בכנרת: מתחדשים בחוגים ובדיור לסטודנטים

2200 סטודנטים וסטודנטיות החלו ביום ראשון את לימודיהם במסלולים האקדמיים השונים במכללה האקדמית כנרת. עם גידול של 30 אחוז במספר הנרשמים ועם מעונות חדשים
 

חוגים חדשים במכללה וכן 30 אחוז נרשמים יותר. צילום: אלכס רוגובסקי

חוגים חדשים במכללה וכן 30 אחוז נרשמים יותר. צילום: אלכס רוגובסקי

גידול של 3% נרשם במספר הסטודנטים מהמרכז שיתחילו בשנת הלימודים הקרובה את לימודיהם במכללה וזאת לצד גידול של 30% במספר הסטודנטים שנרשמו למכללה. כמו כן, נסגרה השנה החטיבה של אוניברסיטת בר אילן במכללה ונפתחה מחלקה עצמאית ללימודים רב תחומיים.
את שנת הלימודים החדשה, פותחת המכללה את שערי מעונות הסטודנטים החדשים, בתפוסה מלאה. הפרויקט הייחודי תוכנן ע"י האדריכל גבי שוורץ ומדובר במעונות הקרובים ביותר לקמפוס הלימודים, מרחק של 120 מטר בלבד מהמיטה לכיתה, "כפר נופש" לסטודנטים על גדת הכנרת. דיירי המעונות, שיתעוררו בבוקר לנוף של ים הכנרת, יצטרכו רק לחצות את כביש 92 ולהגיע למכללה. המעונות כוללים 111 דירות בסטנדרט בנייה גבוה במיוחד , מתוכן גם דירות סטודיו אקסקלוסיביות ליחידים וגם דירות שותפים. סך הכול יהיו במעונות 250 מיטות, כשכל סטודנט זוכה לחדר בנפרד. החדרים יושכרו במחיר מותאם לסטודנטים, וזאת על מנת לאפשר דיור מוזל עבור הלומדים במכללה. מעונות המכללה הם היחידים שהוקמו בארץ, מכספי מענק הות"ת עבור דיור מוזל לסטודנטים.
המעונות שוכנים ב"קמפוס דרום" שנחנך אף הוא במכללה לאחרונה הכולל בנוסף את המרכז ללימודי ארץ ישראל של המכללה, מכוני המחקר של המכללה ומרכז מבקרים – כל אלו ישכנו במתחם הרכבת ההיסטורית של צמח, ששוחזר לאחרונה בשיתוף פעולה עם שימור אתרים והוא אתר המורשת הראשון שמושלם מתוך רשימת האתרים לשימור שהוכרזו על ידי הממשלה. רכבת העמק ותחנת צמח הפסיקו לפעול מאז קום המדינה וכעת יזכו סטודנטים וחוקרים של ארץ ישראל, ללמוד על ההיסטוריה של ארץ ישראל בתוך פיסת היסטוריה. במקום מוקם בימים אלו מרכז מבקרים שישמש את הקהל הרחב.

מעונות הסטודנטים החדשים, עם תפוסה מלאה. צילום: אלכס רוגובסקי

מעונות הסטודנטים החדשים, עם תפוסה מלאה. צילום: אלכס רוגובסקי

עוד בתשע"ו, תפתח לראשונה חטיבה בנושא חינוך ומשפחה בהובלת פרופ' עמוס רולידר במסגרת התכנית לתואר רב תחומי. אנשי מקצוע בתחום החינוך למדו זה מכבר שכל ילד במסגרת החינוכית מלווה בהוריו ובמשפחתו המורחבת. הדיאלוג בין אנשי המקצוע להורים מבוסס על האופן בו הם תופסים אלה את אלה והשפעתו על המעשה החינוכי היא מכרעת. החטיבה תתמקד בקשר שבין מערכת החינוך לתא המשפחתי והדינמיקה ביניהם.
נשיא המכללה, פרופ' שמעון גפשטיין, בירך את הסטודנטים החדשים ואמר: "המכללה האקדמית כנרת פותחת את שנת תשע"ו עם התחלות חדשות וחידושים משמעותיים הן בתחום האקדמי והן במישור הפיזי, עם קמפוס חדש ומעונות סטודנטים חדשים, המאפשרים לנו להציע לסטודנטים את התנאים הטובים ביותר ללימודים אקדמיים. זוהי גם השנה הראשונה בה פועלים כל המסלולים האקדמיים בעצמאות מלאה, ואני גאה בכך שאם יציאתנו לדרך חדשה, אנו רואים גידול במספר הנרשמים והמצטרפים לשורותינו. גם השנה נוסיף לשים דגש רב על מעורבות חברתית של הסטודנטים במכללה, נשמור ונחזק את החיבור המיוחד עם תושבי הצפון והפריפריה והיותנו חלק ממרקם החיים כאן באזור הכנרת. אני גאה בסגל האקדמי והמנהלי של המכללה ומאחל לסטודנטים ולכולנו שנת לימודים פורייה, מרגשת ומהנה."


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך