אמסטרדם מזכירה לו את חיפה, הוא מתגעגע לשווארמות של העיר אבל הוא לא ממהר לעזוב הכל ולחזור. עודד ניר מבקר ומופיע בארץ

עודד ניר עזב את עולם הרוק הישראלי ועבר לעולם האלקטרוני באמסטרדם. בתוך שמונה שנים הוא הקים לייבל מוביל ומנגן בפסטיבל החשוב ביותר בהולנד. שאפו
מתגעגע לשווארמה. עודד ניר. צילום: אלבום פרטי

מתגעגע לשווארמה. עודד ניר. צילום: אלבום פרטי

על הקו חיפה- אמסטרדם. ניר. צילום: אלבום פרטי.

על הקו חיפה- אמסטרדם. ניר. צילום: אלבום פרטי.

מנגן בכל העולם. ניר. צילום: אלבום פרטי

מנגן בכל העולם. ניר. צילום: אלבום פרטי

עודד ניר יליד 1975, למד בבית הספר לאומנויות ומגיל צעיר עמד על הבמה- בתיאטרון לילדים ולנוער ובתיאטרון הלאומי הבימה, כשהשיא היה בסלאח שבתי בין השנים 1988-1990. בגיל 17 התחיל ללמוד גיטרה בס ונכנס לעולם המוזיקה. בתקופת גל הרוק הישראלי ניגן עודד בהרכבים שונים ובסגנונות שונים כשהתקופה האהובה עליו הייתה כשניגן על הבס לצידו של יצחק קלפטר האגדי בין השנים 1997 ל- 2000. בשנת 2004 התקרב עודד למוזיקה האלקטרונית והחל מנגן ממוזיקת צייל אאוט דאון טמפו ועד להאוס והחל להפיק באולפן הביתי חומרים אישיים שלו. בשנת 2006 נסע עם שמונה קטעים לפסטיבל מידם בקאן שבצרפת שם הוחתם עלי ידי לייבל הולנדי ותוך שבוע מהחתמה עבר לגור באמסטרדם.

תוך זמן קצר החל עודד לתקלט במקומות שונים בעיר ובשנת 2008 חבר לשתי שותפים והקים את הלייבל 'סאן טריי רקורדס' שהפך עם השנים ללייבל נחשב בעולם ההאוס , הסולפול והדאון טמפו. בלייבל של עודד וחבריו חתומים אומנים כגון :

Chappell- R.O.N.N. Aka Ron Carroll  Berny – Satoshi Fumi – Steven Stone – JT Donaldson – The Timewriter – Richard Earnshaw – Meital De Razon & Asi Tal  – Dutchican Soul – Da Sunlounge- Kenny Summit- Olav Basoski, AM2PM

כמפיק ודייגיי הוציא עודד קטעים רבים בחברות תקליטים שונות בעולם מלבד סאן טריי כמו  Happy Music / Universal Music באוסף הכפול שלהם  'Brasserie Des Arts St. Tropez 2011' .

כאמן עודד הופיע במקומות שונים חוץ מאמסטרדם, בסין (2012) , פורטוגל (2011) ,בלגיה (2008 -2015), והוא נוסע בתחילת מאי 2015 להופיע בקובה כחלק ממופע צדקה הולנדי.

בנוסף, השתתף עודד שלוש פעמים בפסטיבל מידם בקאן למוזיקה, הוא מופיע קבוע ובשנים האחרונות גם מארגן את הערב של סאן טריי רקורדס בפסטיבל האלקטרוני הגדול והחשוב בעולם, בו מנגנים גדולי הדיג'אים בעולם: ADE   – אמסטרדם דאנס איוונט (2008 – 2014).

השבוע נוחת עודד להופעה בישראל, במועדון תל אביבי חדש, כשאת הדרך לשם הוא יעשה מבית משפחתו שעברה לפני שנים לקריית מוצקין  מרחוב דיזנגוף בו הוא עברה עליו ילדותו השמחה.

עודד ניר, זה גם שם הבמה שלך, למה לא החלפת אותו לשם קליט יותר בתחום?

זה השם שלי. אני גאה בו.

אתה לא מפחד להסתובב באירופה ולהופיע עם שם ישראלי?

לא. לא מתעסק בפוליטיקה, רק במוזיקה.

אתה מופיע הרבה בארץ?

כשיוצא לי. אני משתדל להגיע כמה שאני יכול לבקר את המשפחה שלי במוצקין ואם מסתדרת גם הופעה אז מצוין. לא מזמן פנה אלי מפיק צעיר ששמע אותי באמסטרדם. ישבנו לקפה והנה אני מגיע להופיע אצלו ביום חמישי, אני מתרגש כמו תמיד להופיע בארץ…

מתגעגע לחיפה?

כן. אני גיליתי את הצפון בחמש שנים האחרונות מכיוון שאמי התחתנה עם חיפאי נחמד ועברה לגור איתו שם. ובשנים האחרונות הם עברו לקריית מוצקין אז בכלל אני נוסע בכל האזור ופתאום מחוף גורדון עברתי לחוף של קריית ים ועכו. יוצא שבשנים האחרונות אני חולק את הביקורים שלי בין תל אביב למשפחה במוצקין והחברים בחיפה.

מה ההבדל בין אמסטרדם לתל אביב ולחיפה?

אמסטרדם דווקא יותר קרובה לחיפה מאשר לתל אביב. זה מין כפר קטן שנראה כמו עיר גדולה אלא שיש באמסטרדם אווירה יותר משפחתית וחמימה, ממש כמו חיפה ולא כמו בתל אביב שהשתנתה מאוד בעיניי מאז שעזבתי ולא לטובה.. בניגוד לדימוי של אמסטרדם יש בה משהו שקט שמזכיר את חיפה.

תחזור לארץ מתישהו?

לחיות בארץ? עדיין לא יודע… כשקיבלתי חוזה באמסטרדם נסעתי ישר. באינסטינקט. אני אוהב את הארץ ומתגעגע לחלק גדול ממנה, לא לכל הדברים.

למה אתה הכי מתגעגע בארץ?

הכי הרבה??? אני מתגעגע בעיקר לשווארמה החיפאית, לחזאן… ולג'יבלי…. אין עליהם בעולם. אני חסיד השווארמות החיפאיות מאז שהמשפחה שלי עברה לגור בצפון. אין על הפאסט פוד החיפאי. הדבר הראשון שאני עושה כשאני נוחת בארץ זה לקפוץ לאכול שווארמה אמיתית, זה כל כך חסר לי באמסטרדם…

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיי לילה