מכבי וביה"ח בני ציון מרחיבים את שיתוף הפעולה

מכבי שירותי בריאות וביה"ח בני ציון, החלו בשיתוף פעולה חדש שמטרתו יצירת מעטפת רפואית למטופלי מכבי המגיעים לבית החולים, במסגרתו יינתנו שירותי בית החולים בסיוע הקה.
 

שיתופי הפעולה בין מחוז הצפון של ‘מכבי שירותי בריאות’ ובית החולים 'בני ציון', עולים מדרגה. בשבוע האחרון נפגשו ההנהלות לביקור במרפאות מכבי בחיפה ובקריית מוצקין, שם החלו לבחון ולרקום תכניות עתידיות. על הפרק: אשפוז מטופלים בביתם ובניית תקני התמחות משותפים

מכבי ובית החולים ‘בני ציון’ החלו בשיתוף פעולה חדש שמטרתו יצירת מעטפת רפואית למטופלי מכבי המגיעים לבית החולים, במסגרתו יינתנו שירותי בית החולים בסיוע הקופה. הטיפולים יסווגו לכמה דרגות, ויאפשרו שילוב של קבלת טיפול בבית, עד כדי אשפוז ביתי.

כך למשל, מטופל מכבי הזקוק לאשפוז, אך אין הכרח להישארותו בבית החולים, יוכל לבצע אשפוז יום ולהמשיך את הטיפול בביתו בשעות הערב על ידי צוותי בני ציון ומכבי.

מנגד, למטופלים הזקוקים לאשפוז ממושך, אך בעייתם הרפואית / מצבם, מאפשרים טיפול בבית, יציעו רופאי המחלקה בבית החולים להתאשפז בביתם, תוך קבלת כל הטיפולים הרפואיים, כולל ליווי רפואי וזמינות 24/7. מדובר בצעד מהפכני שמתקיים מתוך הבנה שלסביבה הטבעית של המטופל  חשיבות מכרעת על החלמתו.

 

בתמונה: הנהלת מכבי ובני ציון לאחר ביקור במרפאת 'מגה מוצקין'. צילום: מכבי

 

כמו כן, אשפוז ביתי מפחית באופן משמעותי את הסיכונים הבריאותיים הנלווים לאשפוז בבית חולים, לדוגמת זיהומים.

שיתוף פעולה נוסף עליו עומלים במכבי ובני ציון, הוא מהלך לבניית תקני התמחות משותפים, במטרה לסייע למתמחים ורופאים צעירים בצפון. במכבי מסבירים כי מדובר בפלטפורמה נוספת לקידום רופאים צעירים, על מנת לייצר רפואה יעילה ומקצועית יותר בהתמחויות השונות.

ד"ר גלית קאופמן, ראש מחוז הצפון של מכבי: "כארגון בריאות מוביל אנחנו תמיד שואפים לפתח ולהנגיש את הרפואה לחברינו. שיתופי הפעולה עם בתי החולים מאפשרים למטופל לקבל טיפול מיטבי בסביבתו הטבעית. אני גאה שמחוז הצפון של מכבי הוא הסמן הימני ברמה הלאומית של תהליך כה חשוב, אשר  קופות חולים אחרות לומדות אותו ומנסות ליישמו, ויותר בתי חולים נרתמים לשותפויות. נמשיך לפעול  לשמירה על בריאותם ועל כבודם של חברינו.

ד"ר אוהד הוכמן, מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון: "שיתופי פעולה בין בית חולים לקהילה זוהי תפיסת עולם שאני מאוד מאמין בה. שיתופי הפעולה שלנו עם מכבי מאוד מוצלחים ואני חושב שזהו העתיד שאנחנו צריכים לשאוף אליו- אשפוז ביתי למי שמצבו הרפואי מאפשר לו,, בסביבה הנוחה והטבעית של המטופל, תוך ליווי רפואי הדוק.  בסופו של דבר מי שירוויח זה המטופל".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם ממשלת השינוי תחזיק מעמד?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות