אחים במחלקה, אחים בחוץ

כל עובדי מחלקה פנימית ב' בבית חולים "כרמל" ערכו אסיפה מיוחדת – ערבים ויהודים, בשביל לקרוא להפסקת האלימות. במחלקה אחים ואחיות יהודים, דרוזים, נוצרים ומוסלמים שנשאו שלט אחד
 

צוות מחלקת פנימית ב' בכרמל עם השלטים  בעד דו קיום. צילום אלי דדון

צוות מחלקת פנימית ב' בכרמל עם השלטים בעד דו קיום. צילום אלי דדון

המדינה מסביב סוערת, פיגוע רודף פיגוע ורקמת החיים היהודית ערבית שנבנתה לאורך שנים בסכנה קיומית. במחלקה הפנימית ב' בבית החולים כרמל הדו קיום הוא חלק בלתי נפרד מהיום יום. שם חיים זה לצד זה בשלום וכבוד הדדי בני כל הלאומים והדתות. ביוזמת מנהל הסיעוד במחלקה, האח זיאד אבו זיאד ואח המחלקה, מתן אופיר, התאספו כל צוות המחלקה ונשאו שלטים: "יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים".
"אצלנו הדו קיום והחיים המשותפים במחלקה בכרמל הם לא קלישאה", מסביר מנהל הסיעוד זיאד. "איברהים אבו זלף, הוא דרוזי ואח במחלקה, מתן אופיר, הוא יהודי אח במחלקה, ד"ר אחמד זועבי, הוא רופא מוסלמי במחלקה, אביר סלבק, היא אחות נוצרייה במחלקה, וכולנו עובדים תחת קורת גג אחת ומשרתים את המטופלים שלנו בכרמל מכל הלב", אומר זיאד.
המפגש המחלקתי בכרמל התקיים אחרי שביום קודם לכן, התקיים עוד מפגש דומה בשכונת "כבביר" בחיפה בה גר מנהל הסיעוד זיאד. זיאד גר כבר כ-10 שנים בבנין דירות בשכונת כבביר, בנין דירות מעורב בו גרים יהודים ערבים ונוצרים. בתוך ימי גל הטרור קיבל זיאד הודעה מהשכנה שלו בבנין, ימית. בו היא מבקשת ממנו לצאת ולשאת שלטים מחוץ לבניין בו הם גרים: "ברחוב מחבר, ולא רחוב מחרב".
זיאד, שהתחבר מיד ליוזמה החליט להרחיב אותה שכפל הזמנה והפיץ אותה לכלל דיירי השכונה בה גרים ביחד עשרות משפחות יהודים וערבים יחד. ההצלחה הייתה גדולה ולמחרת התייצבו עשרות דיירי השכונה יהודים וערבים ונשאו שלטים בעד דו הקיום ונגד הטרור.
"מה שאנחנו רואים בטלוויזיה זה רק את השוליים של השוליים", אומר זיאד. "בפועל אנחנו הרבה יותר מחוברים וחיים זה לצד זה בשכונות טובה ומצוינת. בחגים אנחנו מברכים אחד את השני, בשנה טובה חג שמח וכמובן גם בחגים הנוצרים והמוסלמים.
יש פרטיות וכל אחד בבית שלו חי את החיים שלו, אבל כשכנים אנחנו מכבדים מאוד אחד את השני".
"בית החולים כרמל הוא מודל מיוחד ומצוין של דו קיום", אומר זיאד, "יש לנו כאן 7 מנהלי סיעוד בכירים מהמגזר הערבי שעובדים בצורה מקצועית. יש כאן כבוד הדדי בלי הבדלי דת, גדע ומין, כשהמטרה של כולנו היא לטפל באנשים כבני אדם".
"חשוב לדעת שבמיוחד אצלנו, בתחום הרפואה, אין ואסור שיהיו אפליות על שום רקע", אומר מנהל הסיעוד זיאד, "מי שבחר לעצמו את מקצוע הרפואה ועוסק בהצלת חיים מסתכל רק על האדם והמטופל שלפניו בלי דעות קודמות. יש לנו בכרמל אוירה משפחתית בלי קשר למוצא העובדים כשכל מחלקה ומחלקה מקיימת יחסים מצוינים בתוך המחלקה וכמובן בראיה גדולה של בית חולים אחד כבית אחד משותף של כולם".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות