נחנכה הספרייה ע"ש אלעד ריבן ז"ל

הספרייה על שם אלעד ריבן ז"ל נחנכה השבוע בבית יד לבנים חיפה * צביה ריבן, אמו של אלעד ז"ל: "במקום יום הולדת לאלעד אנחנו חונכים את הספרייה לזכרו – ואני גאה בהנצחה הזו"

 

יהב וריבן בספרייה החדשה על שם אלעד ריבן ז"ל. "אלעד הוא סמל לישראל היפה - ובכוונתנו להנציח את הסמל הזה". צילום: עיריית חיפה

יהב וריבן בספרייה החדשה על שם אלעד ריבן ז"ל. "אלעד הוא סמל לישראל היפה – ובכוונתנו להנציח את הסמל הזה". צילום: עיריית חיפה

צביה ריבן, אמו של אלעד ריבן ז"ל שנספה באסון הכרמל, הסירה ביום חמישי האחרון את הלוט מעל שלט ההנצחה בכניסה לספרייה שנחנכה בבית יד לבנים יחד עם ראש העירייה יונה יהב, שיזם את הרעיון לקריאת הספרייה לזכרו. אלעד ריבן ז"ל, צופה האש ותושב חיפה, נספה באסון השריפה בכרמל כשהוא בן 16.
צביה ריבן: "היום יום הולדתו ה-21 של אלעד. במקום יום הולדת אנחנו חונכים את הספרייה לזכרו. אני גאה בהנצחה הזו. ספרייה היא מקור של ידע עצום, המבטיח המשכיות. בכוונתי להגיע לכאן עם בנותיי, נשב יחד לשעת סיפור ואלעד יהיה כאן איתנו".
ראש העירייה חיפה יונה יהב: "מעולם לא ראיתי את אלעד ומעולם לא הכרתי את משפחתו לפני השריפה. בעקבות האסון נקשרה משפחתנו עם משפחת ריבן. אלעד הוא סמל לישראל היפה, סמל להתנדבות ובכוונתנו להנציח ולטפח את הסמל הזה".
על שלט ההנצחה המוצב בכניסה לספרייה נכתב:
"אלעד ריבן ז"ל. נולד בי"ז בחשוון תשנ"ה, 22.10.1994. נספה בכ"ה בכסלו תשע"א, 2.12.2010. תלמיד כיתה י"א בבית הספר הריאלי העברי בחיפה. במסגרת מחויבות אישית התנדב ל'צופי אש' חיפה. בנר ראשון של חנוכה, ראה את העשן המיתמר מעל פארק הכרמל שכל כך אהב ומיהר להצטרף לכוחות הכיבוי. אלעד ניספה בעת ניסיון הצלת צוערי השב"ס, שנלכדו באוטובוס הבוער. בן 16 במותו. דמותו ומעשה גבורתו דוגמה ומופת לכולנו".
את הטקס הנחה רון כתרי, מנהל בית ספר הריאלי לשעבר, בו למד ריבן ז"ל.
תערוכת צילומים ותמונות של אלעד ריבן ז"ל מאסון הכרמל נחשפו לראשונה לציבור הרחב בתום הטקס בבית יד לבנים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה