נשיא המדינה מוקיר תודה לפעילות המועצה והמתנדבים בחופים

בשבוע שעבר זימן נשיא המדינה ראובן ריבלין מתנדבות ומתנדבים אשר פעלו בחודשים האחרונים לניקוי חופי הים מהזפת ששטפה אותם, לטקס הוקרה בבית הנשיא בירושלים. בטקס השתתפו גם ראש המועצה אסיף איזק ורכז המתנדבים רונן ברגר.

"רק לפני חודשיים נפגשנו כולנו בחוף הים של הרצליה בעיצומו של אסון אקולוגי מהקשים שידעה מדינת ישראל,״ אמר הנשיא והוסיף: ״מדובר במחדל שנוצר כתוצאה מפעולות לקויות שלנו, בני האדם. כשאנו פועלים ומגנים על הסביבה, אנו לא מגנים רק על בעלי החיים, הצומח, הים והחופים. אנחנו מגנים על הבית שלנו. אנחנו מגנים על העתיד שלנו, של ילדינו ושל הנכדים שלנו, כדי שגם הם יזכו לחיות בסביבה נקייה ובטוחה, ויוכלו לבנות כאן את ביתם. האירוע הטרגי של זרימת הנפט לחופי ארצנו בחודש פברואר יכול היה להיגמר בצורה נוראה אף יותר, לולא ההתגייסות חסרת התקדים שלכם, המתנדבים והפעילים למען איכות הסביבה. תוך שעות ספורות מרגע קבלת הבשורה על הזיהום המתפשט, החלו לפעול בצורה כמעט ספונטנית, עשרות אזרחים ואזרחיות מכל רחבי הארץ ולאורך כל רצועת החוף על מנת לאמוד את הנזק ולצמצם את השפעותיו.״

אסיף איזק וראשי רשויות החוף בבית הנשיא צילום קובי גדעון/ לע"מ

״עלינו לעשות בדק בית, לרענן הנחיות ולבצע פעולות נדרשות על מנת לוודא שמחדל כזה לא יתרחש שוב. על מדינת ישראל להגן על משאבי הטבע שלה כפי שאנו מגנים על גבולותינו ועל בטחון אזרחינו. להגן על הטבע שלנו על החיות ועל הצומח למען האזרחים כולם ולמען הדורות הבאים," חתם הנשיא.

ראש המועצה אסיף איזק אמר בסיום האירוע: "הכרת התודה של נשיא המדינה היא מרגשת, ומשקפת את המאמץ שהושקע על-ידי רבות ורבים כל כך בעבודה להצלת חופי הים שלנו: אצלנו בחוף הכרמל, פגשו הצוותים המקצועיים שלנו למעלה מ 4,500 מתנדבות ומתנדבים, שהגיעו מכל רחבי הארץ, וסייעו בפינוי של כ 600 טון זפת מחופי המועצה. אני מחזק את קריאתו של הנשיא לביצוע בדק בית מעמיק, ונקיטת כל האמצעים על מנת שאירועים מעין זה לא יישנו."

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוף הכרמל