפת, קודם כל בכדי לעקוב מקרוב אחר נושא הטיפול שלהם. חלק מהנפגעים הוכנסו לחדרי ניתוח, חלקם אושפזו במחלקות השונות.

עברנו בינהם, חדר חדר, פצוע פצוע, הקשבנו להם ונתנו להם סל לשבת עם חלות, מים, ממתקים, פירות וכו'. גם עכשיו אני יורד לבית החולים כדי לראות ולוודא שהכל בסדר עם המטופלים שלנו.

זליקוביץ מסייע למטופלים ולבני משפחותיהם בבית החולים זיו. צילום: מאוחדת

אני רוצה להודות בהזדמנות זו למנהל המחוז, אלי מזרחי, למנהל מרחב גליל-גולן, מיקי מאיר, למוחמד עבד אלרחמן- מנהל אגף לקוחות מאוחדת מחוז צפון וליניב שוורץ הממונה לשעת חירום, שיצרו קשר, עקבו מקרוב, סייעו והושיטו שכם ותמכו בכל דבר ועניין.

זה מה שנתן  לנו את הכוח ואת המוטיבציה לאסוף את עצמנו ולאזור כוחות בכדי לטפל בכל הפצועים והנפגעים לאורך כל השעות הקשות האלה".

גם ישראל ליכטנשטיין מכרמיאל, מנהל קשרי לקוחות מאוחדת כרמיאל, סגן מנהל איחוד הצלה במרחב אשר ומתנדב זק"א, הוזנק גם הוא לאירוע הנורא.

 

ישראל ליכטנשטיין. הוקפץ לזירת האסון כאיש איחוד הצלה וזק"א, טיפל במטופלים בשטח ובהמשך גם בבית החולים

 

ליכטנשטיין סיפר היום (ראשון) כי תחילה הוזעק לאירוע על ידי מוקד איחוד הצלה מרחב אשר, שם הגיש עזרה ראשונה מצילת חיים וביצע החייאות רבות בנפגעים.

בהמשך סייע לנפגעים גם בבית החולים זיו בצפת, לשם הגיע כאיש קופ"ח מאוחדת:

"בהתחלה קיבלתי שלושה נפגעים שהיו זקוקים להחייאות אבל תוך דקות קצרות כבר הבנו שמדובר באירוע בסדר גדול אחר לגמרי, כמו מגה פיגוע.

התחילו להביא אלינו פצוע אחר פצוע. אני חובש הרבה שנים ויש לי המון נסיון, הייתי גם בפיגועים ובאירועים גדולים וקשים מאוד. אבל עוד לא חוויתי דבר כזה.

לקבל במקביל, בבת אחת, 20-30 פצועים שכולם זקוקים להחייאות, זו היתה חוויה לא פשוטה, כולם מגיעים אליך במצב אנוש ועוד אחד ועוד אחד ועוד אחד…. היו לנו הרבה מתנדבים וכוח אדם, אבל לצערי הטיפול לא צלח כי רוב הנפגעים הגיעו במצב שכבר לא יכולנו לסייע להם.

בהמשך קיבלתי טלפון ממנהל מחוז צפון של מאוחדת, אלי מזרחי, שאמר לי: 'אתה האיש ואני צריך אותך בבית חולים זיו בצפת. לא חשבתי פעמיים, ישר יצאתי לשם וסייעתי בכל הנחוץ.

הקשבתי למטופלים וכל אחד סיפר לי מה עבר עליו וסייעתי לכולם בכל מה שיכולתי. אחה"צ  נרתמנו דרך ועד העובדים, אספנו כסף וקנינו וחילקנו למטופלים סלסלות מלאות בכל הנחוץ, כדי שיהיה להם לקראת שבת.

אני משתתף בצערן הגדול של המשפחות השכולות ומאחל החלמה מהירה ושלמה לכל הפצועים" .

 

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם ממשלת השינוי תחזיק מעמד?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות