הפרעות קשב? אפשר לנצח

במאוחדת פותחים שתי קבוצות בהן יתודרכו ויקבלו ייעוץ הורים לילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז בגילאי 3-6. בקבוצות יינתנו כלים ודרכים להתמודדות עם הנושא
 

בין היתר ידונו הקבוצות בשיפור היחסים במשפחה ומציאת דרכי שיח

בין היתר ידונו הקבוצות בשיפור היחסים במשפחה ומציאת דרכי שיח

נושא הפרעות הקשב והריכוז מעסיקות בתים ומשפחות רבות בישראל, לאחר שלפי דיווחים של משרד הבריאות, הפרעות הקשב והריכוז מופיעות בכל שנה אצל ילדים רבים יותר. ההתמודדות עם הפרעות הקשב והריכוז מצריכות כלים שונים מצד ההורים בעיקר וכן מוסדות החינוך.
הורות לילדים הסובלים מקשב וריכוז היא הורות ייחודית ומורכבת אשר נחוצה לה תמיכה מרבית. הורים רבים מתחבטים בשאלות רבות בעניין טיפול בילד עם הפרעות אלו ולעתים קרובות נשמעים המשפטים מצד הורים: "אם רק יתאמץ יצליח, הוא לא מפסיק לזוז, למה הוא לא יכול לשבת במקום אחד?".
"מאוחדת" פותחת קבוצות מיוחדות להדרכת הורים לילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. מדובר בשתי קבוצות, שיפתחו בחיפה, למעשה – האחת קבוצה לכלל לקוחות מאוחדת והשנייה קבוצה המיועדת למגזר החרדי.
מנהלות הקבוצה מספרות ואומרות עוד: "אנו מזמינות את ההורים לילדים בגילאי 3-6 להשתתף בקבוצה בת עשרה מפגשים בני שעה וחצי שתעסוק בנושאים הבאים:
הבנת אפיוני ההפרעה והשלכותיה על תפקוד הילד
שיפור היחסים במשפחה ומציאת דרכי שיח אפקטיביים
מציאת דרכים להתארגנות והתמודדות עם נושאים מרכזיים מחיי היומיום: גבולות וחינוך, תיעול כעסים, קשר עם מסגרות וניהול סביבת הלימוד.
הקבוצה הראשונה תפתח במרפאת ארלוזורוב ביום שני ב-2.11 בשעה תשע בבוקר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות