איזה כיף זה לגרום לאנשים לצחוק! מרגיש גדול מהחיים. שליחות.

מיכל קירזון, חיפאית בוגרת אוניברסיטת חיפה, שיחקה בתיאטרון העירוני, עברה לשחק בתיאטרון בעיר הגדולה, גילתה את הסטנד אפ לפני שנים אחדות ומאז היא עולה ועולה בעולם המצחיקים. בשבת הקרובה היא מופיעה בתיאטרון העירוני במה 2. מופע חובה.
מצחיקה ומאושרת. קירזון. צילום: אילן בשור.

מצחיקה ומאושרת. קירזון. צילום: אילן בשור.

שליחות. קירזון. אלבום פרטי.

שליחות. קירזון. אלבום פרטי.

מופיעה בחיפה בשבת. קירזון. אלבום פרטי.

מופיעה בחיפה בשבת. קירזון. אלבום פרטי.

מיכל קירזון היא חיפאית במקור, בת למשפחה שורשית בעיר, בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה, שיחקה בתיאטרון חיפה ב"יתוש בראש" ואז הגיעה לבית לסין ושיחקה ב"אנדה" על משפט אייכמן ובהצגה "מקסי ואני"… בשבת הקרובה חוזרת קירזון לתיאטרון חיפה שבעיר הולדתה על מנת לתת בראש עם מופע הסטנד אפ המצליח שלה שרץ ברחבי הארץ מזה תקופה.

 קירזון, איך הגעת לסטנד אפ?

הסטנד אפ התחיל במקרה!! ממש במקרה!! היו אודישינים לאקדמיה לצחוק, כתבתי כמה דברים ופעם ראשונה בחיי עשיתי סטנד אפ… וזה היה באודישן… משם המשכתי לקאמל קומדי קלאב ואז לצוותא לערב פופקורן וכמובן הZOA קומדי בר ששם הופעתי במרתונים וכל שישי פתחתי לאמירם טובים את המופע. שעות טיסה על גבי שעות טיסה של סטנד אפ!!

עם מי התחלת בעבודה על המופע שלך?  

רוני ששון. הוא סטנדאפיסט אדיר שהכרתי באודישנים לאקדמיה לצחוק והפך לחבר ולמנטור. די בזכותו יש לי מופע. הוא מנטור. ישבנו יחד עזר לי לכתוב ולשים יעד! לקבוע תאריך ולקפוץ למים. מה שיהיה יהיה!! וכך היה!!! 30/8/12 סגרתי אולם בצוותא שנקרא "אולמלא" (שכבר לא קיים) וקפצתי למים. אולם מלא מפוצץ וחגגתי ת'חיים!!!

מה ההבדל בין סטנד אפ קומדי למשחק בהצגה או מול מצלמה?

ההבדל המהותי  הוא שקודם כל סטנד אפ זה חומרים שאני כותבת. רעיונות, אבחנות ותובנות שלי!! בהצגה או במשחק מול מצלמה זה טקסט כתוב ואני נכנסת לדמות. סטנד אפ זאת מיכל!!! מה גם שבסטנד אפ אתה כל הזמן במבחן. יצחקו או לא יצחקו.. צחקו הרבה או מעט.. אי אפשר לזייף פה. זה כיף זה לגרום לאנשים לצחוק!! מרגיש גדול מהחיים. שליחות.

היית רוצה לשחק תפקיד רציני? איזה?

לשחק דרמה זה אדיר!! הייתי רוצה מאוד מאוד לשחק תפקיד רציני. אגב, אומרים שקומיקאים הם שחקנים מאוד טובים בדרמה, מה שלא נכון הפוך, מי שדרמטי לא בהכרח קומיקאי… איזה תפקיד? שאלה מצוינת. תפקיד שיש בו מלא צבעים כמו מה שעשתה נעמי ווטס בסרט מלהולנד דרייב… היא שיחקה קומי, פסיכי, סקסי, דרמטי. הכל מהכל… בתיאטרון הייתי רוצה קלאסיקות..

מי הסטנדאפיסט המועדף עלייך בארץ? בעולם?

בארץ אני מאד אוהבת את רוני ששון. הוא כל כך מצחיק אותי.. לא משנה כמה פעמים אראה מופע שלו זה פיפי… בעולם יש את רובין וויליאמס שמאלתר בחסד עליון ומצחיק בטירוף ואת אדי מרפי שבגיל 21 כבש את עולם הסטנד אפ עם המופע שלו בגסות וסיינפלד שאני הולכת לראות ב 20/12 פה בארץ.. יש לו אבחנות ודקויות על החיים. לואי CK  שכל שנה יוצא עם מופע חדש! ואוו, מעורר השראה!

 מה יהיה השיא שלך מבחינתך בעולם הסטנדאפ?

לצחק אותה בלי סוף!!! למלא אולמות!!! בארץ ובחו"ל… כשבקרוב המופע יהיה גם באנגלית!

איך זה להגיע להופיע בחיפה? 

האמת שזה תענוג לחזור לעיר שלי ולהופיע!!!! מרגש!!!

שיהיה בהצלחה!

 

 

מיכל קירזון מצחקת אותה במופע סטנד אפ!!

מתי: 24/10 מוצ"ש

שעה: 21:00

תיאטרון חיפה, במה 2

לכרטיסים: 04-8600500 שלוחה 2 (הנחה לחיילים סטודנטים וגימלאים)

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות